Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Прекъсване"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Прекъсване"

    ...аз ще споделя,а Вие няма да ме плашите.Контакт и пали веднага,но...не на четири цилиндъра.Оставям я спокойно и без газ и след двадесет-трийсет секунди сама заработва на четири и си върви добре?Чисто нови свещи.Здрави кабели и лули/проверени/.Нова капачка и нов палец.Е и???
    VENI-VIDI-VICI!

  • #2
    От: "Прекъсване"

    Има шанс да не се плашиш ако е инжекцион. Или ако пропуска различни цилиндри(шанса е минимален). За останалото сам се досещаш... при работеща свещ....Ако не е предното ще трябва да отваряш...

    Коментар


    • #3
      От: "Прекъсване"

      от това се опасявам1иначе е пълна инжекция.Може би да мерна първо компресията
      VENI-VIDI-VICI!

      Коментар


      • #4
        От: "Прекъсване"

        Какъв инжекцион? При рязко подаване на газ в движение , как е? Горивен филтър сменял ли си скоро? Но ако измериш и компресията ще е най-добре.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: "Прекъсване"

          Започни от най-лесното - има ли искра на тая свещ. Ако има и не работи....лошо. С подобни симптоми съм сменял на една кола компютър навремето. Искрата към тоя цилиндър "тръгваше" след известно време.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #6
            От: "Прекъсване"

            горивния филтър е сменян скоро;реагира адекватно при рязко подаване на газ в движение;за искрата-не знам как да стане,тъй като после заработва нормално-но ще опитам.
            VENI-VIDI-VICI!

            Коментар


            • #7
              От: "Прекъсване"

              Ще ме извинявате за вероятно неадекватното изказване, ама наистина ли има "пълна" инжекция с капачка и палец?

              Коментар


              • #8
                От: "Прекъсване"

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Ще ме извинявате за вероятно неадекватното изказване, ама наистина ли има "пълна" инжекция с капачка и палец?
                Да.

                Впрочем колата има проблем със сервото на спирачките. Или някой друг вакуум.

                Коментар


                • #9
                  От: "Прекъсване"

                  Фронтера 2.4i бензин 125 китъра.Инжекция с капачка и палец,ма вътре в делкото е само палеца ,датчика е на шайбата на коляновия.Към колегата с проблема.Както казват колегите ,открий проблемния цилиндър и дали свеща дава искра,а на студен ДВГ,свали тая свещ някойда завърти ,а ти гледай дали компресията ще изкара водосадържимо от там демек охл.течност.Като изстине мотора може да стича.малко и сутринта ,докато цилиндъра прочисти ,свеща не работи коректно,гони антифриза и се оправя.Случвало ми се е и на бензин и на дизел и гарнитура обикновено.Най-напред почни от свещи и кабели ,понякога има нови неработещи,направи и тая проверка на студен мотор,нищо не ти коства.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Прекъсване"

                    ...вакуумите съм ги препипал,а и моята порочна мисъл клони към гарнитура/пу-пу-дано не съм прав!/
                    VENI-VIDI-VICI!

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Прекъсване"

                      Не е задължително да има температурни аномалии и маслени.Като загрее мотора ще си работи известно време нормално ,след това идват и други симптоми.Дано не е това ,но по-добре да си подготвен,отколкото да не си !Успех ,Колега!
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Прекъсване"

                        ОК,благодаря на всички!При резултат,ще информирам.
                        VENI-VIDI-VICI!

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Прекъсване"

                          Има едни тестери за кабели на свещи. Не са скъпи, а много проблеми от такова естество хващат. Може да има искра, ама да е слаба, може въобще да няма.
                          https://bashmaistora.bg/%D1%82%D0%B5...prod36976.html
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Прекъсване"

                            Не случайно питах за инжекциона... Има шанс да прекъсва от дюза....

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Прекъсване"

                              ОК!Всичко ще бъде проверено
                              VENI-VIDI-VICI!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X