Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 22

Тема: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    3

По подразбиране Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

Колеги интересува ме кой е най-удачния мотор на този джип сиреч най-здравия и безпроблемен, какви са цените за обслужването му и най-чести проблеми и цени за отстраняването им.В момента имам бмв е90 и ми се ще да се метна на нещо 4х4 и по-високо,но от по новите нищо не ми харесва в бюджет 10-15к лв.Благодаря

Място
    Sofia
    Публикации
    1,378
    Точки (при гласуване)
    12

По подразбиране От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

Темата ще стане от яките.....Но с две думи.
    С 10-15к може вземеш добър екземпляр и да го нагласиш. А за мотора.....първо си избери дали си от бензиновата секта или не. След това изборът е лесен.
    WG 2.7 CRD

Публикации
    1,486
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на imarh Преглед на публикациите
    Темата ще стане от яките......
    Тя вече е станала още със заглавието!
    Какво е Grand Cherokee 2 ?

Място
    София
    Публикации
    235
    Точки (при гласуване)
    8

Залагам на че автора пита за WK, предвид че кара Е90 и посочения бюджет вероятно това си представя
    O888 749-O86
    C20LET 4x4 198 kW 370 Nm - любимата
    U421 и Е17

Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    3

Колеги говоря за 2ро поколение гранд - WJ. На гранда ме блазнят големите бензинови мотори,но не знам нищо за тях - как са откъм здравина и поддръжка.Имал съю дизелов сув и предпочитам дизела заради въртящия момент, поне на мен ми беше удобно с леко чукване на газта да се катери по чукарите,но предполагам,че гранда с голям мотор няма да има проблеми с мощността и затова се чудя бензин или дизел.

Място
    София
    Публикации
    23,671
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на bocho64 Преглед на публикациите
    ...
    Какво е Grand Cherokee 2 ?
    По много сайтове за части WJ го пишат Grand Cherokee II.

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    4

Въпреки сайтовете не го пиши ,като Grand Cherokee 2/изглежда несериозно/.
    Иначе,моето мнение:
    -бензин 4,7,
    -дизел 2,7.
    Това като уточниш,към коя секта ще принадлежиш.

Иначе яката темата...
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)

Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    3

Цитат Мнение на Пламен С Преглед на публикациите
    Въпреки сайтовете не го пиши ,като Grand Cherokee 2/изглежда несериозно/.
    Иначе,моето мнение:
    -бензин 4,7,
    -дизел 2,7.
    Това като уточниш,към коя секта ще принадлежиш.

Иначе яката темата...
    Ами и в ауто дата го пишат 2.Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.

Място
    София
    Публикации
    23,671
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на sabatton Преглед на публикациите
    ... Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.
    Ти какво очакваш да получиш от този тема?!? Някой да реши вместо тебе дали повече ти харесва бензин или дизел? Кое ще е по-безпроблемно е Божа работа, като имаш предвид, че най-новите от модела са на по 15 години. Ако нямаш късмет, може и основен ремонт на двигател или на скоростна кутия да правиш ...
    С V8 мощност няма да ти липсва. Пък и с това високо комби кой знае какъв екстремен офроуд трудно ще правиш.
    Ако бензиновия ще го караш на газ това са ти още 4 цифри за газов инжекцион и минус доста място в багажника.

NIKSD е офлайн
    Николай Александров
    Старши участник | ОС || +ПЛ |
    Място
    San Diego, California
    Публикации
    5,151
    Точки (при гласуване)
    29

При повечето бензинови американци важи правилото Мечо Пух- колкото повече, толкова повече. V8...
    "Докато има търпимост към всичко извън правилата, нещата ще са така."- Джамбазов
    Приста-НЕ! Виж тази тема-
    https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=138197

Място
    София
    Публикации
    6,115
    Точки (при гласуване)
    20

Само V8, но след няколко години експлоатация на американски джип, 5 стинки по темата - ако не си подготвен с резервен автомобил, бързо и точно доставяне на читави части, волско търпение, опитен майстор и дебела чекова книжка, не ти трябва от мечка ремичка. Иначе да, кефа да чуеш избоботването на V8 при смачкване на газта е огромен (няма да употребявам нецензурни изрази). Кефа на градско да пълзиш само с пипане и отпускане на спирачката също.

П.П. За единствена кола в семейството не става. В най-добрия случай, трябва да имаш златна карта от СБА.

П.П.П. Гуми, каско, гражданска, данък а на места и преглед Х3 на обикновен автомобил.
    Последно редактиран от коко келеша ; 30-05-19 в 08:54
    Искам винаги да съм най-бързия, дори и на паркинга!
    Колин Макрий

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    4

Ами и в ауто дата го пишат 2.Няма активност в темята та явно от другаде ще търся инфо.

В предвид темата,активността е повече от добра и си получил добри съвети.
    Друг е въпроса дали искаш да вникнеш в тях и да си направиш правилните изводи.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)

Място
    Sofia
    Публикации
    1,378
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    П.П. За единствена кола в семейството не става. В най-добрия случай, трябва да имаш златна карта от СБА.

П.П.П. Гуми, каско, гражданска, данък а на места и преглед Х3 на обикновен автомобил.
    По точка 1 - става напълно. Както всяка една друга кола, която се поддържа своевременно. А резервната кола винаги си е резервна кола.

Гуми, данъци и гтп-та законкретния модел са по цени като за лека кола. Нямат общо с това дали е американска, пълноприводна или сектантска.
    WG 2.7 CRD

Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    3

Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил и няма смисъл от високите му разходи освен кефа от v8-ка .Правилно ли съм разбрал?Ако е така мисля да се ориентирам към витара около 2004-2005г. или някой терака.Те как са ?

Място
    Русе/Варна
    Публикации
    704
    Точки (при гласуване)
    4

Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил и няма смисъл от високите му разходи освен кефа от v8-ка .Правилно ли съм разбрал?Ако е така мисля да се ориентирам към витара около 2004-2005г. или някой терака.Те как са ?

Ако искаш да караш такъв клас джип,за без пари,по-добре се ориентирай към нещо друго.
    За трошлив и непроходим не виждам някой да е казал.
    Точно обратното е.
    Grand Cherokee WJ
    Dodge Caliber
    E 430 4-matic-T(S210)

Място
    София,Рашково
    Публикации
    1,126
    Точки (при гласуване)
    9

Ми....не знам дали си разбрал!
    Аз моя гъзовоз го имам от март 2013,той е от 2001,напраЙх му 55к.Единствена кола ми е.Вярно,не го карам всеки ден щот тъй съм си организирал живота че ежедневна кола да ходя на работа не ми трябва.Щот офиса ми е у нас.За трошливост,за тия 55к нищо не му се е строшило ако не броим разните му там накладки,дискове,свещи,масла,ааа и стартер праЙх.Кат го купих му смених пружините с нови от щатско,Излязоха ми 440 лева до врата.
    Започвам да се усещам че го карам и на бензин все повече.Имам газова де.
    Някой път се заровя у мобилето и си представям кво мога да си купя ако го продам ама се отказвам!Щот за това,което ми харесва ми трябват нЕколко /6-7/ WJ-я да продам,ама ги нЕмам!
    Та си го дундуркам и си го подкарвам!
    И те тека....
    п.п.там къде съм решавал да мина на село у Балкана съм минавал ама вече не ме влече та си го ползУвам точно кат гъзовоз...
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

Място
    София
    Публикации
    1,343
    Точки (при гласуване)
    13

За прходимост - май няма по-проходимо масово МПС с интегрирано шаси. Иначе WJ-я го вписвам в категорията на SUV-овете, не е баш джип. Или може би нещо средно между джип и SUV. И на асвалт се държи добре, и за лек offroad се държи добре.

Купето е недомислено. Влез в един такъв на шофьорското място и ако можеш покарай за да видиш как е. Аз съм 195см/85кг и ми идва леко тесен.

Относно дизел срещу бензин - от теб зависи. Ако не бързаш за никъде си вземаш дизела. Части за мотора има, щото е от Мерцедес. Кутията е 5 степенна (при бензионвите е 4 степенна).

Публикации
    96
    Точки (при гласуване)
    3

Някой беше писал по-горе,че е високо комби затова писах за проходимост.Няколко пъти се спомена за скъпа поддръжка,но какво значи това във цифри?По-скъпа ли е от на е90-то което карам?Смяна на верига при мен е 1300лв,водната помпа е 760лв,4 дюзи са 2240лв,съединител с маховик към 2к(той джипа май е само автомат де,но колко му е евентуалния ремонр).Горе долу това ме интересува колко излиза цялостно първоначално обслужване - ремъци,ролки,водна помпа+ всички масла на кутия,диференциали и т.н.Гумите са ясни,че са по-скъпи.Накладки,дискове и подобни консумативи не ме интересуват много като цена.Има ли някой модул или част,която да струва примерно 3-4к лв.Като обслужване кой мотор е по-евтин дизел или бензин? Части има ли или се чака много?Ако се чака и няма части това не е моя джип.

Място
    София,Рашково
    Публикации
    1,126
    Точки (при гласуване)
    9

Що не земеш да е звъннеш на Дедо Владо!!!
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

Място
    София
    Публикации
    23,671
    Точки (при гласуване)
    83

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Само V8, но след няколко години експлоатация на американски джип, 5 стинки по темата - ако не си подготвен с резервен автомобил, бързо и точно доставяне на читави части, волско търпение, опитен майстор и дебела чекова книжка, не ти трябва от мечка ремичка. Иначе да, кефа да чуеш избоботването на V8 при смачкване на газта е огромен (няма да употребявам нецензурни изрази). Кефа на градско да пълзиш само с пипане и отпускане на спирачката също.

E, а по-полека де! Чак такава драма ... От 9 години карам американски джип като ежедневна кола. Нищо по-страшно от кой да е джип на старо. Ако си изтеглил късата клечка - ще береш ядове и с американски, и с корейски, да не говорим за японски или немски ...

Дори за американския беше много по-лесно да си осигуриш необходимата информация като сервизни наръчници, справочник с номерата на частите и т.п. Има полезни американски сайтове и форуми, а части идват от Щатите за около седмица.

Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил ...
    И откъде стигна до тези изводи?!? За "много скъп" определено не е. В същност е най-евтиния джип, който можеш да намериш с много екстри и голям двигател. "Трошливостта" е според както случиш. Предвид възрастта важно е и през какви ръце е минал преди тебе.
    За проходимостта също нещо не си доразбрал. Само за сметка на големия мотор може да мине на доста места, където други ще се озорят. Ако към мощността добавиш и помощта на Куадра драйв - още повече.
    В същност, с доста по-слабия редови 6-ак съм издрапвал само на задно на места, на които с Нисан Патрол дори можеше да ми трябват и бавни ...

Но иначе да, високо комби е. Колата просто не е мислена да се използва за екстремен офроуд. Поради което е и един от моделите на Jeep за които има най-малко аксесоари за офроуд тунинг.

Страница 1 от 2 1 2 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Отговори: 8
    Последно мнение: 01-06-18, 10:23
  2. Отговори: 39
    Последно мнение: 04-05-17, 23:10
  3. JEEP GRAND CHEROKEE 3.1 въпроси и проблеми
    От champion във форум JEEP
    Отговори: 10
    Последно мнение: 09-05-16, 18:57
  4. Отговори: 17
    Последно мнение: 30-01-14, 21:26