Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

    Здравейте,предстои ми покупка на мотор от въпросните модели.Спрял съм се на два в строма,от които единия е нов внос 2002г,а другия е с регистрация и е 2005 г.Третия мотор е беемвето.Става въпрос по специално за него.Конкретния мотор се намира в Сепарево в Марио мото,сив на цвят с три куфара.Незнам как да кача линк към обявата.Ако някой го е гледал да изкаже мнение,ако може.Ясно ми е че посочените км не са реални.

  • #2
    От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

    Пробвай, качи се на двата *сузи или бмв* и усети. Положение на водача е коренно различно и при двата мотора. Ъгъла на рамата, поведението на двигателя, баланса на моторите е много различен, едното кардан, другото верига, едното е мокър съединител, другото е със сух, едното се клати като стара лодка, другото боботи като ядосано японче. В Марио мотор може и кръгче да направиш за теста. Вероятно Сузи е със АБС и други екстри, за разлика от ГС. Но имай в предвид че баварията е стар мотор и може да си покаже зъбките ако не е сервизиран правилно. Сузи е по динамична и ускорява по добре но и трябва демфер на щото обича да изпада в резонанс еле 1000 кубика. Ако не търсиш състезателно каране Баварията може да те закара и на край света. Пример са Чарли и оня неговия приятел Оби Уан Кеноби на младини, обиколиха света точно с БМВ 1150куб. и запалиха искрата на приключенията с тези мотори.
    Който оцелее ще закусва!

    Коментар


    • #3
      От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

      Със сигурност карането няма да е състезателно,въпреки ,че в-строма подтиква към това,а иначе гс-а е по-стара са ми с три години от едното Сузуки,а с другото са набори.пробвах и в-строма 650,обаче не ме грабна.Стария ми мотор е интрудер 1400,нищо общо между тях, но съм свикнал да има въртящ момент още от ниските, затова реших или хилядарка та или бмв-то.

      Коментар


      • #4
        От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

        Боксера е нещо много различно от V-образния двигател , не е само до въртящия момент , а и до начина на работа. То и на 4-цилиндров редови може да му докараш въртящия момент като на V-обазен , но пак ще усетиш голяма разлика. Та както ти казва Бижо , качи се и на двата. Щом искаш нещо като интрудера , според мен ще избереш Сузукито.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

          Това е така,но все пак,който е по запазен него ще взема,между другото ходих на тестдрайв на Триумф и карах тигър 800.Много ми хареса двигателя,един мазен такъв като на пистарка,та има един 900 кубиков внос от швейцария,в Сливен се намира,много запазен на пръв поглед та ще видиме...

          Коментар


          • #6
            От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

            Най-вече гледаш как е обслужван мотора , как е работено по него , с какви инструменти. Видиш ли нещо мърляво , размазани глави на болтове , бито с чук , мазано със силикон , ... , бягаш от този мотор. И имай предвид , че между снимка и на "живо" , има голяма разлика.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

              за едно няма спор-няма как да сравниш стария чопър и неговите кубици с нисък въртящ момент с тези двата. и без друго ще трябва да свикваш с нова позиция на седене, работа с краката, но пък вече ще можеш да караш прав! за бмв не зная, но за сузу-знам че можеш да караш новия /2018г./ стром 1000. определено има подобрения, но никой не може да ти каже кое ще ти е по-удобно точно на теб. пробвай и избирай внимателно какво ти е удобно и полезно, преди да изсипеш стотинките. успех!

              Коментар


              • #8
                От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                Първоначално публикуван от dambatamoto Преглед на мнение
                Това е така,но все пак,който е по запазен него ще взема,между другото ходих на тестдрайв на Триумф и карах тигър 800.Много ми хареса двигателя,един мазен такъв като на пистарка,та има един 900 кубиков внос от швейцария,в Сливен се намира,много запазен на пръв поглед та ще видиме...
                Тоя триумф от Сливен е 955i (като моя) , но е 2002г(със спиците). Моя е 2006, когато са оправени всичките му детски болести , свързани най-вече с алтернатора. Смея да твърдя , че моя е доста по-добре окомплектован. Не ,че те навивам да го вземеш,защото гледаш стром и ГС, а там много хора ще те навиват да скачаш. Ако все пак не си предубеден към триумф и имаш път към Варна, ела и виж моя.Кръгче естествено ще ти дам. Пак ти казвам, не те навивам да го купуваш, но ако ще гледаш тоя от Сливен...(знам ,че звуча лошо, но в момента се продват само 2 , моя и оня жълтия)моя е доста по- добре оборудван.

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                  Ето ти линк:https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=228712

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                    Към Триумф не съм предубеден,както казах на тестдрайв бях очарован от двигателя.Специално за този съм сигурен,че е на шест,четох ревюто на Гошо за мотора и наистина ми харесва много,проблема е че Варна ми е на около 500 км.Гледам,че на клипа двата фара светят заедно,явно си ги преправил.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                      Не съм преправял нищо. Оригинално са си така, освен ако докторът, чиято собственост е бил в Англия, не е правил нещо . Но се съмнявам , защото когато изгоря едната крушка и свалях яйцето и фара, за да я сменя(много лесно и бързо става , за 15 мин всичко ), никъде не се виждаше по инсталацията да има преправяно. Всичко , което аз съм пускал допълнително, гледах да е външно(без да режа кабели от инсталацията , а вземам ток директно от акумулатора през предпазител) и всичко може да се махне много бързо без интервенции по основната инсталация.Това , което ще напиша сега, много хора ще ме критикуват , но си е мое вътрешно убеждение : БМВ , КАКЪВТО И ДА Е МОДЕЛ , НЯМА ДА СИ КУПЯ НИКОГА, и то не заради парите.Мога да обясня защо , но точно тук няма да го направя.Поздрави , а ти ако имаш път насам по някакъв повод, обади се.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                        Вчера пробвах единия в-стром 2005 г.Мотора е много запазен,хареса ми как ускорява и върви.Като се качих ми се стори тежък,но като го подкарах ми пасна.Има си всичко освен централна стойка и подгрев на ръкохватките.Все пак мисля да погледна гс-а и Триумфа на колегата Герчев.Нещо много ме дърпа към този Триумф.

                        Коментар


                        • plamen0226
                          plamen0226 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Колега, искам да те питам синия в-стром в Банско ли си пробвал, защото съм му хвърлил око и скоро ще ходя на оглед.

                      • #13
                        От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                        Ако ти е паснал строма го вземай и хич не съжалявай. Хората ги карат по 10г без да правят нищо освен обичайните обслужвания и пътешестват с тях здраво.(имам доста такива познати) Не знам защо е толкова подценяван в Европа.В щатите може и да бие по продажби ГС-а. ама те там са бамбашка в разбиранията си за тежки туристически ендура. След като кава КЛЕ се продава здраво там, значи.....ама според мен кавата трудно би се причислила към тежките ендура.Каквото и да вземеш , важното е да те кефи и като го поддържаш нормално, положителните ти емоции са гарантирани!

                        Коментар


                        • #14
                          От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                          Струва ми се, че тука липсва нечие мнение?

                          Коментар


                          • #15
                            От: Дилема между БМВ р 1150гс и Сузуки в_стром 1000

                            Прочели темата през последните 30 дни: 144



                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X