Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматичен модул за фарове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автоматичен модул за фарове

    Здравейте, искам да поставя автоматичен модул за фаровете. Схемата е проста, но аз съм по-прост и нещо не се справям.

    Джипа е cherokee 2007 KJ

    В описанието пише:
    +12V
    Фарове +
    Габарити +
    Ключ + (предполагам ключ за светлините)
    Маса

    Дайте съвет как да го направя и от къде да взема чисти 12v без да прекарвам кабел от акомулатора.

    Благодаря!

    Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

  • #2
    От: Автоматичен модул за фарове

    Иди в сервиз.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #3
      От: Автоматичен модул за фарове

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Иди в сервиз.
      Супер мъдро! Благодаря! На тази помощ разчитах!

      Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

      Коментар


      • #4
        От: Автоматичен модул за фарове

        От бушониерата пробва ли?
        Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
        freelander 1,8 2001g.

        Коментар


        • #5
          От: Автоматичен модул за фарове

          Първоначално публикуван от Andrey.K.Petkov Преглед на мнение
          Здравейте, искам да поставя автоматичен модул за фаровете. Схемата е проста, но аз съм по-прост и нещо не се справям.

          Джипа е cherokee 2007 KJ

          В описанието пише:
          +12V
          Фарове +
          Габарити +
          Ключ + (предполагам ключ за светлините)
          Маса

          Дайте съвет как да го направя и от къде да взема чисти 12v без да прекарвам кабел от акомулатора.

          Благодаря!

          Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
          Сваляш си сървис манУала от нета и ровиш в електрическите диаграми. След като намериш каквото те интересува, взимаш една пробна ламБа, затвърждаваш това което си прочел.
          С макетно ножче оголваш внимателно изолацията на проводниците към които искаш да се закачиш - привързваш кабелите на модула, тестваш, запояваш и изолираш хубаво. Модула ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го пусни през бушон, сиреч +12V, което ти е постоянния + да минава през 15А читав бушон, ако модула си няма.

          Айй зимай бира и елА да го напраИм , уупс, не си писАл от дЕка си

          п.п. жокер, насочи се към кабелния сноп от ключа за фарове

          Коментар


          • #6
            От: Автоматичен модул за фарове

            Първоначално публикуван от Andrey.K.Petkov Преглед на мнение
            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            Иди в сервиз.
            Супер мъдро! Благодаря! На тази помощ разчитах!
            Именно, ако попаднеш и на читав сервизаджия ще ти обади, че черококорковците (като и други джипки) имат ДеЕрЕл реле (или поне място за него) заводски, другото е въпрос на покупки и настройки......
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #7
              От: Автоматичен модул за фарове

              Съветът на Кольо е най-уместен, след като не можеш да се справиш с толкова елементарни неща.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Автоматичен модул за фарове

                Първоначално публикуван от Andrey.K.Petkov Преглед на мнение
                Здравейте, искам да поставя автоматичен модул за фаровете. Схемата е проста, но аз съм по-прост и нещо не се справям.

                Джипа е cherokee 2007 KJ

                В описанието пише:
                +12V
                Фарове +
                Габарити +
                Ключ + (предполагам ключ за светлините)
                Маса

                Дайте съвет как да го направя и от къде да взема чисти 12v без да прекарвам кабел от акомулатора.

                Благодаря!

                Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
                Не съм слагал на Чероки, но обикновено повечето кабели излизат на куплунга на ключа на фаровете. "Ключ +" е +12V, който се подава след контакт. Евентуално той липсва на куплунга на ключа на фаровете и се хваща или от куплунга на ключа на чистачките, или от контактния ключ.

                Само че, на някои автомобили фаровете са с постоянен плюс и се прекъсва масата. Други пък имат релета и трябва да свържеш изхода след релетата.

                Ако наистина имаш фабричен модул (който може да се активира) или можеш да сложиш такъв - най-добре си ползвай него.

                И ако не си сигурен на 100% какво правиш, иди при майстор, да не се запалиш някъде.
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Автоматичен модул за фарове

                  Така... 4 майстора ми дадоха различни решения. Последното беше сложи си табелка на таблото да се подсещаш и готово. Мерси от майстори.

                  Намерил съм схема на бушоните.
                  Намерих и бушоните за фаровете.
                  Когато запаля фаровете през бушона минава 12v (с мултицет) когато ги спра от ключа няма 12 v.
                  Ще свържа модула преди бушоните, така че да минават и през двата бушона на двата фара. Модула е с ляв и десен фар.
                  Модула включва и габаритите. При тях ситуацията е същата.
                  Масата е лесна
                  Остава от къде да взема 12V?
                  Мисля да си взема директно от акомулатора, защото искам да свържа и един Bluetooth към радиото (това вече съм го правил на др автомобили), така че не виждам проблем. Разбира се... Слагам бушон преди това.
                  Остава ми само ключа за фаровете или лостчето. Не мога да намеря схема. Опциите са не са много, но не ми се иска да режа всички кабели за да разбера кой е.


                  Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автоматичен модул за фарове

                    След 2005 на Grand Cherokee и Wrangler слагат индуктивно захранване на фаровете. Каквато и крушка между 6 и 36 волта да сложиш тя ще свети еднакво. На крушките на фара винаги има плюс и минус 12 волта. Ако сложиш LED крушка тя ще свети винаги.
                    Не съм сигурен как е при KJ но е добре да провериш с мултицет дали има постояно 12 волта на фара че от бойкот на майстори ще запалиш колата.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автоматичен модул за фарове

                      Първоначално публикуван от Andrey.K.Petkov Преглед на мнение
                      Така... 4 майстора ми дадоха различни решения. Последното беше сложи си табелка на таблото да се подсещаш и готово. Мерси от майстори.

                      Намерил съм схема на бушоните.
                      Намерих и бушоните за фаровете.
                      Когато запаля фаровете през бушона минава 12v (с мултицет) когато ги спра от ключа няма 12 v.
                      Ще свържа модула преди бушоните, така че да минават и през двата бушона на двата фара. Модула е с ляв и десен фар.
                      Модула включва и габаритите. При тях ситуацията е същата.
                      Масата е лесна
                      Остава от къде да взема 12V?
                      Мисля да си взема директно от акомулатора, защото искам да свържа и един Bluetooth към радиото (това вече съм го правил на др автомобили), така че не виждам проблем. Разбира се... Слагам бушон преди това.
                      Остава ми само ключа за фаровете или лостчето. Не мога да намеря схема. Опциите са не са много, но не ми се иска да режа всички кабели за да разбера кой е.


                      Изпратено от моят ANE-LX1 с помощта на Tapatalk
                      Колега, най-добре зарежи акОмулатора, зарежи кабелите, зарежи жиците, зарежи мултицета и не прави пожароУпасни изпълнения.

                      Дал съм ти всичката необходима информация да се справиш. Ако имаш необходимите технически познания и опит щеше да се ориентираш и да се справиш. Явно факта че имаш мултицет ти е дало самочувствието на "жичкаджия".

                      Хайде чао от мен и успех с нещата които ще нас@р@ш... ъъ сътвориш

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X