Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада - не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Лада - не пали

    Абе какви гъбки и маслени помпи. Григирива ясно ви каза, че няма ток на бобината.

    Колежке, я пробвай да подадеш плюс с един кабел директно от акумулатора.
    Ако знаеш къде трябва да има плюс де, щото като и грам не разбирате от тоци-може да направите и пожар.
    Толкова ли пък няма някой стар шофьор наоколо който е бил шофьор и преди '89?..
    ЛАдите са елементарни, баси.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Лада - не пали

      ...Григирива ясно ви каза, че няма ток на бобината...
      Каквото и да има предвид с това...
      Враг усраине

      Коментар


      • #18
        От: Лада - не пали

        Момчета, пропускате една дребна подробност, спомената от питащата - двигателя е с ремък. Тоест може никога да не е сменяван и поради старост да плаче за ченета. Буталата имат лунички за клапаните, така, че не е задължително да ги начупи.

        П.П. И наистина ако се изронят вътрешните шлици на гъбката колата няма да запали. Обикновено се провежда състезание коя част от шлиците ще се изрони първа - долната за маслената помпа или горната за делкото
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #19
          От: Лада - не пали

          Е за някои не са,особено ако са и с чукче ,те тогава край!Свикна се с разпределители и хидравлични клапани и те така!Трябва да си я погледне някой от древната школа ,там на място!Маса,всичко подред по жиците и както казва и Кольо директно.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Лада - не пали

            Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
            Колежке за начало виж дали изобщо делкото се върти... имат навика да изронват едно малко зъбно колело дето върти делкото сменя се през дупката на делкото с чеп от близкото дърво. Последния път преди повече от 15 години една лада ми избута 3 за годината по история заради тая зъбчатка Беше на класнана и 2 седмици не можеше да си я вземе от двора на даскалото...
            Ма съм видвал и парче от успокоителя защампован на ангренажното колело на КВ
            Връй го центровай да палне
            Та мое и да не е токово на много първо прочитане
            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

            Коментар


            • #21
              От: Лада - не пали

              Аз изхождам от казаното, че на бобината няма ток.
              Колежката казва, че не е в час с жиците, значи някой е дал тези указания. ТА се въртя около липсата на ток до бобината.
              Иначе двигател да не запали може да има много причини, може би десетки. Даже и за такъв туч като ладовия двигател.
              Всеки си казва мнението, всяко с различен причинител, но не четете какво е дала колежката като факти.

              Да де-може да са факти само в нейното съзнание, а иначе да няма проблем.
              Но за да се запали един непалеш двигател се иска поне малко(а в болшиството случаи и доста много) монтьорски познания.
              Които явно колежката ги няма, щом не разбира от "тоци" а дава като факт, че няма ток до бобината.

              Та гъбки, ремъци, компресии и т.н. са далеч от помощ.

              Колежке, сега се сетих. Колата има ли гориво? Не вярвай на стрелката, има доста случаи на елементарна липса на гориво, и се стига до разглобяване на двигател, поради неспособност да се диагностицира проблема.

              Абе трябва си монтьор.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • #22
                От: Лада - не пали

                Темата е пълен ташак, но като гледам, бая клъвнАха.

                Ако нЕкоя мома кара ЛАДА няма чак сега да пита кое и как, а ако не разбира от автомобили никога няма да си купи ЛАДА сега.
                Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 24-05-19, 22:45.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #23
                  От: Лада - не пали

                  При изронена гъба симптома е баш това... няма искра никъде, понеже делкото не се върти. А преди да я изрони тотално прекъсва гърми и пуши... лошото е че не издава звуци като се троши и ако не завъртиш двигатела със свалена капачка не се и вижда. Никога не съм имал моя лада ама съм сменил 4 гъби.
                  0-

                  Коментар


                  • #24
                    От: Лада - не пали

                    Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                    Темата е пълен ташак, но като гледам, бая клъвнАха.
                    Прав си! Едва ли целото Търговище е населено само с блондинки.

                    П.П. Само не знам адаша що се ослушва а не пали трактора и не тича да помогне. И без това е на горната прека
                    Последно редактирано от коко келеша; 24-05-19, 22:49.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Лада - не пали

                      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                      Прав си! Едва ли целото Търговище е населено само с блондинки.
                      Допълних поста.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #26
                        От: Лада - не пали

                        Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                        При изронена гъба симптома е баш това... няма искра никъде, понеже делкото не се върти. А преди да я изрони тотално прекъсва гърми и пуши... лошото е че не издава звуци като се троши и ако не завъртиш двигатела със свалена капачка не се и вижда. Никога не съм имал моя лада ама съм сменил 4 гъби.
                        Правиш ли разлика между липса на ток на бобината, и липса на искра?
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Лада - не пали

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Правиш ли разлика между липса на ток на бобината, и липса на искра?
                          Е ква разлика да се прави щом "колежката" не знае дали мултицета ѝ работи
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • #28
                            От: Лада - не пали

                            Точно това за тока вече не мога да кажа, късно видях темата и боба го бях изял за вечеря та нямам какво да метна....
                            0-

                            Коментар


                            • #29
                              От: Лада - не пали

                              Пробвах с директен плюс от акумулатора и нищо не стана мъчи се да запали и не става. Днеска ще хода за делко и ще го сменям дано да стане. Ако не ще търся схема и ще прегледам кабелите и релетата

                              Коментар


                              • #30
                                От: Лада - не пали

                                И онаь гъба ,привод и се вика,ма за да извадиш делкото ,врътни мотора на белези ,виж къде е палеца или точката запалване и тогава вади.Мотора може да е на работен цилиндър 1ви или 4ти ,зависи кой ,кво е творил.Сложи мотора на центровка по белези и си търси тоците после.Ладовия е елементарен мотор,понякога с много ебавки около делкото и бензиновата помпа.Карах дълги години 2101 ,бях я ресетнал малко бегачка,ладови ДвГ съм правил ммного ,но не се ли види ,само.ръсиме мозъци!
                                Последно редактирано от faster; 25-05-19, 07:19.
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X