Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

    Здравейте, от месец имам проблем с акумулатора. Както всичко си беше ОК, старият акумулатор умря. Понеже с него дойде и колата преди 2 години реших, че му е дошло времето и го махнах. Взех друг, но след некаране 5 дни акумулатора беше умрял до ниво, че не можеше да ми отключи колата даже. Заредих го и закарах колата на сервиз, където ми казаха, че няма отечка - след гасене тока падал на 0.05А и след няколко часа на 0.02 - 0.01А. Казаха ми и, че акумулатора се зарежда и най-вероятно съм взел кофти акумулатор ( В случая Monbat 65AH) да съм сменил него, ама много почвам да се съмнявам, че акумулаторите и стария и новия са наред и има нещо друго, което сме изпуснали. Дали има подобни казуси с джипките ни?
    Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

  • #2
    От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

    или пробвай с друг акумулатор или смени сервиза, на мен ми беше изгорял диодния блок в алтернатора и акумулатора умря, но ти казваш че зареждал твоя, пиши от къде си
    ________________________________________________
    Subaru OUTBACK 2,5
    Hyundai TUCSON 2.0

    Коментар


    • #3
      От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

      Ако е диоден блок ще е налична съответната червена индикация на таблото.Залагам на реле!
      Теми и за двата проблема:
      - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=223974
      - https://www.offroad-bulgaria.com/sho...d.php?t=218553
      Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
      Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
      Nissan Terano 2.4i дълго с газ
      0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

      Коментар


      • #4
        От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

        На три места ходих и на трите едно ми казаха - алтернатора зарежда като ми казаха, че е в границата на нормалното, но принципн може да зарежда и повече. Иначе няма утечка и най-вероятно е акумулатора. Смених го с нов на друга марка та да видим с него как ще е. Ако не, вероятно ще трябва ремонт - алтернатор, диоден блок или там каквото е.
        Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

        Коментар


        • #5
          От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

          Първоначално публикуван от Lenks Преглед на мнение
          На три места ходих и на трите едно ми казаха - алтернатора зарежда като ми казаха, че е в границата на нормалното, но принципн може да зарежда и повече. Иначе няма утечка и най-вероятно е акумулатора. Смених го с нов на друга марка та да видим с него как ще е. Ако не, вероятно ще трябва ремонт - алтернатор, диоден блок или там каквото е.
          така и не написа откъде си, ако беше казал София, щях да те пратя на място, където да оставиш стария акумулатор за тест за 2-3 дена, а хората ти слагат оборотен да си караш през това време....... и цялото удоволствие за 10-12 лв.
          ________________________________________________
          Subaru OUTBACK 2,5
          Hyundai TUCSON 2.0

          Коментар


          • #6
            От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

            Колега, виж някъде да няма оголен кабел и да окъсява от време като се докосва някъде. Хубавото е че наистина има реле и бушон 120А май беше който е за ел верига (алтернатор, акумулатор) -макар че тогава няма може да стартираш де.
            Заради един малък кабел от газовото имах сходен проблем преди и накрая белята -прогорен кабел, паднал акумулатор и алтернатора сдаде багажа след това.

            Коментар


            • #7
              От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

              Проблема беше в акумулатора, след смяната му нямам проблеми.
              Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

              Коментар


              • #8
                От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

                Дано е така ,но все си мисля ,че ще драснеш след няколко дни отново.Надявам се да греша!
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • #9
                  От: Hyundai Tucson 2006 2.0 бензин - проблем с акумулатора

                  Темата и разрешението на проблема са от април,а сега сме септември
                  Hyundai Tucson 2006, 2.0 DOHC, 4WD 5M

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X