Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на ветроходен кораб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Реставрация на ветроходен кораб

    Така, анализирайки коментарите ви стигам до извода, че това е някакъв дървен кораб без история, с не определен вид и правен не по образец, ами чисто на око с цел продажба. Не че това променя нещо в желанието ми да го възстановя. Не съм изобщо разбирач на тема моделизъм и ветроходи, работя на и съм учил за друг тип кораби, но съдейки по другите модели, които имам на Боливар и Магелан, този е също много детайлен и добре изработен.

    Коментар


    • #32
      От: Реставрация на ветроходен кораб

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      Галеон!Може да не е исторически,но си струва да се направи добре.Ванти гледам.си има ,по такелажа на платна ,оригиналите са имали въжета за вдигане и сваляне на всяко платно,както и за управлението му.Отпред липсва бушприт мачтата ,но не класическа като при.бързите ветроходи от типа на клипери,бригове,бригентини,шхуни и други.Там носовата мачта -бушприт е само една и носи триъгълни носови платна стаксели.При галеоните и фрегатите бушприта ,често има още една мачта малка вертикална ,най-отпред и платната отпред са прави на реи,право платно имат и отдолу.под бушприта.По-късно на много бойни фрегати започват да комбинират стаксели и право платно на бушприта.Твоя модел е галеон ,такива по-малки са използвали.пирати,корсари ,флибустери и други рицари на "Веселия Роджър".Много лесно и бързо се ремонтират,маневрени за времето си ,можещи да носят доста топове ,включително носови и кърмови.Предното задигане на носа и отдзад при кърмата са се използвали успешно за абордажи както и за защита от такива.За това галеоните и фрегатите са били.предпочитани за бойни,по късно мъжете от о-в Тортуга предпочитат шхуни ,заради скороста и еднотипното стъкмяване.Отклоних се бая ,ма темата ветроходи ми е слабост .Правех и издирвах пластмасови,имах доста,а флагман ми беше клипера "Къти Сарк" с добри размери.Търси в нета всичко за галеони като снимки и детайли по модели.,пък и истински.Моделчето е много добро и ще се справиш ,дори да не имитираш 100% оригинал,защото си е стилен ,но не е тобно копие на някой,за да го реставрираш колекционерски.Желая ти успех!
      Благодаря за коментара, не си се отклонил, напротив, информацията ми е много полезна. Бях написал в горен пост, че бушприта го има, но е счупен и е на палубата заедно с двете си платна. За вертикална мачта към него незнам, мисля че няма такава, но платната му не са триъгълни а са прави.

      Коментар


      • #33
        От: Реставрация на ветроходен кораб

        Първоначално публикуван от Bavarishen Преглед на мнение
        Така, анализирайки коментарите ви стигам до извода, че това е някакъв дървен кораб без история, с не определен вид и правен не по образец, ами чисто на око с цел продажба. Не че това променя нещо в желанието ми да го възстановя. Не съм изобщо разбирач на тема моделизъм и ветроходи, работя на и съм учил за друг тип кораби, но съдейки по другите модели, които имам на Боливар и Магелан, този е също много детайлен и добре изработен.
        Може изводите ти да са прибързани, защото не рядко самите бивши собственици не знаят с какво бижу са се сдобили по едната случайност. При добро желание можеш да премериш диаметъра на мачтите и реите, и да ги умножиш да речем по 35 . Ако получиш приемлив резултат значи може да има и прототип, който все още не си открил. Между другото, погледнах какво се предлага по магазините и видях, че при мащаб 1:200, подобен модел е дълъг 38 сантиметра с бушприта. Значи не са били маломерни корабчетата.

        П.П. Насам-натам съм срещал препоръки към начинаещите да ползват мащаб 1:50.
        Последно редактирано от коко келеша; 26-05-19, 09:08.
        Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
        Из "Златния телец"

        Коментар


        • #34
          От: Реставрация на ветроходен кораб

          Галеон!Такелажа и стъкмяването ,корпуса ,всичко е галеон!Малка вертикална мачта на бушприта са имали само по-големите ветроходи на нея е имало едно право платно и едно под бушприта.Карака е "Санта Мария",разликата е в носа и няма строго определена "кула" там ,като при галеоните на малката палуба между бушприта и кулата ,както и на самата кула са слагали нсовите топове!
          Последно редактирано от faster; 26-05-19, 08:41.
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Реставрация на ветроходен кораб

            Много преди Дрейк,четири мачтова карака е бил флагманът на Хенри VIII-Great Harry.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:canvas.png
Прегледи:1
Размер:685.2 КБ
ID:5814487

            Коментар


            • #36
              От: Реставрация на ветроходен кораб

              Ето сега става очевидно, че корабчето на колегата не е карака. При това, ако може да се вярва достатъчно на уикито, галеонът е наследник на караката.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #37
                От: Реставрация на ветроходен кораб

                Точно!И каравелата е някъде там.След това идва нуждата от размери ,здравина и повече ссорост и идват фрегати и шхуни!
                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                Коментар


                • #38
                  От: Реставрация на ветроходен кораб

                  Ето едно 60-метрово галеонче, което се предлага у нас за сглобяване:

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-33.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5814490

                  Както се вижда е почти 1:1 с модела на колегата и няма нищо общо с караката.
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X