Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада - не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Лада - не пали

    Здравейте, извинете ако не съм на правилното място, но имам проблем с лада 2105 - 1996г., до бобината не стига ток.Колата прилашкваше, хълцаше, един познат ми каза да пробвам да сменя капачката, е смених я., колата запали и почна да пуши. Угасих я, върнах старата капачка иии от тогава не пали, смених бобината не помогна, сложих електронно запалване на делкото и махнах комотатора и това не помогна. Дайте идея какво може да е станало и как евентуално да го оправя. Благодаря.

  • #2
    От: Лада - не пали

    Това майтап ли е?

    Коментар


    • #3
      От: Лада - не пали

      Ами не не е майтап, съвсем сериозна съм

      Коментар


      • #4
        От: Лада - не пали

        Не е майтап, съвсем сериозна съм, трябва ми помощ.

        Коментар


        • #5
          От: Лада - не пали

          Я е майтап, я не е. Имах една позната, която сменяше гума на москвич за под 10 минути, правеше "центровка", оправяше задавен карбуратор,палеше с бутане и не тренираше силови спортове и си падаше по мъже.

          Коментар


          • #6
            От: Лада - не пали

            Като не е майтап напишете в профила си откъде сте. Може някой да погледне и за 10 минути да реши въпроса.

            От електричество явно не разбирате, но това не е задължително за да подкара човек жигула. Сигурно изпускате нещо дребно.

            Иначе има няколко официални и полуофициални схеми на електронно запалване за ВАЗ, обаче творческите комбинации от тях не винаги работят.

            Най-добре да снимате използваните компоненти така че да се виждат каталожните номера и другите надписи по тях.

            Коментар


            • #7
              От: Лада - не пали

              Ако не можете да ми помогнете, не се подигравайте. Направих всичко за което се сетих, реших че някой тук ще има идея как да постъпя. Какво смешно виждате в това жена да кара Стара лада и даже да я обича тая стара кола.

              Коментар


              • #8
                От: Лада - не пали

                Търговище

                Коментар


                • #9
                  От: Лада - не пали

                  Смених всичко и запали
                  Цитатът е от форум на Самара но едва ли има особена разлика

                  А на бобината определено и трябва ток.
                  Ако в единият и край няма "ток" достатъчен да светне крушка от поне 55 свещи - всичко останало са празни приказки.
                  Трябва да го намериш, предпазители, кабели...
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Лада - не пали

                    Първоначално публикуван от Cgrigorova Преглед на мнение
                    Ако не можете да ми помогнете, не се подигравайте. Направих всичко за което се сетих, реших че някой тук ще има идея как да постъпя. Какво смешно виждате в това жена да кара Стара лада и даже да я обича тая стара кола.
                    Няма подигравка тук. Просто трябват малко данни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Лада - не пали

                      Последната жива 2015, която съм виждал, беше една закъсала на магистралата между София и Благоевград. Ладата пълна с багаж, вътре една мацка с две деца. Колата-гробница в крайна фаза саморазпад. Кабела излязъл от бобината и...до там. Лошото беше, че явно не беше излязъл днес или дори вчера. Тотал щета. Добре, че имах в багажника някакви кабели, та успя да запали.
                      Пишете в коя точка на света сте, може да има някой наблизо.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Лада - не пали

                        Мотора е 1300 с ремък, да и грам не разбирам от тоци. Съмнява ме че и делкото е изпушило, но това не обяснява липсата на ток до бобината. Силно се надявам че мултицдта с който мерих е прецакан,иначе лошо...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Лада - не пали

                          Пак:
                          Снимки на делкото и комутатора. Или поне преписани всички цифрички.

                          От тези данни може да се изработи процедура по съживяване.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Лада - не пали

                            Колежке за начало виж дали изобщо делкото се върти... имат навика да изронват едно малко зъбно колело дето върти делкото сменя се през дупката на делкото с чеп от близкото дърво. Последния път преди повече от 15 години една лада ми избута 3 за годината по история заради тая зъбчатка Беше на класнана и 2 седмици не можеше да си я вземе от двора на даскалото...
                            0-

                            Коментар


                            • #15
                              От: Лада - не пали

                              Когато се изронят шлиците на въпросната зъбчатка или гъбка както и викат по-скоро спира да върти маслената помпа, защото усилието там е многократно по-голямо.Но за беда това по никакъв начин не пречи на колата да запали.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X