Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Акумулатора прегрява

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Акумулатора прегрява

    Здравейте, имам проблем с акумулатора на yamaha t max 500, който е малко странен и се надявам на помощ
    Първо, акумулатора е нов (на 2 месеца), пали без проблем и държи ток. Проблема идва когато покарам повече време - около 20-25 км, започва да изхвърля серни пари, загрява се до степен да не може да се пипне и волтажа стои 13.4 постоянно на изгасен мотор и престоял около час време изгасен.
    Ел системата на моторчето е изрядна, като държи 13.6 зареждане на празен ход и 14.4 при средни и високи обороти.
    Въпроса ми е възможно ли е този проблем да е от дефектен акумулатор и често срещан ли е такъв проблем, защото на мен ми се случва за първи път?

  • #2
    От: Акумулатора прегрява

    Закачете го на станционарно зарядно и наблюдавайте напрежение и температура.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: Акумулатора прегрява

      Това моторче сигурно вади повече от 10А, може и 20А да вади. Симулацията на проблематиката по този начин няма да е лесна.

      Коментар


      • #4
        От: Акумулатора прегрява

        Първоначално публикуван от ncuxapamz Преглед на мнение
        Проблема идва когато покарам повече време - около 20-25 км, започва да изхвърля серни пари,

        Въпроса ми е възможно ли е този проблем да е от дефектен акумулатор и често срещан ли е такъв проблем, защото на мен ми се случва за първи път?
        Проблемите могат да са от презареждане,неподходящ акумулатор или "къса клечка". Разходете се до "жичкажия", да се изясни ситуацията.

        Коментар


        • #5
          От: Акумулатора прегрява

          Внимателно! На мене по лодките на няколко пъти ми се е случвало да ми загрее акумулатор до такава степен. И винаги следващата стъпка е гръмнал акумулатор. Буквално се разцепва /и полита киселина и други гадости/.
          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

          Коментар


          • #6
            От: Акумулатора прегрява

            На мен Банер ми направи същият номер, изхвърли киселина, долях му вода и се закрепи ама не държеше волтаж и го махнах, сега съм с някакъв Вега, няма грижи. За мен акумулатора ти не е читав.

            Коментар


            • #7
              От: Акумулатора прегрява

              Акумулаторът, и да е бил наред, вече е заминал.

              А дали е той в основата на проблема, не е сигурно. Може регулаторът на напрежение да изтърва след някакво време работа.

              Коментар


              • #8
                От: Акумулатора прегрява

                Изхвърли го ма преди това му вържи един дигитален волтметьр и покарай малко,ако скочи волтажа над 14.5 вече знаеш защо си сменил батерийката и след 2 месеца пак.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Акумулатора прегрява

                  Само гледай да не си до това нещо, когато гръмне. На мен не ми се е случвало, но братовчеда навремето е имал такова приключение. И до сега по краката има едни бледо розови петна, за спомен от тогава. При него е станало с мотоциклет Днепър. Както си карал, батерията гърми и му олива краката с гореща киселина.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Акумулатора прегрява

                    Заради такива неща, акумулаторите трябва да са надеждно отделени от хората с ламарина.

                    В цивилните автомобили е стандарт от поне 50г, при състезателните обикновено го пише в техническите изисквания.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Акумулатора прегрява

                      И мен ме притесняваше именно да не вземе да гръмне или да потече киселина...
                      Пропуснах да кажа, че акумулатора е agm и е yuassa 8.4 ампера, с какъвто излиза мотора от производителя (старая се всичко, което сменям по нехо и което може да се намери да е оригинално).
                      За късмет си пазя и стария, който е същия, но на студено няма сила да запали. Ще го монтирам, за да мога евентуално да изолирам проблем в ел системата и ако се окаже по-малкия дявол новия ще го рекламирам.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Акумулатора прегрява

                        Е тоя най-много да се раздуе,някой ти е пипал по зареждането
                        TOYOTA SEQUOIA ‘11
                        W140 S420 '99

                        Коментар


                        • #13
                          От: Акумулатора прегрява

                          Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                          Е тоя най-много да се раздуе,някой ти е пипал по зареждането
                          Как да пипа по капсулован електронен блок за изправяне и заряд на акумулатор?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Акумулатора прегрява

                            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                            Как да пипа по капсулован електронен блок за изправяне и заряд на акумулатор?
                            Има гадни големи гении, с гениални гени генериращи големи говна...
                            Е сега съм на една лодка, и тука всичко капсуловано, ама от 6 акумулатора няма 2 да са с един волтаж. И пишят аларми на общо основание. 2 алтернатора, 2 зареждачки /напълно автоматични/ и още няколко чукачки, всичките супер-дупер. И само гаден гений може да го преебе. Ама ей на, преебел го е.
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Акумулатора прегрява

                              Малко ъпдейт: акумулатора го дадох за рекламация. За последно 24 часа, след като го свалих от мотора беше изстинал, но държеше 13.2 волта.
                              За интервенции по зареждането не може да се говори, защото само аз пипам по мотора, стои си в моя гараж и така.
                              Аз залагам на дефектен акумулатор, защото със стария, който пак казвам е същата yuassa 8.4 ампера, оригинално монтиран на мотора от производителя, няма и помен от такъв проблем. Пали си, кара си, няма загряване и т.н. Единствения проблем е, че си е заминал и сутрин на студено няма сила да запали.
                              В този ред на мисли искам да допълня, че за себе си за пореден път се убеждавам в двойния стандарт и при авточасти и консумативи. Старата батерия е купена в англия и с нея беше внесен мотора, като акумулатора беше паднал и оставен така 2 месеца. След едно зареждане и по-нататъшно правилно съхранение си изкара 2 години при мен + незнайно колкото при стария собственик. Новия го купих от верига търговци на авточасти с уверение, че внасят тази марка и т.н. и ето резултата.

                              Ще информирам за развитието...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X