Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на ветроходен кораб

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Реставрация на ветроходен кораб

    Руският ми не е добър признавам, затова ще ми е трудно с технически документи. В отговор на колегата motor_man, мисля, че е сглобяем модел и могат да се намерят някъде части и затова пробвам чрез вас, да се добера до такава информация. Благодаря за предложението да ги изработиш, ще видим как ще се развият нещата, ако се стигне до там ще коментираме много по-обстойно. Към колегата Кольо, също съм благодарен за всички постове и при първа възможност ще разгледам сайта, който сподели ! Колега komuso : не се бях сетил за института, идеята е чудесна и щом се върна в Бъгария, веднага ще отида да разпитам ! Размера на кораба, който посочих е с ориентировъчен характер, но се доближава много до тези цифри. Просто немога да го измеря в момента за да бъда абсолютно конкретен. Ако имаш някой корабно моделистки сайт, с който си запознат и имаш добри впечатления, моля те да споделиш. В горният пост прикачих снимки, както обещах. Надявам се, да се добие представа от тях, за какво става въпрос !

    Коментар


    • #17
      От: Реставрация на ветроходен кораб

      Благодаря, наистина е красив, въпреки състоянието му, не се поколебах дали да го взема. Всъщност, намачканото платно най-долу и стърчащото парче мачта до него, представлява носът на кораба, който е с прикрепено платно към него. Да, има доста липсващи неща, но и мотивацията ми е голяма !

      Коментар


      • #18
        От: Реставрация на ветроходен кораб

        Това не е макет а някакъв туристически сувенир.Тук няма какво да търсиш историческа достоверност или прототип,прави си го на теб да ти харесва.За такелажа,ще пусна 1-2 идеи как можеш сам да си го направиш.
        Ето от този полски сайт https://www.rbmodel.com/index.php?ac...ducts&cat=c_ep можеш да си накупиш някой неща-щурвал,брашпил,канифас блокове,юферси,корабни светлини и т.н. и да поукрасиш малко корабчето.

        Коментар


        • #19
          От: Реставрация на ветроходен кораб

          Ето още един сайт от който можеш да си напазаруваш-американски е но доставят до България.
          https://www.modelerscentral.com/fittings/

          Коментар


          • #20
            От: Реставрация на ветроходен кораб

            Галеон!Може да не е исторически,но си струва да се направи добре.Ванти гледам.си има ,по такелажа на платна ,оригиналите са имали въжета за вдигане и сваляне на всяко платно,както и за управлението му.Отпред липсва бушприт мачтата ,но не класическа като при.бързите ветроходи от типа на клипери,бригове,бригентини,шхуни и други.Там носовата мачта -бушприт е само една и носи триъгълни носови платна стаксели.При галеоните и фрегатите бушприта ,често има още една мачта малка вертикална ,най-отпред и платната отпред са прави на реи,право платно имат и отдолу.под бушприта.По-късно на много бойни фрегати започват да комбинират стаксели и право платно на бушприта.Твоя модел е галеон ,такива по-малки са използвали.пирати,корсари ,флибустери и други рицари на "Веселия Роджър".Много лесно и бързо се ремонтират,маневрени за времето си ,можещи да носят доста топове ,включително носови и кърмови.Предното задигане на носа и отдзад при кърмата са се използвали успешно за абордажи както и за защита от такива.За това галеоните и фрегатите са били.предпочитани за бойни,по късно мъжете от о-в Тортуга предпочитат шхуни ,заради скороста и еднотипното стъкмяване.Отклоних се бая ,ма темата ветроходи ми е слабост .Правех и издирвах пластмасови,имах доста,а флагман ми беше клипера "Къти Сарк" с добри размери.Търси в нета всичко за галеони като снимки и детайли по модели.,пък и истински.Моделчето е много добро и ще се справиш ,дори да не имитираш 100% оригинал,защото си е стилен ,но не е тобно копие на някой,за да го реставрираш колекционерски.Желая ти успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #21
              От: Реставрация на ветроходен кораб

              Фактически това на снимките с колко мачти се явява? Четири или пет? И имало ли е в действителност такива?

              Коментар


              • #22
                От: Реставрация на ветроходен кораб

                Toва се явява с 4 мачти, а според теорията, галеоните са с три или повече мачти. Аз лично, не съм виждал чертеж на 4-мачтов галеон и изобщо боен ветроходен кораб, независимо от епохата. Много вероятно е в състава на Непобедимата армада да е имало и такива, не съм се интересувал задълбочено.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #23
                  От: Реставрация на ветроходен кораб

                  Именно, това ми стана интересно... Тия топове и четири мачти... По-горе, в руския сайт дето си го дал, има много конкретика и за галеоните и за Армадата, ама пусто време, кога тепърва да чета

                  Коментар


                  • #24
                    От: Реставрация на ветроходен кораб

                    Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                    Това не е макет а някакъв туристически сувенир.
                    ...
                    +1, и ако видиш стендовИ модел изработен в мащаб ще разбереш за какво става въпрос.
                    Преди 31-32г на познат му свалиха точки на състезание за това, че отвори по палубата с Ф 0.8mm били овални.

                    Изработката на подобен кораб отнема няколко години интензивна работа, без без въобще да споменавам за другите разходи, и цената на добър екземпляр понякога е колкото няколко ловджийски Тойоти (че нали тук са върха на сладоледа ).
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #25
                      От: Реставрация на ветроходен кораб

                      Ето, посипвам си главата с пепел. Даже флагманския кораб на Дрейк за посрещането на Непобедимата армада е бил 4-мачтов галеон

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:revenge.jpg
Прегледи:1
Размер:160.1 КБ
ID:5814470
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #26
                        От: Реставрация на ветроходен кораб

                        Страхотия!
                        Не Дрейк. Сър Франсис Дрейк.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Реставрация на ветроходен кораб

                          Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                          Галеон!
                          Повече ми пролича на карака.
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Реставрация на ветроходен кораб

                            Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                            Страхотия!
                            Не Дрейк. Сър Франсис Дрейк.

                            След тарашенето на карибските острови и крайбрежието на Америките, го подгонва испанска ескадра и той, бягайки, прави второто околосветско пътешествие след Магелан. При връщането си в Англия се отчита на кралицата с 4 700% печалба. Тогава тя го прави рицар. Та купуването и продаването на гласове не е измислено в Костинброд
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #29
                              От: Реставрация на ветроходен кораб

                              Оф, досега ги чета... Възможно е и да е карака. Макар че при класическите надстройката на бака е внушителна, няколко етажа /там е войската/ и по-висока от кърмата. После при последните караки вече стават по-ниски на бака, променя се и тактиката на морския бой и се усъвършенства артилерията. Основно разликата е във ветрилата и такелажа, както и реденето на дъските на борда. И най-важното - при галеона бордовете се извиват навътре. Съотношение ширина/дължина при масовия галеон е 1/4, при караката - 1/3. Големите галеони, както и големите караки може да имат четири мачти - втора бизанмачта - бонавентура й казвали. Такива кораби все пак са били единици и се знаят поименно. Това на снимките явно трябва да е някъде с около 600-700 тона водоизместимост, голям кораб.

                              П.п. Кокич, те понякога хубавите работи така стават Той Магелан даже и не е завършил, ами Ел Кано е успял да върне малцина от експедицията обратно вкъщи. Съра се представил очевидно много по-добре, и като кораби и като хора, само някакъв си половин век по-късно. Или малко повече там.
                              Имам ги всичките книги и за Магелан, и за Дрейк, за Колумб и Тур Хейердал и съм ги чел по няколко пъти, ама май пак ще трябва
                              Последно редактирано от jordanov sv; 25-05-19, 22:14.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Реставрация на ветроходен кораб

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                +1, и ако видиш стендовИ модел изработен в мащаб ще разбереш за какво става въпрос.
                                Преди 31-32г на познат му свалиха точки на състезание за това, че отвори по палубата с Ф 0.8mm били овални.

                                Изработката на подобен кораб отнема няколко години интензивна работа, без без въобще да споменавам за другите разходи, и цената на добър екземпляр понякога е колкото няколко ловджийски Тойоти (че нали тук са върха на сладоледа ).
                                За кой кораб говориш, че отнема години работа , стендови модел или туристически сувенир ( каквото и да значи това ).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X