Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

    Здравейте,
    След поредните 300км.път за оглед на въпросната джипка, днес открих такава без ръжда и в много добро състояние на салон и външен вид. Викам си супер май открих колата която търся, но при пробното каране нещо вървеше мудно. Карал съм и други дизелови витари с този мотор и бях очарован от вървежа им. Просто го няма това рязко дръпване над 2к оборота. Усеща се че дръпва, но не както трябва. При едно от рязките натискания на педала на газта до долу на 2-ра скорост от зад направи черен облак. После не съм забелязал да изпушва. Двигателя на празен ход работи добре, на таблото не свети чека. Тази мудност като цяло ме отказва от покупка, и за това и пиша тук понеже хал хабер си нямам от hdi двигателите. Въпросът ми е ако някой е имал същия проблем, или знае от какво би могло да идва този проблем ще съм благодарен. Също така, ако се закачи на диагностика, след като чека не свети би ли могло да се види дали е записана грешка? Замислям се, че с този проблем може да си вкарам таралеж в гащите, но пък може и да е нещо дребно. И понеже мисля доста "позитивно", реших да се откажа, ама нещо ме човърка и за това пиша тук.

  • #2
    От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

    А на контакт преди да запалиш чека свети ли?

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

      Ха ха. Добър въпрос.Въпреки, че аз като търсех Ц4 на нито един не му светеше чека, но всички се държаха по тоя начин.
      Риболовът е болест,която не се лекува,а само се задълбочава.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

        Не обърнах внимание...

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

          искате да кажете ,че лампичката си е заминала от таблото? За да не притеснява водача, предполагам.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

            Редовен номер на джамбазите

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              искате да кажете ,че лампичката си е заминала от таблото? За да не притеснява водача, предполагам.
              Съвсем случайно е махната, за да не се притеснява излишно потенциалният пациент.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

                Попринцип, като се даде на контакт трябва ли да светва чека и след като запалиш, ако всичко е ок да изгасва?

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

                  Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                  Попринцип, като се даде на контакт трябва ли да светва чека и след като запалиш, ако всичко е ок да изгасва?
                  Да

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за покупка на Гранд Витара hdi 16v 109к.с.

                    Първоначално публикуван от bomber888 Преглед на мнение
                    Попринцип, като се даде на контакт трябва ли да светва чека и след като запалиш, ако всичко е ок да изгасва?
                    Не на всички марки. Имах междинка Витара В6, там чека светваше с подаването на контакт и след секунда гаснеше...на Гранд не знам как е. На Спортидж първа генерация чека светва само при проблем, но не и при подаване на контакт.
                    Животът е харизан кон според мен...

                    Теди

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X