Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо 200А до 1100лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Телоподаващо 200А до 1100лв

    Здравейте,

    Бихте ли ми препоръчали най-добрия вариант Телоподаващо 200А до 1100лв, че спешно ми трябва?

  • #2
    От: Телоподаващо 200А до 1100лв

    За 1150 лева ,200 Ампера
    Тук-http://www.aigwelding.com/

    За 770 лева -200 Ампера ,4 години гаранция
    Тук -https://www.argo-market.com/Products/Details/1664

    За 1120 лева - 210 Ампера
    Тук-https://viki-b.com/produkt/%d0%b8%d0...%b0%d0%b3-210/

    Като всички са с реална гаранция.
    Първото и третото ги имах преди време,като по ми харесваше как работеше първото,което не значи ,че третото не работеше добре.
    С второто не съм си имал вземане-даване но в магазина където го продават преди покупка може да си пробваш дали ти харесва или не.
    Последно редактирано от swissmad; 03-06-19, 16:33.

    Коментар


    • #3
      От: Телоподаващо 200А до 1100лв

      200 селф контрол от Аиг-вече 6-та година професионално ползване.Веднъж му изгоря вентилатора и преди няколко дни спря да "телоподава".И в двата пъти ремонта беше в рамките на часове и за пари с които немога да си заведа детето на кино.Телчарката е стопила поне 1.5 тона тел
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • #4
        От: Телоподаващо 200А до 1100лв

        Ако не си намерил решение мога да дам контакт в МИ инверторно 3 години гаранция

        Коментар


        • #5
          От: Телоподаващо 200А до 1100лв

          Първоначално публикуван от eros_bg007 Преглед на мнение
          Здравейте,

          Бихте ли ми препоръчали най-добрия вариант Телоподаващо 200А до 1100лв, че спешно ми трябва?
          За професионално ползване ли ти трябва и какво толкова ще заваряваш с 200 А? Питам не за да се бъзикам, а защото мисля. че ако ти трябваше такова за професионални цели нямаше да питаш тук.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Телоподаващо 200А до 1100лв

            От аиг взех Дел 140 А и е предостатъчно ,за инфо имам 180 А,200 А и 250 А телоподаващи.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Телоподаващо 200А до 1100лв

              200 е просто цифра за която се захващат хората. При телоподаващите тока за тел 1мм стига до 400А пиково, а реално се работи до 180а номинал после минава в глобуларен режим . Невъзможно е начинаещ, който си търси първа машина да ти обясни за какво са му 200А !
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                Зависи от естеството на това което иска да заварява. Когато си купувах първия аргон отидох в харко и поисках трифазно 280 водняк. магазинер ме изгледа и повика инжинера, поговорихме със него след което той ми стисна ръката и каза ( рядко някой идва и знае какво иска и купува от Првия път това което трябва )
                МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

                Коментар


                • #9
                  От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                  Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                  200 е просто цифра за която се захващат хората. При телоподаващите тока за тел 1мм стига до 400А пиково, а реално се работи до 180а номинал после минава в глобуларен режим . Невъзможно е начинаещ, който си търси първа машина да ти обясни за какво са му 200А !
                  Като си вземах първото, по съвет на приятел(човек на ТИ с заваряването) си взех Migatronic втора ръка 140А, истинска машинка от едно време, даже си надхвърля леко заводските параметри.Приятелчето ме посъветва да почна с нея, понеже проблема ми беше с тънките материали под 2мм, пък ако ми трябва нещо дебело имам оксижен и два електрожена.Сега ме е яд, че направо не скочих на 200А, но тогава още ги нямаше телоподаващите на Дел.Към днешна дата, при тези цени въобще не бих се замислил.Някой светъл ден и аз ще го заприходя същото.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                    До около месец и половина трябва да ми потвърдят една поръчка,заради която ще ми се наложи и аз да взимам машина с по-голяма мощност.Сега съм със селф контрол 160А,ползвана единствено за разнасяне за ремонтни дейности.Ще се наложи да се разделям с нея,с цел купуване на по-голяма машина,нямам намерение да мъча тази със свръхнатоварвания за нейните възможности като телоподаващо при предстоящата работа.Машината е около 3-годишна,работи съвсем нормално,никога не е влизала в сервиз и е с перфектен външен вид.Пълен комплект е с 5м кабели 16кв.мм. за маса и за ръкохватка за електрожена и с шланг за телоподаващото 3м.Шланга е почти нов,че стария го бях пречупил.Може да се види и пробва в Пловдив.Няма да ми е проблем и евентуалното изпращане по куриер за участник във форума,с продавалници и напълно случайни хора не ми се занимава.Ще и търся 600лв в комплект,само без редуцир и бутилка.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      КСега ме е яд, че направо не скочих на 200А, но тогава още ги нямаше телоподаващите на Дел.Към днешна дата, при тези цени въобще не бих се замислил.
                      За какви дейности Ви е необходим 200А.
                      (Ползвам 170А, с 0.8 тел,и на около 85А- нормални заварки, за други дребни цели електоженчето на deca-sil 415 -150А .Големия от години не съм включвал.)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        За какви дейности Ви е необходим 200А.
                        (Ползвам 170А, с 0.8 тел,и на около 85А- нормални заварки, за други дребни цели електоженчето на deca-sil 415 -150А .Големия от години не съм включвал.)
                        Например "таванска" заварка, лично за мен, е много по-лесно постижима с телоподаващото, отколкото с електрожена, като съответно е и по-безопасна.

                        П.П. По този повод си кътам 5кг ролка 1мм, заедно с 2-3 токови дюзи.
                        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                        Из "Златния телец"

                        Коментар


                        • #13
                          От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                          Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                          За какви дейности Ви е необходим 200А.
                          (Ползвам 170А, с 0.8 тел,и на около 85А- нормални заварки, за други дребни цели електоженчето на deca-sil 415 -150А .Големия от години не съм включвал.)
                          Може и на ти, колега Аз с таванските заварки се справям с електрожена, вертикалите не ми се получават чудни при по-тънки материали, но с ЦО-то, което цял ден е в режим на стенд бай e несравнимо по-лесно и по-бързо.Където има нещо по отговорно или специфично за заварка влиза в работа електрожена, 200А инвертор, пак закупен от колега от форума.Често ми се налага да заварявам железа с дебелина над 10, че и над 20мм и там моето ЦО е просто безсилно.

                          П.С. Другата ми причина да взема по-мощна машинка е заради по-високото ПВ, обичам машините, с които работя да имат някакъв запас, а не да работят на ръба на възможностите си.Въпреки че сегашното ЦО е трансформаторно и по табелка има ПВ10% при 140А, явно не е наясно със собствените си характеристики, понеже да изключи термичната защита при работа на максимален ток е изключителна рядкост.
                          Последно редактирано от Kirilpm; 09-06-19, 17:15.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                            Абе аз съм тъп изначално, но съм чел разни спецове че никак не е нужно нещо да се завари на един пас.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                              Не си тъп ти, не се прави на улав.При голяма дебелина на материала друг избор няма, но просто машинката не е предвидена за това, не може да стопи материала, така както може електрожена.Налагало ми се е да заварявам железа с 3,25 на максимален ток и електрода се случва чак да омекне от топлото, 4ка електрод не успява да омекне но се зачервява целия.На тези места е убийство да работиш с тел 0.6, че дори и с 0.8, губиш основното предимство на телоподаващото, а именно бързината.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X