Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Телоподаващо 200А до 1100лв

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Телоподаващо 200А до 1100лв

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Абе аз съм тъп изначално, но съм чел разни спецове че никак не е нужно нещо да се завари на един пас.
    И на 21 да си играеш, когато не ти иде отръки, се тая. Какво като минеш 10 пъти и материала ти се изсипва у врата.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Телоподаващо 200А до 1100лв

      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
      Не си тъп ти, не се прави на улав.При голяма дебелина на материала друг избор няма, но просто машинката не е предвидена за това, не може да стопи материала, така както може електрожена.Налагало ми се е да заварявам железа с 3,25 на максимален ток и електрода се случва чак да омекне от топлото, 4ка електрод не успява да омекне но се зачервява целия.На тези места е убийство да работиш с тел 0.6, че дори и с 0.8, губиш основното предимство на телоподаващото, а именно бързината.
      Мисълта ми е че в общия случай такива тоци се ползват доста рядко и не са струва да се наливат пари в машина, шланг и т.н.
      Който му се налага всеки ден такава работа не си купува машината сам, в общия случай.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Телоподаващо 200А до 1100лв

        Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
        Често ми се налага да заварявам железа с дебелина над 10, че и над 20мм и там моето ЦО е просто безсилно
        Това е е друга бира.
        Мислех си за ежедневна ремонтна и сервизна дейност когато зададох въпроса.
        Работата сама "подсказва" какъв да е инструмента -търси се лесно и качествено решение.
        (Щом ми се "забие" идеята,няма отърване докато не Я осъществя)

        Коментар


        • #19
          От: Телоподаващо 200А до 1100лв

          Ако ще заваряваш над 10мм търси нещо трифазно или поне 250а .
          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

          Коментар


          • #20
            От: Телоподаващо 200А до 1100лв

            Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение

            П.С. Другата ми причина да взема по-мощна машинка е заради по-високото ПВ, обичам машините, с които работя да имат някакъв запас, а не да работят на ръба на възможностите си..
            Мощността на машината и ПВ-то са различни неща !
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • #21
              От: Телоподаващо 200А до 1100лв

              Стига бе, не думай.А случайно да си виждал електрожен 140А с по-високо ПВ при 140А от това 200 амперов електрожен?Като изключваме най-китайските при които тестовете са провеждани на Северния полюс

              @travelling Няколко пъти ми се случва да заварявам с трифазна машинка и все повече се изкушавам, просто ти прави кеф да работиш и да го слушаш.Но чак такива нужди нямам, заваряването ми е спомагателна дейност и не мога да осигуря достатъчно работа, за да е смислена такава машина.Ама пък от друга страна трифазния ток го имам, пък и много ми се иска да си взема такова.

              Коментар


              • #22
                От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                200А машина работи добре до 180 , и дърпа около 5квт от едната фаза, ако искаш да работиш комфортно с над 200а трябва да минеш на трифазна. Мисля че, ако не бързаш и следиш известно време обявите за парите, които си обявил или малко отгоре ще си намериш нещо читаво .
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • #23
                  От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                  Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                  Стига бе, не думай.А случайно да си виждал електрожен 140А с по-високо ПВ при 140А от това 200 амперов електрожен?Като изключваме най-китайските при които тестовете са провеждани на Северния полюс

                  .
                  Има машини с всякави ПВ -та,има и с 60% има и с 10% ,та да же и с по малко .....
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                    В масовия случай ако сравняваме два инвертора от един производител и един клас ако 200 амперовия има при 140А ПВ 100%, то 140 амперовия има ПВ 100% при 90А примерно.На мене ако ми трябва да заварявам с 4мм електрод без прекъсване ще предпочета да си взема 200А машинка вместо 160, въпреки че и втората ще работи, но ще работи на ръба на възможностите си.Аналогично и с телоподаващото.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Мощността на машината и ПВ-то са различни неща !
                      Абсолютно вярно!

                      За пример,преди 3 г.купих ас аргон с пулс, 200 А ПВ 100 %
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                        Незнам защо се смесват двата метода миг и ММА. Значи ако с Цо2 200 Ампера не можеш да завариш детайл 10 ММ.то със ММА 150 Ампера непременно ще стане?
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #27
                          От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                          При мма 150а си с 4мм електрод и определено има разлика, електрода се излива по-бавно с повече енергия на дъгата и прави по-дълбок провар .
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                            Хубаво се разписахме тук и вече се завързаха спорове за ,,по,по,най'' ама собственикът на темата най-вероятно вече е забравил ,че иска да си купува телоподаващо 200А.-даже не написа и за какво ще го ползва и дали наистина ще са му необходими тези 200А.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Незнам защо се смесват двата метода миг и ММА. Значи ако с Цо2 200 Ампера не можеш да завариш детайл 10 ММ.то със ММА 150 Ампера непременно ще стане?
                              Това не си спомням да съм го казвал някъде?Това което казах, че машина с максимален ток 200А, е много по вероятно да работи без прекъсване на 140 или 160А.Вместо да набия двойно повече пари и да си взема нещо супер професионално, което е предвидено хем да е лекичко, хем да може да работи без прекъсване на максималния си възможен ток.За мен килограмите не са никакъв проблем, телоподаващото напуска халето веднъж на високосна година.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Телоподаващо 200А до 1100лв

                                Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                                Това не си спомням да съм го казвал някъде?Това което казах, че машина с максимален ток 200А, е много по вероятно да работи без прекъсване на 140 или 160А.Вместо да набия двойно повече пари и да си взема нещо супер професионално, което е предвидено хем да е лекичко, хем да може да работи без прекъсване на максималния си възможен ток.За мен килограмите не са никакъв проблем, телоподаващото напуска халето веднъж на високосна година.
                                Не беше към теб,и за мен килограмите не са проблем вечер на тренировки,6 дни седмично.Обаче на работа са проблем ,и то голям.

                                Нещо което трябва да се завари с Цо2 ,се прави с Цо2.

                                Това което е за електрожен,се прави с електрожен.

                                Да се сравняват ампери при единия и другия метод не виждам смисъл.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X