Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

    Ми....не знам дали си разбрал!
    Аз моя гъзовоз го имам от март 2013,той е от 2001,напраЙх му 55к.Единствена кола ми е.Вярно,не го карам всеки ден щот тъй съм си организирал живота че ежедневна кола да ходя на работа не ми трябва.Щот офиса ми е у нас.За трошливост,за тия 55к нищо не му се е строшило ако не броим разните му там накладки,дискове,свещи,масла,ааа и стартер праЙх.Кат го купих му смених пружините с нови от щатско,Излязоха ми 440 лева до врата.
    Започвам да се усещам че го карам и на бензин все повече.Имам газова де.
    Някой път се заровя у мобилето и си представям кво мога да си купя ако го продам ама се отказвам!Щот за това,което ми харесва ми трябват нЕколко /6-7/ WJ-я да продам,ама ги нЕмам!
    Та си го дундуркам и си го подкарвам!
    И те тека....
    п.п.там къде съм решавал да мина на село у Балкана съм минавал ама вече не ме влече та си го ползУвам точно кат гъзовоз...
    Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
    0888854582
    Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
    Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

    Коментар


    • #17
      От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

      За прходимост - май няма по-проходимо масово МПС с интегрирано шаси. Иначе WJ-я го вписвам в категорията на SUV-овете, не е баш джип. Или може би нещо средно между джип и SUV. И на асвалт се държи добре, и за лек offroad се държи добре.

      Купето е недомислено. Влез в един такъв на шофьорското място и ако можеш покарай за да видиш как е. Аз съм 195см/85кг и ми идва леко тесен.

      Относно дизел срещу бензин - от теб зависи. Ако не бързаш за никъде си вземаш дизела. Части за мотора има, щото е от Мерцедес. Кутията е 5 степенна (при бензионвите е 4 степенна).

      Коментар


      • #18
        От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

        Някой беше писал по-горе,че е високо комби затова писах за проходимост.Няколко пъти се спомена за скъпа поддръжка,но какво значи това във цифри?По-скъпа ли е от на е90-то което карам?Смяна на верига при мен е 1300лв,водната помпа е 760лв,4 дюзи са 2240лв,съединител с маховик към 2к(той джипа май е само автомат де,но колко му е евентуалния ремонр).Горе долу това ме интересува колко излиза цялостно първоначално обслужване - ремъци,ролки,водна помпа+ всички масла на кутия,диференциали и т.н.Гумите са ясни,че са по-скъпи.Накладки,дискове и подобни консумативи не ме интересуват много като цена.Има ли някой модул или част,която да струва примерно 3-4к лв.Като обслужване кой мотор е по-евтин дизел или бензин? Части има ли или се чака много?Ако се чака и няма части това не е моя джип.

        Коментар


        • #19
          От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

          Що не земеш да е звъннеш на Дедо Владо!!!
          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
          0888854582
          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

          Коментар


          • #20
            От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

            Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
            Само V8, но след няколко години експлоатация на американски джип, 5 стинки по темата - ако не си подготвен с резервен автомобил, бързо и точно доставяне на читави части, волско търпение, опитен майстор и дебела чекова книжка, не ти трябва от мечка ремичка. Иначе да, кефа да чуеш избоботването на V8 при смачкване на газта е огромен (няма да употребявам нецензурни изрази). Кефа на градско да пълзиш само с пипане и отпускане на спирачката също.

            П.П. За единствена кола в семейството не става. В най-добрия случай, трябва да имаш златна карта от СБА.

            П.П.П. Гуми, каско, гражданска, данък а на места и преглед Х3 на обикновен автомобил.

            E, а по-полека де! Чак такава драма ... От 9 години карам американски джип като ежедневна кола. Нищо по-страшно от кой да е джип на старо. Ако си изтеглил късата клечка - ще береш ядове и с американски, и с корейски, да не говорим за японски или немски ...

            Дори за американския беше много по-лесно да си осигуриш необходимата информация като сервизни наръчници, справочник с номерата на частите и т.п. Има полезни американски сайтове и форуми, а части идват от Щатите за около седмица.

            Първоначално публикуван от sabatton Преглед на мнение
            Значи е много скъп,много трошлив и непроходим автомобил ...
            И откъде стигна до тези изводи?!? За "много скъп" определено не е. В същност е най-евтиния джип, който можеш да намериш с много екстри и голям двигател. "Трошливостта" е според както случиш. Предвид възрастта важно е и през какви ръце е минал преди тебе.
            За проходимостта също нещо не си доразбрал. Само за сметка на големия мотор може да мине на доста места, където други ще се озорят. Ако към мощността добавиш и помощта на Куадра драйв - още повече.
            В същност, с доста по-слабия редови 6-ак съм издрапвал само на задно на места, на които с Нисан Патрол дори можеше да ми трябват и бавни ...

            Но иначе да, високо комби е. Колата просто не е мислена да се използва за екстремен офроуд. Поради което е и един от моделите на Jeep за които има най-малко аксесоари за офроуд тунинг.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #21
              От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

              Ежедневна и единствена не е едно и също. Според моите наблюдения, у нас, че даже и във форума, са заложени само къси клечки. За справка - якия детевоз за основен ремонт от съответната тема. !0 дена чакане за части е в пряко отношение с единствената кола - 200-250 лева за такси. Няма смисъл да се спори - всеки си гледа от неговата куличка, пък и аз съм го написал по-горе - дебелият портфейл е лек за всички несгоди около притежаването на джип по принцип.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #22
                От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                Имал съм такъв бензин 4,7 цели 7 години. Българската газова уредба не беше най-добрата, но вършеше работа. Безпроблемна машина от която бях много доволен. Смених го със следващия модел 5,7, който карам и до сега.
                По стария съм ремонтирал вакумен серво усилвател на спирачките, спирачни апарати, които задържат, четки на стартер и най-накрая смених стартера. Сменях всичко по окачване и верига на раздатката.
                По двг нищо не съм пипал, не гореше масло нямаше никакви проблеми. Само на 2 пъти ми изключва запалването на едната свещ, но се оказа мисля, че куплунг, защото като го изключих и включих повече не ми е създавал проблеми. Див и после като ги оправих- щастлив ме направиха прекъснати кабели, които минават от купето към шофьорската врата.
                Не съм го жалил, карал съм го по лоши пътища и по разходки и никъде не ме е оставял, дърпаха ме единствено и само на старозагорската среща, легна по корем в дълбок сняг.
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                  За да не отварям нова тема, реших да използвам тази като сходство
                  Ориентирах се към бензиновите(газ) WJ 4,7 или WK 5,7 Hemi, но приемам и други предложения и мнения.
                  Джипа ми трябва за ежедневна кола, няма да го карам офроуд.
                  Ще тегля от ремарке тежащо 2,5 тона. Ще тегля само по шосе. В годината с ремаркето ще изминава около 10 хил. магистрални километра.
                  От двата варианта кой е по-добър? Или бихте предложили трети?
                  Раздвояването ми е доста сериозно и след всичко което прочетох имам нужда от допълнително помощ.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Grand Cherokee 2 - избор на мотор и въпроси за модела

                    Ако джоба позволява защо да не е 5.7 , тъкмо за целта 2,5т, ако не и WJ 4.7 няма да отказва да тегли 2,5т, пък обслужването ще е сравнително по поносимо.Но няма да е лошо да не са теглили преди това ,че да имат кураж .Препоръчвам да пробвате и двата модела като интериор и усещане.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X