Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за избор на CUV или SUV

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за избор на CUV или SUV

    Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
    От второто данта фе няма такъв мотор.Автоматите и нс двата модела са ок.Сантс фе 2 има само 1 бензинов мотор - 2.7.
    Разбира се, че има, ама в тоя форум само разбирковци, та човек да се чуди кой да слуша и на какво да вярва! G4KE е кода на 2.4 Фе 2 и е около 170к.с. Отделно са 2.7 и 3.5. Дори знам, че и 2.0 има, но не за Европа!
    мисля, да зема а се замисля...

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за избор на CUV или SUV

      https://www.autoscout24.com/offers/h...9666?cldtidx=8
      мисля, да зема а се замисля...

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за избор на CUV или SUV

        Първоначално публикуван от evos Преглед на мнение
        Абе колега какво ми е показваш тая обява?За европа въобще май не се е предлагал тоя мотор на санта фе 2 не знам защо го препоръчваш и коментираш при положение,че няма нито 1 обява в България за такова санта фе,а в европа обявите сигурно нямат и 10.Масовия е 2.7 бензин и по-рядко 3.5.

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за избор на CUV или SUV

          Първоначално публикуван от CH024 Преглед на мнение
          Не че е от значение, но на 3.6 градусите между цилиндрите са 10,6.
          Веригата се намира на задната част на двигателя и за смяна ще трябва да се вади мотора, а ако е над 250 000км е силно вероятно да е разтегната и за смяна. През VCDS може да се провери състоянието на веригата - гледа се колко е компенсирането на timing-а.
          3.2 не е с директно впръскване и може да се сложи газ, 3.6 е с директно впръскване и газта не е вариант там.
          Моя грешка за 3.6. Не знаех.
          Сега и аз си обяснявам такава разлика в конските сили.
          Обаче газ става и на ФСИ. Имам приятел с 3.2 ФСИ на Олроуд на газ.

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за избор на CUV или SUV

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Ко речи?
            Поправям се. Що съм се заблудил! Да ли имаше дърпане на волана при ускорение, като е 60/40 в полза на предния диф. или се бъркам нещо с второ поколение Сантафе!!?
            8)

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за избор на CUV или SUV

              Не вярвам да са чупливи,корейците.Просто и каптова и санта фе 2 ме кефят много ама вътре са някак ефтино изпълнение.Даже се качих в Соренто вътре поскръцват паразитни шумове защото е пластмаса.Ама за тия пари това е.Туарега най-ми се връзва и вън и вътре ама ако вместо да му се радвам ще вися по сервизите да ми гълта парите,няма да е той май.Черокито да ама гранд след 2004г ама тия от америка бензина не им е проблем и си гори машината.
              Каптива или санта фе 2 ще да е май.Дизел не че го мразя,просто както и да го въртиш си е 2.20-2.30 лв литъра,а бензина една читава газова и си под лев(колко и да гори не е двойно).А и как са го нарочили тоя дизел от европа,из обявите бол дизели и все на добра цена(явно да се отърват от тях).
              Ще ми се хем лукс хем чудовище ама с доста компромиси ще е,не може 100% и двета.

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за избор на CUV или SUV

                Рав 4 е по-добра и от Каптивата и от Санафето. Поне има честно 4х4.
                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за избор на CUV или SUV

                  А защо не погледнеш бензинови Аутлендър/ Ц кросър или 4007/?

                  Peugeot 4007
                  ex Nissan X-Trail 2.2 Di

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за избор на CUV или SUV

                    Santa FE 2 до фейслифта (2006 - 2009) бензиновите мотори са 2.7 V6 189к.с. (4 степенен автомат) и 3.3 V6 (не се предлага в европа) за 2.0 не знам. След фейслифта (2010 - 2012) 2.4 4цил. 174к.с. 6 степенен автомат и 3.5 V6 (отново не се предлага в Европа). Явно първите собственици на фейслифтовите бензини 2.4 не са почнали масово да си ги продават, защото на пазара 2ра ръка ги няма - в БГ нито един, а и в Европа са кът. Този от обявата по-горе е супер, ако не беше очевадната ръжда на задната врата и липсата на климатроник. Мисля че до 2012 2.4 мотора е MPI, а вече след 2012 при 3то поколение е GDI. Някой който знае със сигурност да потвърди.
                    Общо взето мисля, че фейслифтово Санта Фе 2010-2012 с 2.4 бензин и 6 ст. автомат е най-добрата комбинация. По-модерната кутия предполагам ще компенсира до известна степен липсата на 2 цилиндъра и 15к.с. спрямо 2.7 V6 и ще е по-икономичен. Е, няма да звучи толкова добре. От друга страна липсата на 2.4 фейслифт на пазара и очакваната му висока цена и разход може да се компенсира от наличните 2.7 екземпляри.
                    Фейслифта освен всичко е и с подобрен интериор, спрямо пре-фейса. 08-09 моделни години предлагат много хубава комбинация на интериор с полукожа-полуалкантара салон.
                    И РАВ4 и ЦРВ и Аутлендър са по-малки от Санта Фе и Каптива. Каптивата е по тясна на ширина от Хюндая, но след фейслифта изглежда доста добре
                    Последно редактирано от zarrick; 03-06-19, 21:43.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за избор на CUV или SUV

                      Към Санта фе-то се насочих.Ама ми изкочи едно Нисан Мурано 2008 с гяз.Та съм пред дилема.На Мураното единственото което не ми харесва е таблото с уредите.Като евтин китайски часовник ми седи.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за избор на CUV или SUV

                        Кутията на Мураното мисля е CVT - демек безстепенна ... просто за инфо ...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за избор на CUV или SUV

                          Кутията на Мураното е СВТ демек много ненадеждна и скъпа за ремонти
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за избор на CUV или SUV

                            Верно е.Знам.Ама си е и до късмет.Едни се хвалят.Други не.То и ZF на Пежо 4hp20 била неубиваема ама умря.Не знам ако гледам Мураното как да я усетя кутията като на практика няма превключване.Нали съветите са гледай как превключва,дали придърпва и т.н.А в CVT няма превкл.
                            И колко скъп е ремонта на кутия на Мурано?За 4 степенен автомат на Пежо ми искаха 3500 до 4000 хил.лв за ремонт и се принудих да я взема втора ръка за 600лв кутията.
                            Има един екземпляр в нета със пълна сервизна история в Нисан БГ от началото до сега.Ще го погледна и ще го заведа в Нисан къде са го потдържали и ще реша.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за избор на CUV или SUV

                              Да не пускам нова тема.За тая кола какво мислите?Най-сетне се появи РЪЧКА, с газ.Много искам автомат.Супер идоволствие.Ама тоя дет го ядох с предня атомобил автомат,вече съм наплашен.
                              Та XC90 с ръчни скорости как е?Питам щот голямо туловище с ръчни не се връзва май.Ама тая обява ако е читава ще се спазарим май.
                              Последно редактирано от CarTest™; 16-08-19, 09:29.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за избор на CUV или SUV

                                Първоначално публикуван от vesko_78 Преглед на мнение
                                https://m.cars.bg/offer/c3168176
                                Да не пускам нова тема.За тая кола какво мислите?Най-сетне се появи РЪЧКА, с газ.Много искам автомат.Супер идоволствие.Ама тоя дет го ядох с предня атомобил автомат,вече съм наплашен.
                                Та XC90 с ръчни скорости как е?Питам щот голямо туловище с ръчни не се връзва май.Ама тая обява ако е читава ще се спазарим май.
                                Сам си си отговорил. Търси автомат, макар точно тоя да не е най-надеждния.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X