Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Клапи за климатроник за WJ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Клапи за климатроник за WJ

    Здравейте колеги!
    Бихте ли помогнали с намиране на добър майстор за ремонт на клапи на климатроник на wj в гр. Пловдив! Изчетох наличните дискусии, но не намерих предложение за гр. Пловдив.
    Предварително благодаря!

  • #2
    От: Клапи за климатроник за WJ

    То ремонта е замяна с нови!Поръчваш от УСА-то!Имало и някакъв във Варна дет ги правел добре ама по спомен дебело идва!Можеш и сам да ги смениш с рязане на кутията на парното зад жабката.Поне аз тъй съм си решил проблема.И съвет,аз си взех от УСА алуминиеви за обикновен климатик,според мен с тях си спестяваш следващи главоболия.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #3
      От: Клапи за климатроник за WJ

      Аз моите сам ги правих, проблема не беше в клапата, а в пластмасовото чопче, което се беше счупило в клапата. Кутията е била отваряна преди и не беше трудно. Дори си правих инструменти да сваля моторчето откъм двигателя. Не вярвам някой да се заеме да ти ги прави без да свали кутията, а за нея се точи антифриз и фреон. Дрехи кутията и виж какъв е проблема. Може да ги захванеш и двете заедно, но ще стане еднозонов.����

      Коментар


      • #4
        От: Клапи за климатроник за WJ

        рискувам да ме разкостите и анатемосатено според мен едва ли пътника отпред или шофьора ще усетят 4 градуса разлика в температуратаа тоя дето е отзад хептентова с нашите климатроници си е малко гевезелък,за мен специално,на дълъг път е важно в купето за всички да е топло или студенои най важното комфортноа комфорта едва ли го прави прословутия ни климатрониктака че не ме корете но най лесното и ниско бюджетно е кормене и еднозоновза мен де

        Коментар


        • #5
          От: Клапи за климатроник за WJ

          Да та поправя!Не 4 а 2 градуса може да се постигне разлика!Тфа само теоретично!И да,аз тъй съм си решил решението-еднозонов климатик ли е,климатроник ли е,ба ли го!Ама ми върши работа перфектно!
          А отделен е въпроса че Тошко ич ни не брига..............
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #6
            От: Клапи за климатроник за WJ

            Първоначално публикуван от stormbringer 66 Преглед на мнение
            рискувам да ме разкостите и анатемосатено според мен едва ли пътника отпред или шофьора ще усетят 4 градуса разлика в температуратаа тоя дето е отзад хептен ..
            Аз съм на същото мнение. Това ми звучи малко като "отляво пушачи - отдясно непушачи" в самолетите на БГА Балкан едно време.

            Далеч по-смислена ми беше схемата на корейския детевоз. Прост климатик с 2 зони - отпред и отзад, с възможност задната да се включва/изключва при нужда. Също и задна печка за отопление през зимата.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #7
              От: Клапи за климатроник за WJ

              Когато слънцето пече от едната страна, разликата в зоните може да стигне и 10 градуса.

              Коментар


              • #8
                От: Клапи за климатроник за WJ

                След оглед на клапите, след разглобяване само на жабката установих, че двете клапи за зоните работят все още добре, единствено е счупено чопчето на клапата за рециркулация. За момента клапата съм я застопорил в положение на отворена към външния въздух. Между другото поръчах клапи, алуминиеви от USA за двузонов климатроник, възползвах се от това, че приятел е там за лятото ;-), защото мисля, че е въпрос на време и те да си заминат. Сега продължавам проучването за майстор в Пловдив, но се питам има ли някъде въпросното чопче (за клапа рециркулация) или трябва да я преправям счупената?

                Коментар


                • #9
                  От: Клапи за климатроник за WJ

                  не съм много сигурен дали ще намериш само чопчетрябва да питаш в някоя морга но специално за нашите бараки в пловдив положението е отчайващо,просто няма такива по моргитеа за майстор свържи се със стоян,тук във форума е speed.обикновено се занимава с автоматици но не отказва и други работи,особенно за джип

                  Коментар


                  • #10
                    От: Клапи за климатроник за WJ

                    Първоначално публикуван от to6ko_lo6ko Преглед на мнение
                    След оглед на клапите, след разглобяване само на жабката установих, че двете клапи за зоните работят все още добре, единствено е счупено чопчето на клапата за рециркулация. За момента клапата съм я застопорил в положение на отворена към външния въздух. Между другото поръчах клапи, алуминиеви от USA за двузонов климатроник, възползвах се от това, че приятел е там за лятото ;-), защото мисля, че е въпрос на време и те да си заминат. Сега продължавам проучването за майстор в Пловдив, но се питам има ли някъде въпросното чопче (за клапа рециркулация) или трябва да я преправям счупената?
                    Вероятно имам чопчета в сервиза обади се в понеделник след 9:30ч.
                    Еди Рангелов : 0885 088 444
                    Няма незаменими има незабравими хора !!!

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X