Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За уазковите мостове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • За уазковите мостове

    Добър вечер. Не знам дали има такава тема, за което се извинявам предварително, но ми предстои затваряне на два задни моста със счупено легло на опорния лагер на пиньона и се чудя какво да ги правя. Да правя ново легло от нещо или да го преправя и да набия някаква бронзова втулка ? Ако някой е правил такова упражнение нека даде съвет. Ако има снимки още по-добре. Или ги карате така със счупено легло ? Няма ли обаче така повече луфт в пиньона ? Мерси предварително !
    “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

  • #2
    От: За уазковите мостове

    Аз,не разбрах,леглото счупено или лагера е превъртал в леглото?
    ТЛК-120 Николай Колев
    0898521295

    Коментар


    • #3
      От: За уазковите мостове

      По принцип се маха това лагерче,колега. Защото може да блокира и така..... Ако говорим за това де,че май нещо не си се уточнил

      Коментар


      • #4
        От: За уазковите мостове

        Абе не се маха. Някои го махат и после реват, че уазковите мостове били много трошливи. За да няма изместване на
        пиньона при натоварване лагерчето трябва да си е на мястото. Някои го заменят успешно и с втулка.

        Коментар


        • #5
          От: За уазковите мостове

          Първоначално публикуван от beliptici Преглед на мнение
          Добър вечер. Не знам дали има такава тема, за което се извинявам предварително, но ми предстои затваряне на два задни моста със счупено легло на опорния лагер на пиньона и се чудя какво да ги правя. Да правя ново легло от нещо или да го преправя и да набия някаква бронзова втулка ? Ако някой е правил такова упражнение нека даде съвет. Ако има снимки още по-добре. Или ги карате така със счупено легло ? Няма ли обаче така повече луфт в пиньона ? Мерси предварително !
          Аз такъв мост го изхвърлих.

          При уазкаджиите е традиция този лагер да се пропуска и мостът все пак върви - ако не му даваш много зор.

          Коментар


          • #6
            От: За уазковите мостове

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            При уазкаджиите е традиция този лагер да се пропуска и мостът все пак върви - ако не му даваш много зор.
            А според темата ти в раздел "купувам", и с лагерче нещата не са твърде розови.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #7
              От: За уазковите мостове

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              А според темата ти в раздел "купувам", и с лагерче нещата не са твърде розови.
              Този лагер има ли го и при редукторните мостове? Не съм отварял такъв.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: За уазковите мостове

                Дифа на редукторните е много по-малко натоварен, та и да има такова недоразумение, не вярвам да има проблеми. Там се трошат гъбки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #9
                  От: За уазковите мостове

                  Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                  Този лагер има ли го и при редукторните мостове? Не съм отварял такъв.
                  Няма там такива неща
                  Газ 69 2.4i
                  Густо майна, пътят свърши !!!
                  GSM: О895 7О6О59

                  Коментар


                  • #10
                    От: За уазковите мостове

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    А според темата ти в раздел "купувам", и с лагерче нещата не са твърде розови.
                    Изкара 50 хиляди километра - по-скоро нормалното за УАЗ.

                    И още щеше да кара ако някой го беше прегледал за разхлабени болтове около пиньона. Сделано е все пак - саморазвиват се.

                    Коментар


                    • #11
                      От: За уазковите мостове

                      Точно за опорния лагер на върха на пиньона говоря, не знам кое не съм обяснил. Всеки уазкаджия знае, че това легло е слабо място и се чупи. Та да се върнем на въпроса, ако някой е наварвал нова дъга за легло на лагера или е правил с втулка (незнам дали ще кара или ще се износи бързо) да даде някоя снимка как да го направя и аз. Ако ли не ще го мъча и ще кача снимки после. Прави ми впечатление, че все повече вместо да се отговаря на въпросите се развиват някакви теории, разсъждения, пояснения и т.н. и се променя замисъла на темата. Не само на тази тема и в този форум а навсякъде. Ако няма какво да кажа примерно - аз не се обаждам. Както и да е. Съгласен съм с поста на ХОРСА по горе и точно заради това искам да фиксирам пиньона за кожуха на моста както си му е редът, за да се намалят луфта, вибрациите, измествания и тем подобни. Щом е сложен този лагер значи върши роля и не е за подценяване тази роля. Поздрави.
                      “Не приемай живота твърде сериозно. Никой не е излязъл жив от него.”

                      Коментар


                      • #12
                        От: За уазковите мостове

                        Леглото на лагера не се чупи а масово нарочно го чупят за улеснение, което си е простотия.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #13
                          От: За уазковите мостове

                          Карам с години с намалено легло на счупената част от лагера.Хващал съм и с нитове и телоподаващо половин елипса от тръба с размера на лагерчето.С така изработеното легло за лагерчето ,счупих и една корона и то остана здраво.

                          Коментар


                          • #14
                            От: За уазковите мостове

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Леглото на лагера не се чупи а масово нарочно го чупят за улеснение, което си е простотия.
                            Не виждам какво улеснява махането му?
                            Калин Владов,09РСПБЗН

                            Коментар


                            • #15
                              От: За уазковите мостове

                              По лесно се настройва хлабината без него. Освен това без лагерче главното предаване търпи
                              по- голям диапазон на хлабината без да излезе от строя, НО като цяло без него е много по слаб
                              и при сериозно натоварване се чупи.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X