Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Воден капан в Пловдив

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Воден капан в Пловдив

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...
    Най впечатляващото за мен беше две свободно плуващи коли под надлеза на Елин Пелин.
    Добро уплътнение.

    Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
    ... ул.Дунав при нас
    Правилно сте си нарекли улицата. И на цвят го докарва.

    Коментар


    • #17
      От: Воден капан в Пловдив

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

      Имаше доста нови сув закъсали и затапили улиците. ... Дали водачите са се надценили или просто така са конструирани. ...
      Най-вероятно и двете. СУВ или не, новите коли не са мислени да газят вода до ръба на капака. За такива изпълнения - само стар дизел с шнорхел ...

      А иначе хванах малко от "вашия" дъжд.

      В зоната с ремонта при Радиново вятърът събори 2 от временните знаци и за малко да ударят предната кола



      А като дъждът се примеси с градушка, народът пощуря от страх за ламарините. То не бяха напъни да се паркират в колона по 3 под мостовете, то не беше щуране из бензиностанциите ...



      По магистрала "Тракия" реки, лоша видимост и малоумни джигити ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #18
        От: Воден капан в Пловдив

        Че то МЛ ако не спре по средата на локвата, що за МЛ е?
        По пътя за село се минава през един подлез, който като не го изчистят, винаги става на малко езерце. Местните си го знаят и като има по-силен дъжд, просто не минават от там. Та помня точно бях взел буса, минавам....водата е до праговете. И насред локвата-МЛ. Спрях, прехвърлих се през седалките вътре, отворих багажника, пуснах въже, собственика на джипката добре, че беше по джапанки и бермуди-слезе, закачи се и го изтеглих.
        На следващата година пак така- дъжд, подлеза езеро, минавам аз смело...опааа.а..в подлеза същия МЛ. Бе викам ти какво пак правиш тука...човека не знае да се смее ли, да плаче ли, пак го издърпах. Оказа се някакъв много печен чичак, имал вила в съседното село.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Воден капан в Пловдив

          Преди години при наводнение в Търговище Рено 19 50 см. вода влезе през въздушния филтър в двг. Изгасна, дълго въртях докато запали. Пушеше бяло, но нямаше трайни последствия. В маслото нямаше вода. Оцеля.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #20
            От: Воден капан в Пловдив

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            https://youtu.be/lCNpzKQB7iw

            Това е от леките водни препятствия.

            https://youtu.be/jqLojywkAjI

            Тук газя най-дясно,в дълбокото,щом е почти до предния капак,е около 1.3-1.4

            Чак толкова много вода в Пловдив не съм виждал. Редовно се наводняват подлезите и под мостовете, но по улиците не е имало чак толкова много.

            Вчера към 19:00 се прибирах от село Манастир. От Бачково към Асеновград пътя беше станал на река, въпреки че р. Чая е в ниското и се оттича. Много камъни от скалите бяха нападали по пътя. Влезнах в Асеновград - улиците бяха станали на реки. Първото кръгово откъм Бачково - сериозно наводнено, защото е в по-ниското, целият бул. България беше под вода. После на Асеновградско шосе беше добре - водата се оттичаше настрани в нивите. В Пловдив - на бул. Н. Цанов имаше огромна опашка от коли, явно на Сточна гара имаше много вода. Обърнах и газ през бул. Източен. Отново огромни опашки и много вода. Всеки се бута в ляво по най-плиткото. Аз, нали съм с Жипка минавах през дъблокото. По едно време, пред ВСИ, фаровете на Тераното светеха под водата. А тя беше до ръба на предния капак. Прибрах се някак си в Кършияка през моста на Адата.

            Жената каза, че ще даде пари за по-големи гуми, лифт и шнорхел
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #21
              От: Воден капан в Пловдив

              Имаше си водичка в изобилие.Снощи към 19.30 се движих по бившата лиляна димитрова,7-8 езера и навалица най-вляво.Влезнах след някакъв сув по средна лента,водата чат-пат стигаше нивото на броните на Е-60 то.Най-вдясно имаше изоставени автомобили удавени до фаровете.
              Нещо стана със съдинителя,трудно включваше след локвите.След малко ще го гледам,дано се е оправил.
              Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

              Коментар


              • #22
                От: Воден капан в Пловдив

                Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                Явно е време за лодки!
                Две хлапета с каяк се возиха по току що ремонтирания за емнайсе милиона булевард под пощата...Няма такъв смях,60 литра на квадрат и всичко свършва

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:61349638_2482937291737471_8750027810036252672_n.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5814758

                Коментар


                • #23
                  От: Воден капан в Пловдив

                  Там където плуваха двете коли,надлеза на Смирненски,се пробвах да мина ,много бавничко успях ,на моменти от удара на предницата водата заливаше интеркулера на вълничка,успях да мина,джипката порасна миналия месец с 9 см.

                  Даже се върнах да повторя.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #24
                    От: Воден капан в Пловдив

                    Току що комшията по офис ми звъни че в неговия има около 2.2 м вода,касите на вратите не се виждали.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #25
                      От: Воден капан в Пловдив

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Там където плуваха двете коли,надлеза на Смирненски,се пробвах да мина ,много бавничко успях ,на моменти от удара на предницата водата заливаше интеркулера на вълничка,успях да мина,джипката порасна миналия месец с 9 см.

                      Даже се върнах да повторя.
                      Е де ,тая краста!Като гледам е тежка ситуацията .При нас рядко става ,обачя стане ли.е на квадрат от това .Преди години Искър минаваше.мостовете на места ,както и другите рек в района.високите ниви бяха като езера.Аз съм на високо ,от най-ниската точка на града 50-60 ,водата в кладенците в района е на дълбочина 9-10 метра ,при наводнението стигна около 2 метра.преди да излезне на нивото на земята.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Воден капан в Пловдив

                        Поваля си в Пловдив и в петък и в неделя. Всъщност както всяка година. Тази може би малко повече.
                        Наводнение на типичните места - пешеходните подлези и автомобилните.
                        Всички плюят кмета и т.н но при такъв интензитет на дъжда няма какво да се направи. А сега ми отговорете всички тея закъсали и т.н. коли баш в неделя в 6 часа вечерта ли трябваше да си придвижват? Каква толкова спешна работа имат, че да не може да изчакаш 30 мин, да отмине бурята.

                        Придвижвам се с колело из града, приятно съм изненадан колко бързо и перфектно почистват вело алите в града. Перфектни са. Не знам кой е ангажиран с това, но работата се върши отлично. Зимно време също ги чистят отлично от снега и то преди булевардите.

                        Наложи се да вадя джипа, че ме викнаха приятели да помагам. Окъсали В кръговото на скобелева майка в опит да заобиколят дълбоката вода се наджасали в блатото. Зор видях да ги изтегля тези комбита. И броните си потрошиха в калта...

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190531_184846.jpg
Прегледи:1
Размер:347.2 КБ
ID:5814760
                        Прикачени файлове
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • #27
                          От: Воден капан в Пловдив

                          И на фона на всичко това , газейки вчера и гледайки какво влачи водата отново се замислих колко боклук хвърлят хората по градинки , пътища и тротоари и колко кал качват камионите от разни и разнообразни строителни площадки , и това всичко отиваше по шахтите ?!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Воден капан в Пловдив

                            По това време всички се прибират от разходки,селата и т.н

                            Не можеш да им се сърдиш,и аз бях запразнил със задушени картофи със свинско ,таратор и марули ,ама като чух че ще газя във водата и хукнах ....

                            Всички се оправяха що годе добре според ситуацията.Единственото лошо впечатление ми направиха новите премиум сув основно марката Мерцедес

                            Навсякъде където ги бе застигнала водата,там си стояха в неадекватно положение и пречеха яко.
                            Почвам да си мисля че имат датчици за наводнение
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #29
                              От: Воден капан в Пловдив

                              Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                              Две хлапета с каяк се возиха по току що ремонтирания за емнайсе милиона булевард под пощата...Няма такъв смях,60 литра на квадрат и всичко свършва

                              [ATTACH=CONFIG]989473[/ATTACH]
                              Ама как свети само.И радар сложиха...

                              п.п Май пак вали вън.....

                              Само да кажа че на Хр.Ботев от шахтата до военна болница извираше гейзер на струя с диаметър обиколката на шахтата и височина около 1.5-2 м.в средата на булеварда.

                              На мен ми хареса повече от пеещите фонтани.
                              Тая вечер,дали няма пак да го пуснат?
                              Последно редактирано от Roninn; 03-06-19, 17:45.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Воден капан в Пловдив

                                Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
                                Две хлапета с каяк се возиха по току що ремонтирания за емнайсе милиона булевард под пощата...Няма такъв смях,60 литра на квадрат и всичко свършва

                                [ATTACH=CONFIG]989473[/ATTACH]
                                Тук вече въпроса е дали ти трябва капитанско право или шофьорска книжка. А?
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X