Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Дания с кола

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пътуване до Дания с кола

    А ако вземеш една хубава електрическа тротинетка, компромисно решение е на Xiaomi например за 750 лева, там ще можеш да комбинираш всичкия им градски транспорт, защото тротинетката се сгъва и може да влизаш в метрото, влака, рейса и в магазини, така се придвижвам аз тук (София) до работата ми и до магазина, супер, бързо, приятно и практично навсякъде

    Коментар


    • #17
      От: Пътуване до Дания с кола

      Дали и колелото не може да се качва из транспорта там?
      Тротинетките и велосипедите с батерии могат ли да пътуват със самолет?

      Коментар


      • #18
        От: Пътуване до Дания с кола

        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
        Дали и колелото не може да се качва из транспорта там?
        Тротинетките и велосипедите с батерии могат ли да пътуват със самолет?
        Велосипеда и най-малкия и при това сгъваем си е голям като габарит, спрямо сгъваема тротинетка, по-лесно и без да пречиш на пътниците си влизаш из обществения транспорт и метро, може да влизаш и в магазините като за там с колелото ще пречиш и трябва да е отвън заключен, в самолетите не може да влезеш само като ръчен багаж неща с батерии, влиза си в специално багажно отделение за уреди с батерии в самолета, не всички самолети имат такова отделение та е хубаво да се пита предварително с дадената компания относно превоз на ел. тротинетка.

        В най-лошия случай същата тротинетка може да си я поръчаш там в Дания, чрез ebay и си решаваш проблема.
        Последно редактирано от Еделвайс; 01-06-19, 13:32. Причина: Пояснение

        Коментар


        • #19
          От: Пътуване до Дания с кола

          Не сте живели много из Скандинавия ми се струва, такъв студ и вятър както Копенхагенския сигурно има само в Антарктика и като добавим и дъждец става супер мизерия, местните ходят с колелета но те са свикнали, ако аз имам възможност за кола бих ползвал до периферията, после с градски транспорт който е перфектен.

          За извън големия град нещата без кола са немислими, селски автобуси както в БГ, по един на няколко часа и пътя отнема векове...аз не бих си го причинил, или собствен/рент а кар или пропускам такива преживявания.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Пътуване до Дания с кола

            Мдаа, аз докато бях в Копенхаген валеше гаден дъждец Вятър нямаше... Ама все пак аз бях за малко
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #21
              От: Пътуване до Дания с кола

              Точно на жп-гарата в Копенхаген има велостоянка/паркинг или както искаш го наречи. Пълно е с колела, местните карат доста. Аз бих зарялзал по едно евтино на двете гари. Ако вали или ти е студено - има градски транспорт който както казаха вече е перфектен.

              За периферията е ясно ... Затова ти казвам да си проучиш местата където ще ходиш и да прецениш. Гугъл-картата и стриит-виюто са незаменим инструмент. Има и карта за градския транспорт вътре. Може и да е леко остаряла, но ще ти даде представа къде и как можеш да стигнеш с него.

              Коментар


              • #22
                От: Пътуване до Дания с кола

                То стоянки на всякъде има, но комбинацията вятър, студ и влажен въздух е особено приятна.

                Коментар


                • #23
                  От: Пътуване до Дания с кола

                  Здравейте,
                  Благодаря на всички за съветите.
                  Вече съм в Копенхаген и доста успешно се движа с градския транспорт, който е добре организиран ( тук метрото се движи само - няма машинист).
                  Но се сблъсках с доста по-сериозен проблем - намирането на квартира.
                  От 2 седмици ровя из разни сайтове, но без особен успех.
                  Всякакви съвети и помощ ще са ми полезни.
                  Благодаря.
                  Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                  Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                  Opel Campo 3,1 TD '99
                  Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                  Коментар


                  • #24
                    От: Пътуване до Дания с кола

                    А разсходка по агенции пробва ли?
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • #25
                      От: Пътуване до Дания с кола

                      Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                      А разсходка по агенции пробва ли?
                      Още не съм се разхождал, но ако имаш нещо наум - моля да го сподели (може и на лични).
                      Иначе почти всички сайтове за квартири, който намерих са платени, като много тънко те хлъзгат да платиш едни 4 лв за 4 дни и ако пропуснеш да откажеш бъдещи услуги на сайта след тези 4 дни, много бързо прибират едни 80 лв за още 28 дни (написано е в общите условия с дребен текст).
                      За момента нулев успех със сайтовете.
                      Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                      Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                      Opel Campo 3,1 TD '99
                      Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Пътуване до Дания с кола

                        За Дания нямам опит.Преди три години с дъщеря ми търсихме квартира в Милано.Почти всичко изгледано в нета към агенции на място при тях се оказа заето като са забравили да обновят сайта.Жабари пускат те по пързалката което е нормално при тях.Търсенето ни отне 16 дни.Гугъл го ползвахме основно да търсим къде се намират агенциите.И ходихме на място.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Пътуване до Дания с кола

                          В центъра имаше една агенцийка, мисля шефката е германка, приятелче датчанин от нея си взема квартири и става да се пазариш

                          Приготви се космически суми на месец и солиден депозит + изискване за документи, препоръки, гаранции и т.н..

                          Ще го попитам за контакти с тази агенция без да мога да обещая.
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Пътуване до Дания с кола

                            Важното е акъл да се дава. Кви тротинетки, кви глупости на тоя вятър и студ? Вие някога в Копенхаген били ли сте?
                            По темата, кола с бг регистрация на чуждо име.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Пътуване до Дания с кола

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              Ще го попитам за контакти с тази агенция без да мога да обещая.
                              Дано излезе нещо.
                              Иначе да - цените са убийствени, жив те дерат.
                              Примерно - за стая 8м2 искат 700Евро на месец, като това е средна цена.
                              Нула 8 Седем 8 500 225 Ogi Lazarov
                              Nissan Terrano II 2.7TDi '01 (дълга база)
                              Opel Campo 3,1 TD '99
                              Надпис в каменоломна: "Повече камъни за народа"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Пътуване до Дания с кола

                                Разгледай също и в покрайнините. В Брюксел цените за 60кв апартамент е точно толкова колкото 2-етажна къща с голям двор и гараж на 20 минути с влака извън града.

                                Навсякъде агентите имат едни и същи номера.. като звъннеш за конкретна обява.. е тамън са я дали, обаче имат страшна друга оферта точно като за теб.. която е пълен кенеф.

                                Както каза Жоро по горе, приготви си препоръки, документи каквото се сетиш за доказателство, че си изряден платец.
                                На мен за квартира ми правиха по-сериозни и обстойни интервюта отколкото за работа и винаги един и същ резултат - 0.

                                Накрая ми писна и си написах нещо като резюме, напудрих го като за кандидатстване за работа. Вкарах че съм член на какви ли не организации, даже член на Кралският Яхт Клуб на Белгия (член съм..регистриран съм в техния интернет форум ) и тия последните клъвнаха моментално.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X