Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Молба за насоки - букса на имобилайзер Хюндай i30

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Молба за насоки - букса на имобилайзер Хюндай i30

    Здравейте! На първо място искам да изкажа благодарностите си на члена на форума ronnin за насоките, които ми даде на лично съобщение. Тъй като основно пиша през Tapatalk и не съм сигурен дали успешно съм изпратил лично съобщение, си позволявам да отворя и тема с молба за помощ. Става дума за следното - имам Hyundai i30, 1.4 бензин, двигател G4FA, производство 07.2009г. Количката се държи супер, но се сблъсквам с проблем с паленето, който се изразява в следното:

    Без видима причина на таблото светва лампата за имобилайзера и при завъртане на ключа, стратерът върти, помпата подкача, но двигателят отказва да запали. Веднъж това ми коства прибиране с пътна помощ, в неделя ми го направи пак, като първоначално отказа да запали, а след няколко часа лампата изгасна и двигателят запали. Ronnin ми обясни, че най-вероятно става дума за окислена букса на имобилайзера, която се намира вътре в автомобила някъде от пасажерската страна отпред. Тъй като в електросервиз не откриха проблем с имобилайзера, а моята техническа култура е далеч под кота нула , си позволявам да помоля за помощ - било за снимка на мястото, където трябва да се намира тази букса, било на самата букса, за да насоча "майсторите". Вариант разбира се е да ме насочите и към подходящ сервиз, където биха могли да извършат това нещо. Ronnin спомена че има и тема в руските форуми, но аз трудно боравя с руски Притеснявам се, тъй като ни предстои пътуване в Гърция и не искам да се озова с непалеща кола там. Предварително благодаря за помощта. Кажете дали по Еконт мога да изпратя бира на отзовалите се

    С уважение,
    Парашкев Недялков

  • #2
    От: Молба за насоки - букса на имобилайзер Хюндай i30

    Този тип повреди (периодично появяващи се) са много трудни за хващане. Сервизите не щат да ги правят, защото отнема огромен човешки ресурс, а не могат да вземат добри пари.Освен това също е на късмет.Дали ще се прояви при тях или не.Отделно като го оправят, (ако ) пак се чустват несигурни.Зер трябва да мине време, за да е сигурно че проблема е отстранен.
    Практиката е показала че такъв тип повреди, собственика е най полезен и най помага.Защото той разполага с най много информация. В случая най сигурния начин е, като откаже колата или се закача веднага диагностика (да я хванеш) ,или почваш да ръчкаш по нея докато тръгне.Това е най сигурно. Когато ходиш в момента по всякакви сервизи - те подхождат скептично и просто нямат база да работят.
    Аз също бих заложил на казаното от Ронин.На окислена букса,(не винаги прави сигурен контакт) или пречупен полупрекъснат кабел(обикновено на сгъвки, завои и проблемни места) и такива работи.
    Има още един вариант - изучаваш точно тази система на твоята кола.Букса, кабели, откъде минават .И схема, указания, и елементарни инструменти.И си отиваш спокойно в Гърция.Ако случайно колата спре - ами супер.Вече си въоръжен и почваш.Буташ букси, дърпаш кабели, удряш, блъскаш, и би трябвало да улучиш болното място.

    Коментар


    • #3
      От: Молба за насоки - букса на имобилайзер Хюндай i30

      Здравей,това при тези модели е детска болест.Под жапката,в дясно сваляш пластмасата и някъде зад нея ще намериш въпросната букса.Ако не бъркам имаше жълт кабел за имобилайзера.

      Изчисти го,напръскай с контактен спрей,другия много често срещан проблем е с антената на имобилайзера ,там също се окисляват буксите.Просто ги почисти.

      В началото имаше доста коли със сменени антени по гаранция.След това антените бяха по 69 лв.и се чакаше.Но щом проблема го прави рядко,почисти тая букса под жапката.

      Инъче много икономичен,добре вървящ и надежден автомобил.

      Сменяй биалетките че са консуматив от 3000 до 15000 км.Пеперудата на волана и друго няма ,оригиналното радио прави проблем,но и него го излекувах.Ако има нещо свиркай.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • eagle_ddr
        eagle_ddr коментира
        Редактиране на коментар
        Привет, и аз имам подобен проблем с FD хечбек 2009-та година, като всичко започна от имобилайзера, който не се появява от време на време, но в последните месеци ми спря и радиото. Докато имобилайзерът го наигравам временно от буксата на стартера, с радиото имам неуспех. Включва се само по негово желание , но много рядко, като обаче държи час и станции. Някакви насоки колеги можете ли да ми дадете?

      • Roninn
        Roninn коментира
        Редактиране на коментар
        Дълго е за писане....Там има два варианта на радиото ...Проблема е в енкодера (копчето) въртящото се.Сименс ли е радиото...снимка
        Последно редактирано от Roninn; 24-07-23, 06:32.

    • #4
      От: Молба за насоки - букса на имобилайзер Хюндай i30

      И при мен буксата на антената на имобилайзера ми скъса нервите.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X