Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

    Здравейте колеги,замислям се дали има вариянт да се промени отпред окачването на фронтера А да не е на торсион а примерно на принципа както е лада нива амортесиор и пружина някой дали го е правил че с този торсион ако се натегна да се повдигне никакви ходове.... ебати глупостта.. За нещо такова имам впредвид,не съм наясно затова питам дали може да стане Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14910492_1292525754111852_8226105709008554257_n (1).jpg
Прегледи:2
Размер:95.9 КБ
ID:6158020

  • #2
    От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

    От трън, та на глог. Точно пък Нива да даваш за светъл пример за ход на предното окачване...

    Всичко може, ама практиката е показала че за несъстезателни цели (а най-често и за състезателни) най-лесно е да си купиш машина със съответната конструкция, която ти върши работа, вместо да преработваш наличната.

    На календара е 2019г и в мобилето има всичко.

    Коментар


    • #3
      От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

      Ей това трябваше да купиш от колегата за в гората

      https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=222359

      п.с. По темата, Фронтерата си е учудваща проходима за в гората, не натягай докрай торсионите, врътни 1-2 оборота назад от максимално натегнати, може да монтираш горните шарнири отдолу и ще имаш мъничко повече ход.

      Ето как изглеждаше бившата ми Фронтера А с гуми 31-ци, минусови джанти ЕТ-40 - 10J широки

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:2
Размер:164.8 КБ
ID:5814737
      Последно редактирано от Еделвайс; 02-06-19, 09:15. Причина: Снимка

      Коментар


      • #4
        От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

        Някакви безмислени преработки предлагаш... Първо, че едва ли ще намериш някой, който да ти направи такова нещо на джипа и да ти даде гаранция, че няма да се пребиеш и второ, кому е нужно? Тук съм срещал доста вирнати машини с огромни гуми, които са си били с торсионите.
        ОФА КБ X20SE + метан

        Коментар


        • #5
          От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

          Колеги първо благодаря за одговорите и другото което е ясно ми е че много хора говорят как фронтерата не е за гората как неставала за нищо и тн .. аз карам 3та фронтера и с хубави гуми фронтерата минава там където и всички джипки минават сега взех нова фронтера с 33ки целта ми е отред да я вдигна още малко че ми пипа калниците по наклони а не ми се режат казаха ми за някакви тунинг торсиони 800 лева били дето позволявали да се повдига и ходове имаш

          Коментар


          • #6
            От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-02-05-5b2c2fdeb5a1e8ef55dc0fcfc2679191dff4ce473f8e0b28550d76c40d68d24b_9d56a92e.jpg
Прегледи:1
Размер:235.2 КБ
ID:5814888 трябва ми още 3 см да се изравни предницата и задницата и да си сложа пласмасите торсиона е натегнат но не до край

            Коментар


            • #7
              От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

              Говорят тия, дето никога не са имали Фронтара, ама пък били чули и чели .... Ходовети ти не ги ограничава торсиона, а геометрията на окачването. Колкото е заводски - толкова, пък ти ако щеш сменяй торсиони всеки ден. То да бяха само едни колелета да мърдат нагоре-надолу, работата е лесна. Ама имаш и амортисьори и кормилна и стабилизиращи щанги, че и предни полуоси с карета. Решението е много просто - не се завираш там, където не ти е работа. Безкрайна проходимост няма, всеки рано или късно закъсва някъде. Дето има един лаф - колкото ти е по-проходим джипа, толкова по-далече ще ходиш за трактор ....
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                Първоначално публикуван от Off_RoAd955 Преглед на мнение
                [ATTACH=CONFIG]989648[/ATTACH] трябва ми още 3 см да се изравни предницата и задницата и да си сложа пласмасите торсиона е натегнат но не до край
                Заводски повечето МПС-та са с предница по-ниска от задницата и за това си има причина, ако караш само в гората, не те бърка особено,но на пътя оказва влияние.Ако торсионите ти са натегнати до положение,че джипа да се движи като лагерна количка, много има да се чудиш къде са ти ходовете.Иначе си е много читав и проходим джип, спрямо цената си, ако чак толкова не те устройват способностите му, пробвай да си вземеш късата база.

                Коментар


                • #9
                  От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                  Окачването на късата база има потресаващо същите ходове като окачването на дългата база, така че това очевидно не е решение.
                  Към автора на темата: Защо според теб замяната на торсиона с пружина би подобила (увеличила) ходовете на предницата.
                  Жокер: Ако успееш да смъкнеш хода надолу под ограничението, под какъв ъгъл ще раборят каретата на полуоските?
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                    Дори да има по-малки ходове окачването на късата база, при по-късо шаси, което е по-трудно да се окантари, пак си с предимство.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                      От независимо предно окачване не може да се очакват някакви по-сериозни ходове.
                      Всъщност може, но не и на тези джипове които са си предвидени и за нормално каране по път.

                      Та налага се да се примириш с тези ходове, няма как. Както по-горе писаха-даже и да намериш начин да свалиш още надолу колелото-каретата на полуоската ще те ограничат.
                      Така, че или се примири с това положение, или сменяй джипа.
                      Не, че джиповете с цял мост с фабричното си окачване са мноооого по-добри откъм ходове, но все пак носят на тунинг, а там вече има доста възможности.

                      Но независимото предно си има и своите добри страни-няма го бомбето в средата на моста да закача в коловозите или в камъни и пънове, а и при по-бързо каране независимото се представя по-добре от целия мост.

                      Та сам си преценявай кое ти е по-мило, и кое искаш да жертваш.
                      Има ли желание-има и начин!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                        Ако знаеш колко къси бази са полягали тук на леви врати:
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Може ли да се промени предно окачване на фротнера ?

                          Много ви е рехава гората

                          А сериозно, за в гората лично аз предпочитам възможно най-късото МПС и пак се съобразявам откъде да минавам, който мисли да гази в коловозите на дърварите и да си прави сам просеки да му мисли.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X