Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на CUV или SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за избор на CUV или SUV

    Здравейте.Сега,да ви питам за мнение.Покарва ми се джип вече.Не за нещо конкретно,а ми се кара.Няма да е Офроуд.Само асвалт,е може някога нещо леко извън пътя.Конкретно ТУАРЕГ,КАПТИВА И САНТА ФЕ.На сърце ми е Туарега,ама какво ли не изчетох.Големию гоуф)що?много е готин и вън и вътре),Не вървял,все по сервизите седял(уточнение фен съм само на бензина,дизел не)за еди колко си време го имал някой 90 % в сервиза седял.Скъпа дотдръжка и т.н.Някой са доволни,зависи как си отваряш очите.(къвто съм карък взех пежо 607 абсолютно на шест,с автомат.100км и изтърбуши автомата).
    Та Туарега ми е слабост ама за до 15000лв не ми се вярва да е читав(а се наплаших от 607-цата).За това се огледах за КАПТИВА И САНТА ФЕ.за тоя бюджет.
    Та бензин от тия трите за среден клас финансов доход,към кой да се насоча.Дето ако нямам пак късмет няма да ме разори.Защото пежото ми е...а мамата.Добре че намерих втора ръка иначе като чуят ЗФ 4hp20 на пежо и Оле майко цифра си е та и не им се захваща на някой майстори.А бил железен автомат,туй онуй.Дръжки,изкара 100км.Е после станах доцент по 4hp20 ама късно.Вече без доказно с документи сервизно обслужване няма да взема кола само на думи.
    Та за тия пари кой да е.Или нещо голяма лимузина от рода на мерцедес s320 да речем 2005г).Ама влече ме къ SUV.Щр върви по асвалт 90 че и 95%.
    П.с.Туарега ми е на сърце все пак.Оня ден разгледах МЛ 320 2007г.Ама него има еди за 17к най-евтин и не ми се взима най-евтиния МЛ.Такев филм го играх вече.БОЛИ после.

  • #2
    От: Съвет за избор на CUV или SUV

    Нали си даваш сметка, че с подобна кола, експоатационните разходи не са като с лека.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за избор на CUV или SUV

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Нали си даваш сметка, че с подобна кола, експоатационните разходи не са като с лека.
      Зависи от леката кола.Ако мислиш,че поддръжката на санта фе или каптива е пп-скъпа от на 10 годишен мерцедес или бмв.....даже обратното може и по-евтина да е.Според мен със санта фе няма дс сбъркаш.Имал съм първия модел и беше железен,втория вече е малко по кекав,но не би трябвало да имаш проблеми.Според мен Санта фе е по-добре от каптива.
      Последно редактирано от sabatton; 01-06-19, 10:45.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за избор на CUV или SUV

        Случайно имам 20 и няколко годишен мерцедес и поддръжката му се свежда до накладли, ремъци, масла и гуми. Поддържам няколко Каптиви и едно бензиново Санта Фе и др подобна гад, та база за сравнение не ми липсва. Карам сравнително ново Волво служебно - лайно...
        Най- евтина за поддръжка ми е Лендкруизер J60, която е 83година. Изводите за теб.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за избор на CUV или SUV

          Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
          Случайно имам 20 и няколко годишен мерцедес и поддръжката му се свежда до накладли, ремъци, масла и гуми. Поддържам няколко Каптиви и едно бензиново Санта Фе и др подобна гад, та база за сравнение не ми липсва. Карам сравнително ново Волво служебно - лайно...
          Най- евтина за поддръжка ми е Лендкруизер J60, която е 83година. Изводите за теб.
          Колега кой говори за 20+ годишни коли.Човека е писал,че е мислел за S класа 2005г.чиято поддръжка няма как да е по-евтина от на каптива и санта фе.Явно си търси комфортен сув на около 10г....ако е санта фе по-добре дизел.Санта фе никак не е лошо откъм надежност и комфорт и предлага доста за цената си.

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за избор на CUV или SUV

            Санта фе, само 2.4! И от първото и от второто! Аааа, и ръчка!
            мисля, да зема а се замисля...

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за избор на CUV или SUV

              Първоначално публикуван от vesko_78 Преглед на мнение
              Здравейте.Сега,да ви питам за мнение.Покарва ми се джип вече.Не за нещо конкретно,а ми се кара.Няма да е Офроуд.Само асвалт,е може някога нещо леко извън пътя.Конкретно ТУАРЕГ,КАПТИВА И САНТА ФЕ.На сърце ми е Туарега,ама какво ли не изчетох.Големию гоуф)що?много е готин и вън и вътре),Не вървял,все по сервизите седял(уточнение фен съм само на бензина,дизел не)за еди колко си време го имал някой 90 % в сервиза седял.Скъпа дотдръжка и т.н.Някой са доволни,зависи как си отваряш очите.(къвто съм карък взех пежо 607 абсолютно на шест,с автомат.100км и изтърбуши автомата).
              Та Туарега ми е слабост ама за до 15000лв не ми се вярва да е читав(а се наплаших от 607-цата).За това се огледах за КАПТИВА И САНТА ФЕ.за тоя бюджет.
              Та бензин от тия трите за среден клас финансов доход,към кой да се насоча.Дето ако нямам пак късмет няма да ме разори.Защото пежото ми е...а мамата.Добре че намерих втора ръка иначе като чуят ЗФ 4hp20 на пежо и Оле майко цифра си е та и не им се захваща на някой майстори.А бил железен автомат,туй онуй.Дръжки,изкара 100км.Е после станах доцент по 4hp20 ама късно.Вече без доказно с документи сервизно обслужване няма да взема кола само на думи.
              Та за тия пари кой да е.Или нещо голяма лимузина от рода на мерцедес s320 да речем 2005г).Ама влече ме къ SUV.Щр върви по асвалт 90 че и 95%.
              П.с.Туарега ми е на сърце все пак.Оня ден разгледах МЛ 320 2007г.Ама него има еди за 17к най-евтин и не ми се взима най-евтиния МЛ.Такев филм го играх вече.БОЛИ после.
              Нали съзнаваш, че си изброил 5 автомобила - 1 висок клас, 2 скъпи СУВ-а и 2 СУВ среден клас?
              За Туарега конкретно - три бензинови мотора - VR6 3.2, VR6 3.6 и V8 4.2. Четвъртия ... абе не е по джоба на всеки - W12 6.0.
              3.2 и 3.6 са VR6-ци - нещо средно между редовак и V-образен, цилиндрите са на ъгъл 15 градуса. 3.2 май беше към 220 коня, а 3.6 - 270. Моторите са с верига отпред. Блока е алуминиев.
              V8 4.2 310 коня. Мотора е от първата А8-ца. Ангренажен ремък отпред, но във всяка глава има по един обтегач и по една верига, за да синхронизира валовете. Алуминиев блок.
              W12 6.0 - 2 мотора VR6 на 72 градуса вързани на един колянов вал. Едно че гори като змей, а и поддръжката е ужас като цифри. Само за инфо - афтърмаркет термостат - 1000 лв - единица и три нули. Отделно, че блока е алуминиев с покритие, което от калпаво масло и бензин с много сяра в него си заминава и отваря една глътка за масло около 500-700ml на 1000km. Става да се набият ризи, ама е бая играчка. То всъщност това е валидно и за другите 3 де.
              Поне и четирите стават на газ.
              Окачване - стандартен макферсън или въздух. Второто е за предпочитане, ама не и като цена. 4 амортисьора по 900 лв броя + 4 възглавници за по около 600 лв броя. Компресор - 1000 лв. Има поне и комплекти за минаване към нормално окачване - около 2500 лв.

              Това на първо четене ...

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за избор на CUV или SUV

                Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                ...Човека е писал,че е мислел за S класа 2005г.чиято поддръжка няма как да е по-евтина от на каптива и санта фе.Явно си търси комфортен сув на около 10г....ако е санта фе по-добре дизел.....
                Той,човека е написал и “дизел не“.
                Дизелов Jeep, не е Jeep.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за избор на CUV или SUV

                  Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
                  Санта фе, само 2.4! И от първото и от второто! Аааа, и ръчка!
                  От второто данта фе няма такъв мотор.Автоматите и нс двата модела са ок.Сантс фе 2 има само 1 бензинов мотор - 2.7.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за избор на CUV или SUV

                    Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                    Нали съзнаваш, че си изброил 5 автомобила - 1 висок клас, 2 скъпи СУВ-а и 2 СУВ среден клас?
                    За Туарега конкретно - три бензинови мотора - VR6 3.2, VR6 3.6 и V8 4.2. Четвъртия ... абе не е по джоба на всеки - W12 6.0.
                    3.2 и 3.6 са VR6-ци - нещо средно между редовак и V-образен, цилиндрите са на ъгъл 15 градуса. 3.2 май беше към 220 коня, а 3.6 - 270. Моторите са с верига отпред. Блока е алуминиев.
                    V8 4.2 310 коня. Мотора е от първата А8-ца. Ангренажен ремък отпред, но във всяка глава има по един обтегач и по една верига, за да синхронизира валовете. Алуминиев блок.
                    W12 6.0 - 2 мотора VR6 на 72 градуса вързани на един колянов вал. Едно че гори като змей, а и поддръжката е ужас като цифри. Само за инфо - афтърмаркет термостат - 1000 лв - единица и три нули. Отделно, че блока е алуминиев с покритие, което от калпаво масло и бензин с много сяра в него си заминава и отваря една глътка за масло около 500-700ml на 1000km. Става да се набият ризи, ама е бая играчка. То всъщност това е валидно и за другите 3 де.
                    Поне и четирите стават на газ.
                    Окачване - стандартен макферсън или въздух. Второто е за предпочитане, ама не и като цена. 4 амортисьора по 900 лв броя + 4 възглавници за по около 600 лв броя. Компресор - 1000 лв. Има поне и комплекти за минаване към нормално окачване - около 2500 лв.

                    Това на първо четене ...
                    Туарега е ясен.Аз и за това премислям доста.Ама ми е най-на сърце.С 3.2 бензинаовия мотор.Каптивата с 4 цил.мотор е повдигната лека кола по скоро,чак потдръжка...За Санта фе първото не ми е ок,бая постно е.То като не се карат извън пътя и душманската едва ли ще създават толко проблеми.И такова чудовище като Туарега с ръчка малко не седи добре.Не съм карал джип с ръчни и не знам.МЛ -ла го загледах защото и той не изглежда мискулест с разните му бавни,раздатки и т.н.ама не знам.Ще покарам ит всичките като ги гледам да видя кой ще ми хареса.Пък технически и на сервиз много не вярвам.Какво от това че ще закачи компютъра?Може ли да види вътре какво е.Пежото беше идеално по всички параметри и след 100км изхвърли маслото от автомата и до там.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за избор на CUV или SUV

                      Бензинов Джип марката е една: JEEP

                      Направено е баш за твойта употреба.

                      В америчко майките си возят чааветата до училище


                      Ако търсеше дизел да съм те накарал да си вземеш един МЛ 320 CDI
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за избор на CUV или SUV

                        Колега не оставай с впечатлението,че санта фе е чупливо.Първа генерация е много здрава кола с много здрав автомат с 4 скорости, да няма дизайна,динамиката и комфорта на втора генерация,но е постоянно 4х4 с 3 диференциала и муфа,като задния диф на някой е lcd ,колата е по-пригодена за офф роуд от втора генерация.Втора генерация е на предно и при пробоксуване на някое колело се пуска и задния мост като може и да се заключи ръчно ,но май е до 40км/ч.Като цяло за това, за което го искаш е най-добре и най-балансирано.Не слуашй какво ти говорят за корейските коли - много са здрави и надежни... и аз се набутах с немски премиум и съм набутал за 8 месеца 6-7к лв в него,а в хюндая,който беше с 7г. по-стар за 2г. и 50к , от които поне 10 са по черно съм сменил части за 300лв.Не залитай по таурези и подобни ще пръснеш 1 куп пари. П.П санта фето ми първа генерация даваше грешка в торк конвентора на автомата и на 4та на моменти сваляше леко оборотите и рязко ги вдигаше с 100-200.Бях питал във форума и ми казаха да го правя,че ще ме остави на пътя,а минах 50к км така като съм катерил бая чукарите и нито се счупи нито съм закъсл нито се задълбочи проблема....така я и продадох та не се предоверявай на форума тука всичко е субективно според разбиранията и вижданията на всеки.Моето е ,че корейците правят по-добри коли от немците в момента откъм надежност и практичност.
                        Последно редактирано от sabatton; 01-06-19, 20:56.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за избор на CUV или SUV

                          Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
                          Колега не оставай с впечатлението,че санта фе е чупливо.Първа генерация е много здрава кола с много здрав автомат с 4 скорости, да няма дизайна,динамиката и комфорта на втора генерация,но е постоянно 4х4 с 3 диференциала и муфа,като задния диф на някой е lcd ,колата е по-пригодена за офф роуд от втора генерация.Втора генерация е на предно и при пробоксуване на някое колело се пуска и задния мост като може и да се заключи ръчно ,но май е до 40км/ч.Като цяло за това, за което го искаш е най-добре и най-балансирано.Не слуашй какво ти говорят за корейските коли - много са здрави и надежни... и аз се набутах с немски премиум и съм набутал за 8 месеца 6-7к лв в него,а в хюндая,който беше с 7г. по-стар за 2г. и 50к , от които поне 10 са по черно съм сменил части за 300лв.Не залитай по таурези и подобни ще пръснеш 1 куп пари. П.П санта фето ми първа генерация даваше грешка в торк конвентора на автомата и на 4та на моменти сваляше леко оборотите и рязко ги вдигаше с 100-200.Бях питал във форума и ми казаха да го правя,че ще ме остави на пътя,а минах 50к км така като съм катерил бая чукарите и нито се счупи нито съм закъсл нито се задълбочи проблема....така я и продадох та не се предоверявай на форума тука всичко е субективно според разбиранията и вижданията на всеки.Моето е ,че корейците правят по-добри коли от немците в момента откъм надежност и практичност.
                          Пробай пак за 4х4. Постоянно било! Три дифа! На Сантафе 2 бензин колко скорости е автомата?
                          8)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за избор на CUV или SUV

                            Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
                            Пробай пак за 4х4. Постоянно било! Три дифа! На Сантафе 2 бензин колко скорости е автомата?
                            Ко речи?



                            Land Rover Discovery II, V8 4.0
                            VW Golf VI variant
                            Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за избор на CUV или SUV

                              Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
                              3.2 и 3.6 са VR6-ци - нещо средно между редовак и V-образен, цилиндрите са на ъгъл 15 градуса. 3.2 май беше към 220 коня, а 3.6 - 270. Моторите са с верига отпред. Блока е алуминиев.
                              Не че е от значение, но на 3.6 градусите между цилиндрите са 10,6.
                              Веригата се намира на задната част на двигателя и за смяна ще трябва да се вади мотора, а ако е над 250 000км е силно вероятно да е разтегната и за смяна. През VCDS може да се провери състоянието на веригата - гледа се колко е компенсирането на timing-а.
                              3.2 не е с директно впръскване и може да се сложи газ, 3.6 е с директно впръскване и газта не е вариант там.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X