Обява

Свий
Няма добавени обяви.

5G

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 5G

    Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
    Я да питам, че се сетих за нещо което(като ендураджия) живо ме интересува-някъде четох, че при 5G стандарта, "клетката" има обхват около 250м
    250м е ако настояваш да постигнеш максималните параметри - скорост, гъстота на потребителите и живот на батериите. Впрочем още от времената на 2Г (GSM) има "микроклетки" - за големи струпвания на хора в рамките на 50-100-200м. Нормално е (в цивилизацията, това) един оператор да има 3 или 4 микроклетки на някой стадион. Иначе жертваш някоя от хубавините и клетките може и на 25км.

    Тия неща са от физиката и комуникационните стандарти само позволяват по-голяма или по-малка гъвкавост (всеки следващ - повече от предишния, почти винаги).

    Другото ограничение е начинът по който се разпространяват радиовълните - колкото по-висока честота, толкова повече прилича на светлината и ако не виждаш отсрещната антена почват проблемите.

    От друга страна, предполагам че 6Г или 7Г ще използва инфрачервена и дори видима светлина.

    Коментар


    • #77
      От: 5G

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ...
      От друга страна, предполагам че 6Г или 7Г ще използва инфрачервена и дори видима светлина.
      Така де. А 9G ще е още по-напред:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:smok.PNG
Прегледи:1
Размер:54.8 КБ
ID:5816001

      Коментар


      • #78
        От: 5G

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...

        От друга страна, предполагам че 6Г или 7Г ще използва инфрачервена и дори видима светлина.

        Нека да е инфрачервената! Направо да се топлим на клеткта .

        Коментар


        • #79
          От: 5G

          Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
          Нека да е инфрачервената! Направо да се топлим на клеткта .
          Сега да не е по-различно?

          Коментар


          • #80
            От: 5G

            Би трябвало да е по-вредно в момента .

            Коментар


            • #81
              От: 5G

              Същото е.

              Коментар


              • #82
                От: 5G

                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                Помним добре, аз от кога говоря, че някой китайски вендори имат бакдорове отдавна доказани, тъпото е, че понеже не бъркат на никой голям политик в очите тия фрапиращи случаи не се тиражират в СМИ.

                А за момента мога да се обзаложа, че Хуавей няма нито една описана дупка от рода на Сисковските или на другите китайски мрежови вендори, телефоните на Х. са бетон с арматура и скоро китайците ще задминат Андроид заради глупостта на Гугъл и оранжевия чичо.
                Боба ми е познал, ХВ пуска своя ОС версия, АРК ОС, съвместима с Андроид приложения и особено важното е, че обещават, че същите приложения ще работят с около 60% по-бързо на АРК ОС.

                Фрагментирането на пазара на ОС сред мобилните устройства е само в полза на потребителите, а факта, че Гугъл и иОС реват срещу това подкрепя твърдението ми.
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • #83
                  От: 5G

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Боба ми е познал, ХВ пуска своя ОС версия, АРК ОС, съвместима с Андроид приложения и особено важното е, че обещават, че същите приложения ще работят с около 60% по-бързо на АРК ОС.

                  Дано това с тия 60% не се окаже вярно само за часовниците. Как ще се реши проблема със закупените през плейстор приложения и съдържание никой не казва. Плейстор не е в публичната част на андроид.
                  Вероятността платените приложения да тръгнат директно на форк на андроид без плейстор е ъъъъ минимална.

                  Фрагментирането на пазара на ОС сред мобилните устройства е само в полза на потребителите, а факта, че Гугъл и иОС реват срещу това подкрепя твърдението ми.
                  Къде Apple реват срещу фрагментирането? Щото те контролират 100% тяхната си кочинка.

                  Коментар


                  • #84
                    От: 5G

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    ...
                    Вероятността платените приложения да тръгнат директно на форк на андроид без плейстор е ъъъъ минимална.
                    Чак минимална не е. Трябва само Huawei да убеди разработчиците да си публикуват нещата И при тях.

                    Което някои ще направят. С отвращение, защото китайското копие си е китайско копие. Други няма да преодолеят отвращението.

                    п.п. ще се изненадат колко от Андроид НЕ Е в публичната част (на АОСП само името му е такова). ГОДИНИ НАРЕД няма да са оправили даже само лицензите, което ще ги ограничи до по-жълтата част на света.

                    п.п.2 гледам, в Русия също се напъват с държавно-поощрявана мобилна платформа. Аврора, форк на Сайлфиш, линукс-базирана. Съдейки по прогреса по процесорите Байкал (на които искрено се надявах) - ...

                    Няма лошо Гугъл да бъдат притиснати малко по чисто пазарен начин. Че се оляха с някои работи. Ама реалистични опити не се наблюдават засега.

                    п.п. не Аврора, ами Астра. Аврора беше друг руски напън в сходно направление.
                    Последно редактирано от Ясен; 14-06-19, 11:07.

                    Коментар


                    • #85
                      От: 5G

                      Впрочем заповядайте отговора на Huawei:

                      https://www.digitaltrends.com/mobile.../?utm_source=r

                      Коментар


                      • #86
                        От: 5G

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Чак минимална не е. Трябва само Huawei да убеди разработчиците да си публикуват нещата И при тях.

                        Което някои ще направят. С отвращение, защото китайското копие си е китайско копие. Други няма да преодолеят отвращението.

                        п.п. ще се изненадат колко от Андроид НЕ Е в публичната част (на АОСП само името му е такова). ГОДИНИ НАРЕД няма да са оправили даже само лицензите, което ще ги ограничи до по-жълтата част на света.

                        п.п.2 гледам, в Русия също се напъват с държавно-поощрявана мобилна платформа. Аврора, форк на Сайлфиш, линукс-базирана. Съдейки по прогреса по процесорите Байкал (на които искрено се надявах) - ...

                        Няма лошо Гугъл да бъдат притиснати малко по чисто пазарен начин. Че се оляха с някои работи. Ама реалистични опити не се наблюдават засега.

                        п.п. не Аврора, ами Астра. Аврора беше друг руски напън в сходно направление.
                        Те руснаците пуснаха и алтернатива на SIRI на Епъл за Андроид - ALISA, но засега е само на руски и не знам доколко са успели да покрият епълската по възможности, но е забавна.

                        Коментар


                        • #87
                          От: 5G

                          Тя забавата става още по-силна, щото американците дадоха задна за 2г защото техните компании не били готови за идеите на Тръмп...
                          А 'китайците' пък почнаха да смятат колко лицензи трябва да им платят американците... Само от една от щатските фирми май бяха сметнали 1млрд$
                          Щото май доста голям процент от лицензите в тази сфера се държат точно от китайците...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #88
                            От: 5G

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            ...
                            А 'китайците' пък почнаха да смятат колко лицензи трябва да им платят американците...
                            то и в Гърция нема-нема и се сети някой да си търси репарациите от Германия.

                            Аз обаче в този Форум няма повече да обяснявам що е то патент и как работи.

                            Коментар


                            • #89
                              От: 5G

                              Ама и никой не те кара да обясняваш неща, от които явно не разбираш, щом си толкова убеден.... Докато баща ми завършваше патентно право ми се е случвало и да попрочитам тук-таме из документацията му 'от извора' за какво става въпрос, така, че едва ли има нужда да обясняваш...
                              https://www.tomshardware.com/news/hu...ina,39649.html
                              Или смяташ, че китайците просто са решили да подаряват нещата и да не подават документите за лицензите и в Щатите?
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #90
                                От: 5G

                                Виж първо в записките на баща си разликата между патент и лиценз. Иначе е ясно че всеки си обслужва интересите в тези пазари, в които му е важно. Това почти винаги значи САЩ или САЩ и ЕС или САЩ, ЕС, Япония и още някъде, примерно Китай.

                                Само че патентът не е нещо, което може да те спре от реализацията на някакъв стандарт (не и в интересните юрисдикции). Или е възможно друго решение на задачата, или патентът става невалиден на основание че не можеш да патентноваш стандарт, или притежателят му, участвал или въздействал на съставянето на стандарта, изрично го освобождава. Може да ти докара разход за адвокати и/или инженери ама това не е абсолютна спирачка. Не и за бизнеси, които имат десетилетна традиция в заобикалянето на такива неща.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X