Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Любопитно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    И защо са толкова редки самолети с такова разположение на двигателите? Ако подължим радиусите на турбините в двигателя, те минават през кабината на пътниците. Тоест при евентуален разпад на някоя от степените на компресора или турбината, осколките поразяват директно ВИП-овете вътре, пък те не са навити на това. А такъв сценарий съвсем не е рядкост - при излитане често в двигателите попадат птици и др.

    Коментар


    • #62
      Не мога да дам обяснение на факта, че такова разположение на двигателите е "екзотика".
      Burd strike не е толкова рядко събитие, но обикновено води до деформация на лопатките на турбината и в по тежки случаи до запалване на двигателя. Не знам да има случаи на преминаване на осколки през гондолата на двигателя, фюзелажа и навлизане в кабината.
      Екстремното събитие "разпад на някоя от степените на компресора или турбината" очевидно не е първи приоритет на конструкторите, а идеята е друга.
      По големи поразии при подобен сценарий се получават при витловите самолети.
      Не ангажирам никой с моето мнение. Все пак, аз съм металург, а не авио инженер.

      Коментар


      • #63
        E, идеята е понижаване на шума и повишаване на комфорта. Но аеродинамично това решение също е греда, защото отгоре на крилото винаги има повече вихри и понижено налягане.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X