Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

    Здравейте колеги,

    Трябва ми пикап с хардтоп, особеностите на карането му включват 80% магистрално или шосейно. 5 % сравнително тежък офроуд и останалите 15 % са черен път.
    Тъй като работата е сравнително сигурна за следващата 1 г, не ми се инвестират 70-80 000 лв в нов пикап, а нещо до към 50 000-80 000 км на малко години и читаво.

    Винаги ще е с едни 100-200 кг мин отзад и 60 кг на покрива, редовно ще се кара и към 500-600 кг багаж, главно алпийско оборудване и лебедки

    Основния проблем е, че идея си нямам кой от пикапите ще ми е най-комфортен на магистрала с до 130 км/ч, задължително с круиз. До сега съм карал Л200 от 2011 - но не бих си взел отнова това мъчение - просто не става за магистрала, инак супер селекта е идеален за терен, много високи обороти поддържа на 120 над 3000, карал съм 2.5 Хайлукс от 2012 - той е доста по-тих и широк и на 120 беше с под 2700 оборота, но окачването му ми беше меко, но за сега клоня пак към Хайлукса, не знам как са Рейнджърите, никога не съм се качвал на по-новите, нито Наварите, там дори не съм стъпвал.

    Някой може ли да сподели и ориентировъчен разход на магистрално, за тез машини - Л200 под 11 не слизаше с големите гуми със 110 км, Тойотата беше чувствително под това, но тя се караше със сравнително шосейни гуми.

  • #2
    От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

    Така, ние сме с три годишен Hilux REVO (не предното дърво, за което не става да горорим за никакъв комфорт, нито за свестен просвет, ако е стоково), който го взехме за около сумата която си цитирал - втора ръка все пак. Използва се за превоз на:

    - алпийска екипировка (въжета на Mile, карабинери, грита)
    - байкове и цялата натурия около тях (смазки, боза за гуми, шестограни, водоструйка, която се ползва и за душ)
    - къмпинг оборудване (столове, маси, фризер, светлини, палатка)
    - офроуд екипировка (пътеки за кал, кинетични въжета, статични въжета, лопата, фитили за гуми, крик). "Подушвам", че може да сме от една порода.

    Периодично и за превоз инструменти го използвам, които са си по-тежички, но не надвишават теглото на цялата екипировка.

    Преди това пробвахме много пикапи, като имам опит и с по-стари модели (тях не бих взел за такива начинания, където искам повече комфорт). Hilux-a го избрахме поради няколко причини:

    1. Добра оферта
    2. Здрава, доказана машина
    3. Лесно за надграждане и ъпгрейди (стоково даже са предвидили за няйои от ъпгрейдите, като нашата система за допълнително захранване)
    4. Опростено табло и здрава кожа - не като някои други модели да те е страх да пипнеш с кални ръце

    Има темпомат - достатъчна ексра за мен. Дразнещи са онези Toyota Safety Sense модули, които понякога бъркат камък с човек и те стряскат, но какво да се прави.

    H/T гумите, с които стана модерно да се оборудват тези пикапи, ще ти свършат чудесна работа (довечера пускаме видео, да видиш на какви издевателства действат). Ако ти трябва да слагаш на кабината багаж, а не на хардтопа, то добре е да се помисли за читав багажник тип скара (примерно Rhino racks имат такива релси, които изискват пробиване на покрива), а не обикновени греди, които захващат (мое мнение е това).

    Магистрално му правя 8.5-9.0 / 100 с около 90-120км / ч. Съпругата като го кара скача около 14/100 - не бих споменал с каква скорост, защото тук е все пак публично пространство. Офроуд натоварен с пълен фризер с бира, цялата тази екипировка (общо около 300-350кг), правим по 9.5-10/100 според зависи от терена / релефа. В града го карах два дена за тест - 11/100 не мърда, но не мисля, че това е машина за града.
    Последно редактирано от Sartor; 31-05-19, 10:19.
    Тел / Viber: +359 889 396 793

    Коментар


    • #3
      От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

      Л200 след 2015 година, 2.4 но е по бърз от Рейнджър 3.2. Единствения пикап за европа със среден диф. и бавни и най добрата задна седалка. С ръчни скорости на 6та на 180км.ч е на 3000 оборота. За мен Л200 няма аналог в класа си.
      8)

      Коментар


      • #4
        От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

        Виж тоя https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...3&slink=b3yii2

        Коментар


        • #5
          От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

          Карал съм Навара 2.5 190к.с. 2015г. модела D40 - 140км/ч вътре не се усещат, върви и със 190км/ч също. Отпред е много комфортна, отзад не толкова - седалката не става за дълго пътуване, за кратки отсечки е добре. Празна подрусва отзад, но не е нещо фрапантно. Пикапа е на нещо около 60 000км в момента и средния разход не му беше зануляван от чисто нов - около 12/100 беше, но собственика го кара по ниви, натоварен, влачи и двуосно ремарке редовно с него.
          Откъм пространство и поведение като лека кола, Амарок е най-добре. Кабината му е доста широка, има го и с фул-тайм 4х4, 2.0тди не гори много с нормални скорости, 8-степенния автоматик е уникален просто. Товарния отсек също е доста голям и много широк. Обаче големия минус е цената.

          Коментар


          • #6
            От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

            Ако идваш към София се обади да ти покажа моят пикап ( ако е мой още ), Isuzu D-MAX, достатъчно комфортен е за магистрала със скорости около 140. Терминат "най-комфортен" е много субективен, съветът ми е карай различни модели и прецени.

            Ето линк да го видиш https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=233884
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

              Tola,
              как мога да се свържа с теб, за Л200 и въпроси имам.

              Коментар


              • #8
                От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

                Колеги, пикапа ще е нов - Хайлукс, Навара или Л200 е дилемата - ходих и да видя исузуто и рейнджъра, но май те ще отпаднат.

                Наварата е с пружини отзад, празна или ненатоварена, ще вози по-добре, сега има някаква промоция на варианти с хардтоп и леген вътре - за 54000 лв с ДДС, Хайлукса е гол, средно оборудване и Митсубишито и то - проблемът с Л200 е, че няма дифф лок, освен за топ версията и автомата - аз автомат не искам - като Тойотата и митсуто ще дойдат с 6-7 х лв по скъпи с хардтопа и легена. Само митсубишито е без ад блу, но те чакат и новия вариант с по-малък двг и ад блу.
                чета некви глупости, че Хайлукса - не вкл добре разл режими и не ги изкл понякога,
                Митсубишито единствено заради задния диф ме колебае инак кабината му е по-добра и от на двата,

                Някой с наблюдения над някой от тези трите варианта, че не са от вчера на пазара и все има по 2-3 г екземпляри, вярно ли е, че на Тойотата с всякя смяна на масло се сменя и това в кутията и дифа?

                Коментар


                • #9
                  От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

                  Първоначално публикуван от proscrip Преглед на мнение
                  Здравейте колеги,

                  Трябва ми пикап с хардтоп, особеностите на карането му включват 80% магистрално или шосейно. 5 % сравнително тежък офроуд и останалите 15 % са черен път.
                  Тъй като работата е сравнително сигурна за следващата 1 г, не ми се инвестират 70-80 000 лв в нов пикап, а нещо до към 50 000-80 000 км на малко години и читаво.

                  Винаги ще е с едни 100-200 кг мин отзад и 60 кг на покрива, редовно ще се кара и към 500-600 кг багаж, главно алпийско оборудване и лебедки

                  Основния проблем е, че идея си нямам кой от пикапите ще ми е най-комфортен на магистрала с до 130 км/ч, задължително с круиз. До сега съм карал Л200 от 2011 - но не бих си взел отнова това мъчение - просто не става за магистрала, инак супер селекта е идеален за терен, много високи обороти поддържа на 120 над 3000, карал съм 2.5 Хайлукс от 2012 - той е доста по-тих и широк и на 120 беше с под 2700 оборота, но окачването му ми беше меко, но за сега клоня пак към Хайлукса, не знам как са Рейнджърите, никога не съм се качвал на по-новите, нито Наварите, там дори не съм стъпвал.

                  Някой може ли да сподели и ориентировъчен разход на магистрално, за тез машини - Л200 под 11 не слизаше с големите гуми със 110 км, Тойотата беше чувствително под това, но тя се караше със сравнително шосейни гуми.
                  Чак сега видях, Л200 с 3000об. е на 140км/ч нещо си в грешка или не си имал по скоро. Ама карай.
                  8)

                  Коментар


                  • #10
                    От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

                    Първоначално публикуван от proscrip Преглед на мнение
                    чета некви глупости, че Хайлукса - не вкл добре разл режими и не ги изкл понякога,


                    Някой с наблюдения над някой от тези трите варианта, че не са от вчера на пазара и все има по 2-3 г екземпляри, вярно ли е, че на Тойотата с всякя смяна на масло се сменя и това в кутията и дифа?
                    Говорим предполагам за Hilux след 2016та.

                    Допълвам за автоматик:

                    1. Превключването от задно към 4х4 бързи понякога става бавно и трябва да дадеш на Drive, за да включи. Аз лично винаги превключвам като не съм на скорост и съм напълно спрял (въпреки че го дават че може и в движение да се прави до 100 км / ч). За 4х4 бавни - няма никакви драми, освен ако не искаш да включиш докато си в P или D, което ако искаш да го правиш, то искаш да си строшиш пикапа...
                    2. За кутията и диференциала няма такова нещо. Мисля, че първата смяна на маслото в кутията е на 45 000 или 60 000. Иначе се гресира кардан - което и аз си го правя, като карам в кал или по-дъждовно време, каквото не липсваше последните седмици.
                    Тел / Viber: +359 889 396 793

                    Коментар


                    • #11
                      От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

                      Здравейте,

                      Одисеята приключи - платих депозит за нов Хайлукс, 61 000 лв с хардтоп и пластмасов леген с ДДС-о, имаше някакви намаления на автомобили на склад в Тойота - та ще видим какво ще е.

                      ПП - май е произведен в ЮАР - поне според номера на шасито - така ми се струва.
                      Последно редактирано от proscrip; 03-07-19, 05:16. Причина: добавка

                      Коментар


                      • #12
                        От: Пикап до 45000 лв с много магистрално каране

                        Много безаварийни!

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X