Обява

Свий
Няма добавени обяви.

читав сервис Jimny 2015

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • читав сервис Jimny 2015

    Здравейте коелги,

    извинявам се ако има такава тема, но се чудим дали да не отидем на оригинален сервис или има некад читав добр сервис за Jimny 2015.
    Задачи кои се нуждае са смяна на масло в диференциали, раздатка и скоростна кутия.
    А и дополнително да се огледа и провери предна част на окачване или поне там наоколу че на моемнт се чува (при завиване) че нещо топа. Като да прескачат шлицове. незнам... 4по4 бурзи и бавни си работит.

    Кола е на 90000км - уж подуржана од предни собственик (има си печати по книгата)

    Благодаря в напред за савети.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190417_175345.jpg
Прегледи:1
Размер:752.1 КБ
ID:6158077
    o89 sedem sedem 33 986

  • #2
    От: читав сервис Jimny 2015

    Първоначално публикуван от gferen Преглед на мнение
    А и дополнително да се огледа и провери
    .....де бре Грегоре, за начало можеш и сам, идваш, гледаш, правиш.....
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: читав сервис Jimny 2015

      Пробвай се в Миркат. Аз там поддържах моето Джимни - 99-та година.
      От колеги тук съм чел страхотии за Миркат,но с мен се държаха много добре и каквото са направили не се е развалило.
      Никога не са правили неща,за които да не са ме информирали за цената и да са ми поискали разрешение за тях.
      Имало е случаи в които са ми казвали,че за нещо е рано и не трябва да се прави.
      Пишеха 0,15 часа,0,20 часа и така нататък. Не като при други,които за отваряне на капака и поглед вътре пишат 1 час.
      Това всичко,обаче беше до февруари 2015-та. Тогава продадох Джимнито и вече нямам пресни впечатления.
      Успех!
      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

      Коментар


      • #4
        Re: От: читав сервис Jimny 2015

        благодаря за инфо. То и аз съм се насочил към тиях. Но реших да питам дополнително.
        Установих и проблема кои стана след 3 месеца каране по София... 2-та лагерра (хоризонтална) на сферите на преден мост. предполагам че е малко од гумите и малко од пътища. Днес поне човек на Миркат кои дигна се разбира от коли, че предния съм му обиасниавал 10 мин докато е разбрал за какви лагери и каде се намират. ще видим в петек ко ше стане.
        o89 sedem sedem 33 986

        Коментар


        • #5
          Re: От: читав сервис Jimny 2015

          Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
          Пробвай се в Миркат. Аз там поддържах моето Джимни - 99-та година.
          От колеги тук съм чел страхотии за Миркат,но с мен се държаха много добре и каквото са направили не се е развалило.
          Никога не са правили неща,за които да не са ме информирали за цената и да са ми поискали разрешение за тях.
          Имало е случаи в които са ми казвали,че за нещо е рано и не трябва да се прави.
          Пишеха 0,15 часа,0,20 часа и така нататък. Не като при други,които за отваряне на капака и поглед вътре пишат 1 час.
          Това всичко,обаче беше до февруари 2015-та. Тогава продадох Джимнито и вече нямам пресни впечатления.
          Успех!
          мога да кажем че са всеоще така как си ги описал. смениха лагери, семеринги, тампони,.... направо е сега друга кола па и портфеила ми се осеща доста по лек
          o89 sedem sedem 33 986

          Коментар


          • #6
            От: читав сервис Jimny 2015

            Радвам се,че си свършил работа и колата е добре!
            Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

            Коментар


            • #7
              Re: От: читав сервис Jimny 2015

              Днес ме олекотиха още за 650 лева но си имам нови дискове и накладки

              Интерсното ми каза човек в сервиза за: од време на време се осеща да волан подскача приу 80 км/х. И поне тия са сменили лагери кои са причинявали това. Но сега пак го има но много по рядко. и по леко. казаха ми че това е болка на сузукито и да му сложим един демфер на волана кое не се предлага фабрично. колко е това вярно да му е това фабрична болка?? то при мен може да е и од лоши стари гуми нексен на 4 години.
              o89 sedem sedem 33 986

              Коментар


              • #8
                От: читав сервис Jimny 2015

                Лагерчетата на шенкелите. Там се подлагат шайби и тресенето на волана намалява,но не може да се ликвидира съвсем.
                Наистина е конструктивен недостатък и зависи силно от гумите и джантите.
                Не му се притеснявай!
                Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                Коментар


                • #9
                  Re: От: читав сервис Jimny 2015

                  Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                  Лагерчетата на шенкелите. Там се подлагат шайби и тресенето на волана намалява,но не може да се ликвидира съвсем.
                  Наистина е конструктивен недостатък и зависи силно от гумите и джантите.
                  Не му се притеснявай!
                  Така си и мислих. Тия лагери са ми сменили вече. Вярно че само на лява страна. Десна е добра. Така казаха в Миркат. А гумите.... да в момента са едни всесезони нексен на 4 или 5 години.
                  o89 sedem sedem 33 986

                  Коментар


                  • #10
                    От: читав сервис Jimny 2015

                    Първоначално публикуван от Валери Недялков Преглед на мнение
                    Лагерчетата на шенкелите. Там се подлагат шайби и тресенето на волана намалява,но не може да се ликвидира съвсем.
                    ...
                    Не му се притеснявай!
                    Там се подлагат регулировъчни пластини, които служат за регулиране на натяга на шенкелните лагери. Не слагайте където и каквото ви попадне просто ей така...
                    Сузуки Самурай-старт от скрапа
                    0885192667

                    Коментар


                    • #11
                      От: читав сервис Jimny 2015

                      Никой нищо не слага. Слагат ги в Миркат,а те знаят какво и как.
                      Jeep Cherokee (Liberty) 2.8 CRD 2006.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X