Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помогне ми за избор на фронтера

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помогне ми за избор на фронтера

    Добър ден колеги.Искам да си купя фронтера А ,в момента се колебая между къса и дълга база и една има плусове и минуси и другата ... Джипката ще се използва за разходки по хижи,язовири и тн.. искам да си я позлвам и за лек оффролд,като не нещо сериозно возене по черни пътища с коловози кал и тн. Моля кажете си мненията дългата база има по голям багажник по широка е но дали няма да е много къца в гората заради това че е дълга смисъл от към проходимост по коловози и тн,споделете мнение и ако може постнете снимки на вашите машинки

  • #2
    От: Помогне ми за избор на фронтера

    Ако ще ходиш сам или най много двама с паднали задни седалки късата е перфе.

    За коловози разлика в проходимост няма, там играе клирънса а той зависи от гумите и лифта а не от дължината.

    В гората слалом между дърветата е дисциплината дето късата бие с по много.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Помогне ми за избор на фронтера

      за това което казваш дълга 2.8.
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Помогне ми за избор на фронтера

        С какъв мотор обмисляш да е тая Фронтера?
        Съсед навремето имаше ФА, къса база, 2.0 бензин. Куц кон. Ама много куц. Направо а-а-а да падне и да не стане повече. Вътре страшна кочина-скърца, дрънчи...а беше кола на 5-6 години.
        Няколко пъти ми се е случвало да карам Фронтера Б, дълга база дизел. Не искам да карам такова повече. Много е зле. Нещата със салона са подобрени радикално, но двигател пак няма...
        С по-големите мотори хората казват, че повече приличало на кола, но от Фронтера А до наши дни ще да са оцелели единични екземпляри.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #5
          От: Помогне ми за избор на фронтера

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          С какъв мотор обмисляш да е тая Фронтера?
          Съсед навремето имаше ФА, къса база, 2.0 бензин. Куц кон. Ама много куц. Направо а-а-а да падне и да не стане повече. Вътре страшна кочина-скърца, дрънчи...а беше кола на 5-6 години.
          Няколко пъти ми се е случвало да карам Фронтера Б, дълга база дизел. Не искам да карам такова повече. Много е зле. Нещата със салона са подобрени радикално, но двигател пак няма...
          С по-големите мотори хората казват, че повече приличало на кола, но от Фронтера А до наши дни ще да са оцелели единични екземпляри.
          Това беше вица на деня, направо спечели първа награда .... Някои хора пишат не с пръсти, ми с г.за си .... Щом е била на 5-6 г. значи случката е била не по-късно от 2003 г., щото от 1997 г. насам не се произвеждат. И така като те гледам регистриран 2017-та, "леко" се съмнявам, че ти 2003-та си виждал какъв да е джип отблизо, освен някоя УАЗ-ка ..... Тогава тия джипове струваха маса пара, примерно половин апартамент в софийските квартали, и за да е била "кочина" значи, че съседа ти е бил свиня. След 2 седмици си идвам в отпуск. Имам Фронтера А 1996-ти набор. Ако искаш да те повозя и да вземем да се състезаваме малко, че да видим кой кон колко е куц. Нямам свестни гуми, иначе и в калта бих те вкарал.... Официално ти позволявам да запишеш и публикуваш на видео и аудио кое скърца, хлопа и как умира ....
          П.П. Колкото до избора на питащия. за мен най-удачния вариант си остава дълга база 2,8 ТДИ, ако намериш такъв читав. Ако има и климатик, още по-добре. Малко вероятно е, щото или си ги държат или продават вече изтърбушени отвсякъде.
          Последно редактирано от kuzdov; 28-05-19, 05:34.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Помогне ми за избор на фронтера

            Първоначално публикуван от Off_RoAd955 Преглед на мнение
            Добър ден колеги.Искам да си купя фронтера А ,в момента се колебая между къса и дълга база и една има плусове и минуси и другата ... Джипката ще се използва за разходки по хижи,язовири и тн.. искам да си я позлвам и за лек оффролд,като не нещо сериозно возене по черни пътища с коловози кал и тн. Моля кажете си мненията дългата база има по голям багажник по широка е но дали няма да е много къца в гората заради това че е дълга смисъл от към проходимост по коловози и тн,споделете мнение и ако може постнете снимки на вашите машинки
            Добър ден, колега !
            Първо , добре дошъл във Форума!
            Второ, не е лошо да положиш малко усилия с краснописа . Не че нещо, но по- добре се разбира смислово какво иска да каже авторът на съответния пост.
            Трето, добре е първо да попрочетеш в раздела поне залепените теми, а после с въпросите . Има и достатъчно мнения и достатъчно постнати снимки и изобщо всичко свързано с марката.
            ...и четвърто : като напреднеш с четенето ще се научиш да отсяваш полезните мнения от тъпите и бесмислени такива . Защото последните не липсват в почти всяка тема . Гледам че подобно мнение вече се появи и в настоящата ...
            Последно редактирано от Vlado_Ts; 28-05-19, 07:12.
            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

            Коментар


            • #7
              От: Помогне ми за избор на фронтера

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Това беше вица на деня
              Карам по ред-годината беше 2000. Съседа...не е от най-подредените, ама за бивша мутра-толкова. Тогава този джип наистина струваше мноооого пари. Мота го някъде около година и го остави на дъщеря си да го кара като я приеха да следва. После не знам какво се е случвало с тая кола, но последно като я виждах (много отдавна), мотора работеше като ярмомелка, всичко скърцаше зловещо и веждите на задните калници липсваха. Това за съседската. Едва ли е изкарала много след това, но то това нещо е на шаси...та нищо чудно още да се търкаля някъде по селата...
              За тази, която аз съм карал-беше служебна. Те бяха две такива, еднакви.Както писах горе- дизел, годината беше 2010. Не помня дата на производство, но ще да е била от последните произведени. Мотор- много слаб за това купе. Иначе вътре салона е читав, нашите бяха и с кожени салони. Дизела ако решиш да го юркаш, има реална опасност да го убиеш. Втората служебна го мина тоя път...Понеже е от дъртите дизели, предполагам, че ако не се издевателства над него, може да изкара доста.
              Големи плюсове, по мои наблюдения:
              За градско каране в град като София е перфектна. Това дупки, трамвайни линии...не се усещат.
              Харчи малко.
              Голяма машина, висока, има прилична видимост във всички посоки.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: Помогне ми за избор на фронтера

                Предишната ми Фронтера беше къса база, спорт 2.0 бензин, беше супер за мен, но семейството ни се увеличи, продадох я и купих пак Фронтера, но вече е дълга база 3.2 V6, бензин, е с този мотор все едно карам бърза лека кола, комфорта - мощност, АСК, круиз контрол, подгрев на седалките и климатик е несравним спрямо ОФА КБ, но и двете са прекрасни джипки за мен

                И при предишната и сегашната ми Фронтера, хлопане и тропане не е имало при мен, също и точица ръжда никъде.

                Фронтерата е прекрасна джипка, често недооценявана заради марката Опел, макар че само емблемата е Опел иначе си е американска джипка.

                Ако трябва да избирам Фронтера сега, в зависимост дали ще е ДБ или КБ, двигател, ако ще е дизел - 2.8, при бензин 3.2 V6.
                Последно редактирано от Еделвайс; 28-05-19, 13:26. Причина: Допълване инфо

                Коментар


                • #9
                  От: Помогне ми за избор на фронтера

                  Благодаря колеги спирам се на дълга база

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помогне ми за избор на фронтера

                    Къса, или дълга база... като ще ходиш на лек офроуд няма никакво значение. Като цяло зависи, колко човека ще водиш и дали ще ти се налага да вдигаш предната седалка за сяда някой отзад, а това си е тегаво занимение особено ако джипката е повдигната и човека не е от най-кръшните Ако искаш 5 врати дълга, ако не къса. Колегите са те посъветвали за мотор, аз мога да споделя мнение за популярния 2.0 бензин. Харчи прилично, защото често се кара с газ до ламарината, защото е лабав за това купе. Повечето хора му слагат газова и така си решават проблема с разхода. Големият плюс е, че мотора е здрав, като бик и трудничко ще го убиеш, а и части за него с лопата да ги ринеш. Дефицитните части са по продължението от мотора нататък-маркучи за радиатора, тампони и т.н.
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помогне ми за избор на фронтера

                      Имам от 8г. ОФА ДБ 2.4 бензин на 300 000км.Здравна статистика при елементарна подръжканито скърца ,нито хлопа,гори масло.на 1000км. към 100гр при скорост 130-140,под 90 не пипа ,при положение че има и леко сълзене ,но без теч ,при семеринг.Вози добре ,с6ороста не се усеща,проходимост забележителна за такава машина,ма за виси и от устройството зад волана.Влизам по кални пътища из нивите,както с АТ ,така и с шосейни Брдж.Дуелер.Разход приемлив на газ 13-15/100.Ръжди минимални ,кърпени ,само задна част на прагове,с цял шев и напръскани обилно с WD и грес на спрей,шаси бетон 100%Та нищо не мога да искам от колата за тия години .Правил съм предница преди 5 години ,всичко за 140,без втулки на носачи и централна щанга и задни ресори за 160лв,със сменени два основни листа.По предницата миналата седмица.смених само.маншони на накрайниците,а купих нови и така останаха ,старите са перфектни.За кола на толкова години.......,просто е ток и жица!Проблем.са някои части вече,та ше требва да се оглеждам за друго след някоя година!Фронтерите са си добри машини ,зависи кой и как ги подържа!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помогне ми за избор на фронтера

                        Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                        Карам по ред-годината беше 2000. Съседа...не е от най-подредените ....
                        Това, че някой е имал убит екземпляр не обобщава всички. Ако си свикнал на 200 + коня, всичко надолу ще ти се вижда умряло, но все пак са сметнати според нуждите и предназначението. Двигателите освен 3,2 не са кой знае колко динамични, но са си съвсем достатъчни за нуждите. Колкото до здравина и устойчивост на корозия, Фронтерата превъзхожда всички останали марки в тоя клас, до които съм имал достъп. Шасито е почти двойно по-дебело от на останалите и поне аз не съм попадал на Фронтера с цъфнало шаси. Защитите отдолу са стандартно изпълнение и са от 3 мм. ламарина (на Митсубиша, дето го имам тука всичко е двойно по-тънко). Гният праговете в задната част, защото се събира кал отвътре, вратите долу по ръбовете и металната вложка на гумените лайсни на стъклата. Единствената причина да изгние сериозно би могла да е ако е ползвана да пуска лодка в морето примерно и постоянно е топена в солена вода.
                        "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                        Неизвестен мъдрец

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помогне ми за избор на фронтера

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          ...Това, че някой е имал убит екземпляр не обобщава всички...
                          Да де , ама както виждаш - "колегата" обобщава .
                          Нещо повече : по неговата логика , тъй като аз съм виждал поне по една кочина от почти всички марки хафтомобили с повишена проходимост , дето търкалят у нас , то следва че 4х4 изобщо не требе да се купува .

                          ПС. .. и още нещо : след като ОФА 115 коня е "куц кон" , то от колко коня минимум според същия колега би трябвало да тръгва един 4х4 ? ( умишлено задавам този безсмислен сам по себе си въпрос ,ега се спрат бесмислените "съвети" )

                          ... и накрая поне за да има някаква практическа полза, един съвет към колегата , пуснал темата ( макар че лично аз много рядко си позволявам да давам съвети за каквото и да било) :
                          колега , качи се първо при възможност и покарай и къса и дълга база , респ. и бензин и дизел . ... и после - каквото ти легне ( ако изобщо) на душата .
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 29-05-19, 15:30.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помогне ми за избор на фронтера

                            На късата минуса и е газовата бутилка в багажника и от него остава много малко.Само това намирам за.минус ,мотора е елементарен за подръжка ,а и лесен дори за тежки ремонти!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помогне ми за избор на фронтера

                              То не,че без бутилка има голям обем,но ако се сложи пура,ще има место поне за 2 въдици

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X