Обява

Свий
Няма добавени обяви.

grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

    На джипа имам проблем с скоростите когато го взех ми казаха че има проблем и неизка да ги превклучва но как го запалих да го пробвам при мен си превклучваха добре само че след запалване задалжително чаках някакви 5 секудни на P иначе неизкаха да превклучват и сега пак почнаха да неизкат когато за паля светнат od off i trans over temp и неизка да сменя от първа на втора а когато го изпомпам до 3500 оборота смени направо на 3та и после от нея мога с лоста да вклуча 2 и тя се пуска даде и някаква грешка P0713 а до преди ден нямах проблем сега колкото и да държа на Паркинг неизка после пак да сменя, маслото когато го зех беше под минимума и с 3 кила го допалних до максимума на запален двигател и на неутрална
    Моля за съвети
    . несъм много сигурен дали преди тръгваше от първа или от втора сега със сигурност е от първа

  • #2
    От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

    Не, че нещо, ама ей така, за статистиката на личната ми социология, кой набор си ?
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 05-06-19, 18:32.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

      Джипа ми имам проблем със скоростите. Когато го взех ми казаха, че има проблем и не иска да ги превключва, но при мен си превключваха добре. Само, че след запалване задалжително чаках 5 секудни на P иначе не искаха да превключват. Когато запаля светва od off i trans over temp и не иска да сменя от първа на втора, а когато го изфорсирам до 3500 оборота сменя направо на 3та и после от нея мога с лоста да включа 2. Записа и грешка P0713, а до преди ден нямах проблем. Сега колкото и да държа на Паркинг, не иска да сменя, маслото когато го взех беше под минимума и с 3 литра го допълних до максимума на запален двигател и на неутрална.
      Моля за съвети. Не съм много сигурен дали преди тръгваше от първа или от втора сега със сигурност е от първа. Джипа е еди какъв си, аз съм от еди къдеси....




      Не му се карай на детето!
      Последно редактирано от onufriz; 05-06-19, 18:43.
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

        Ми написал е "джипа ми", което значи, че щом има джип сигурно го кара, ама как без книжка ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #5
          От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

          Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Ми написал е "джипа ми", което значи, че щом има джип сигурно го кара, ама как без книжка ?
          Те и на БФАС им взеха книжката, ама си карат.
          По темата съвета - закарай колата в сервиз.

          Коментар


          • #6
            От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Те и на БФАС им взеха книжката, ама си карат.
            ...
            В случая имам предвид, че за българска шофьорска книжка трябва диплома поне за основно образование, а съдейки по #1 това не е възможно.
            ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

            Коментар


            • #7
              От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

              Майстори за автомати няма в моя район никой неизка да се занимава с такива скорости а поне ако може да ми кажете каде точно се намира датчика за температурата на маслото p0713 ще съм благодарен

              Коментар


              • #8
                От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                Първоначално публикуван от vampirsman Преглед на мнение
                Майстори за автомати няма в моя район. Никой не иска да се занимава с такива скорости, а поне ако може да ми кажете къде точно се намира датчика за температурата на маслото....
                Продължаваш да пишеш неграмотно, а това тук рядко се приема....
                Датчика е в кутията.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                  Една тема можем да спретнем - най неграмотен пост.
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Продължаваш да пишеш неграмотно, а това тук рядко се приема....
                    ...
                    От кога чакам някой модератор да почне да прави корекции в червено като това което направи Дедо !

                    Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                    Една тема можем да спретнем - най неграмотен пост.
                    Крайно време е !

                    Форума се води като най-грамотния към момента, та не виждам защо с малко модераторско усилие не се поддържа нивото което да продължава да е за пример.

                    P.S. Съвсем нарочно не полз(у)вам пълният член защото не съм съгласен с това правило което е само за писмените форми.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #11
                      От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                      От кога чакам някой модератор да почне да прави корекции в червено като това което направи Дедо !
                      Много пъти е правено (от моя милост включително), но едно че не е работа на модератора да учи някого на правопис, и второ че ефекта в общия случай е нулев.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                        Първоначално публикуван от vampirsman Преглед на мнение
                        На джипа имам проблем с скоростите когато го взех ми казаха че има проблем и неизка да ги превклучва но как го запалих да го пробвам при мен си превклучваха добре само че след запалване задалжително чаках някакви 5 секудни на P иначе неизкаха да превклучват и сега пак почнаха да неизкат когато за паля светнат od off i trans over temp и неизка да сменя от първа на втора а когато го изпомпам до 3500 оборота смени направо на 3та и после от нея мога с лоста да вклуча 2 и тя се пуска даде и някаква грешка P0713 а до преди ден нямах проблем сега колкото и да държа на Паркинг неизка после пак да сменя, маслото когато го зех беше под минимума и с 3 кила го допалних до максимума на запален двигател и на неутрална
                        Моля за съвети
                        . несъм много сигурен дали преди тръгваше от първа или от втора сега със сигурност е от първа
                        Това сам ли го написа,или някой ти помогна.
                        Английския ти се отдава повече,поне с латинските букви,разбрах какво питаш
                        За да ти отговоря ,а аз немога ,защото от джип не разбирам.Би ли снимал дипломата си от основно образование.Личните ти данни не са интересни,само училището и преподавателя по Български

                        А аз обещавам,че ще използвам всичкото си влияние да накарам дядо Владо да ти помогне.
                        Последно редактирано от Roninn; 12-06-19, 17:48.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #13
                          От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Много пъти е правено (от моя милост включително), но едно че не е работа на модератора да учи някого на правопис, и второ че ефекта в общия случай е нулев.
                          Даа, виждал съм твои корекции, но отдавна.
                          Съгласен съм и с другото, но когато си настоятелен, в повечето случаи успяваш.
                          Ако не се прави нищо, резултата със сигурност ще е нищо, а когато се дава добър пример, все ще има кой да го последва, а и модераторите, все пак, имате и морален ангажимент към Форума, който пък е пример за такъв в цялата държава, а и за всички които владеят български без значение къде се намират.

                          Все от някъде трябва да се започне.
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #14
                            От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                            Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                            Продължаваш да пишеш неграмотно, а това тук рядко се приема....
                            Датчика е в кутията.
                            Мерси другата седмица ще разглобя да видя дали ще може да оправя нещо

                            Коментар


                            • #15
                              От: grand cherokee 3.1td 2001 проблем с скоростите

                              Смених масло и филтера но проблема остана от 1 сменя на 3 при 40 45км маслото беше черно кафяво на диагностика го карах казаха че незасичало скоростната кутия проверих всички бушони са здрави може ли този проблем да е от външните датчици или някой кабел да е прекаснат или варианта е мозака вътре в кутията

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X