Обява

Свий
Няма добавени обяви.

5G

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: 5G

    Употребата и злоупотребата са различни неща.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

    Коментар


    • #32
      От: 5G

      Много мога да разказвам като публика от първият ред, но ше се отплеснем в съвсем друга посока.
      ...

      Разказвайте сега, ше си комуникираме ли безапаратно с 5Гто или ше е само шум в главите, утрепани гарги и депресирани крави ?
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • #33
        От: 5G

        5 ст. и от мен.
        Доколкото съм запознат 5G първи въведоха Южна Корея, и оборудването беше на Ericsson.
        Освен това като характеристики на мрежата не съм сигурен, че скоростта е по-висока.
        Основното предимство е възможността за свързаност и автономия на автомобили, уреди, домове и т.н.
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • #34
          От: 5G

          Автономията е пряко свързана със скоростта на свързаност.

          Коментар


          • #35
            От: 5G

            Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
            5 ст. и от мен.
            Доколкото съм запознат 5G първи въведоха Южна Корея, и оборудването беше на Ericsson.
            Освен това като характеристики на мрежата не съм сигурен, че скоростта е по-висока.
            Основното предимство е възможността за свързаност и автономия на автомобили, уреди, домове и т.н.
            Не само скороста е по-висока в пъти но и обема на данни с тази скорост също, тоест капацитета е огромен но изисква своето - огромен брой клетки и съответната инфраструктура + крайни клиентски устройства способни да ползват тази услига адекватно.

            Само си помислете какво количество данни трябва да се пренася по сигурен начин от клетката до примерно изходната Интернет точка и всичко това в почти реално време, обемите и цифрите са главозамайващи.
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              От: 5G

              Общо взето сме на път да обезсмислим кабелните мрежи за много неща. Работата не е само в скоростите.

              Коментар


              • #37
                От: 5G

                Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
                5 ст. и от мен.
                Доколкото съм запознат 5G първи въведоха Южна Корея, и оборудването беше на Ericsson.
                Китайците държат над 10% от патентите за сегашното 5G, и са вложили над тройно сумата за R&D спрямо Ериксон...
                И са първите, предлагащи 3GPP/5G чипове и крайни устройства...
                Щом изоставаш - що да не ги настъпиш по кокалчетата - я със санкции, я с 'фалшиви новини'...
                Затова и си мисля, че това си има чисто икономическата обосновка... То каква обосновка - баш оправдание си е...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • #38
                  От: 5G

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Досега четох коментарите под статията.
                  Ако не ми беше станало тъпо-щях да се смея.
                  Баси, как може да има толкова промит народ...
                  Евала за търпението, Коле. Аз не можах
                  Technical Rescue Direct - life lies in courage
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                  Коментар


                  • #39
                    От: 5G

                    Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
                    Евала за търпението, Коле. Аз не можах
                    Винаги коментарите под статиите са интересно четиво.
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: 5G

                      Първоначално публикуван от brum Преглед на мнение
                      Съмнява ме военните да са си запазили целият спектър. Все ще се намери някоя свободна дупка в него която да се използва за 5G. А и с тяхната остаряла техника ми е интересно какво ползват, което да работи в този спектър. Някой има ли идея?
                      Локационни съоръжения (радари). Разбира се, че не целия. Но понеже техниката им е дървена, пречат им и сигнали много далеч от техните. Абе няма лесно.

                      А всеки следващ комуникационен стандарт е по-либерален към местните честотни разпределения (това прави устройствата по-сложни ама тя затова технологията върви напред).

                      Коментар


                      • #41
                        От: 5G

                        Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                        Това го играхме още 93г. на миналия век с "Мобифон", що клиенти с мобифони се споминаха....
                        Като минаха на ГСМ тенденцията не намаля
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • #42
                          От: 5G

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Като минаха на ГСМ тенденцията не намаля
                          Намаля, намаля - други времена дойдоха и охранителите вече бяха застрахователи.

                          Въпреки, че и тогава здравите сили настояваха че от новите телефони помятат булки и съхне мушкатото.

                          Коментар


                          • #43
                            От: 5G

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Локационни съоръжения (радари). Разбира се, че не целия. Но понеже техниката им е дървена, пречат им и сигнали много далеч от техните. ...
                            Проблемът не е че техниката на военните е дървена, а че обхватът е резервиран за тях....
                            Съответно ако те имат оборудване, то никой няма да си сложи главата в торбата и да каже 'ама дайте да работят заедно'...
                            Защото МОЖЕ да има негативи и от двете страни. Както 'изключете телефоните в самолета'...
                            А борбата в стандартите е от много отдавна, защото е свързана с лицензи и т.н....
                            Искаш да продаваш нещо в друг обхват/стандарт - ами плащай си.
                            Който надделее в борбата за стандарта - той има поне 50м преднина на старта за спринта за печалбите..
                            Ей го - единият от най-силните удари срещу китайците го направиха през стандартите... Дори не толкова с ОС, а с блутут...
                            Какво би станало ако забраниш на производител на телефони да ползва блутут???
                            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                            Коментар


                            • #44
                              От: 5G

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Проблемът не е че техниката на военните е дървена, а че обхватът е резервиран за тях...
                              Той затова е резервиран за тях. Ако не беше техниката дървена, щеше да им е резервиран много по-тесен канал.

                              Но това са подробности - техниката (даже и на военните) се обновява и подменя, а и техните задачи се променят.

                              Я кажи какво е станало с блутут? Нещо ме гложди че е отворен стандарт и няма лесен начин да ти забранят да ползваш технологията.

                              Коментар


                              • #45
                                От: 5G

                                Забраниха на китайците да ползват SD карти. Тоест могат да ги ползват, но не могат да слагат логото по устройства и кутии. Предполагам, че и синия зъб е подобна история.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X