Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

    Здравейте,

    Отскоро съм собственик на ТЛК120 2005 d4d автоматик 166кс. Проблемът е с бързите и бавните. Лостът има 3 положения H, N и L. Според ръководството, за да се смени режимът автомобилът трябва да е неподвижен и на неутрална позиция на автоматичната скоростна кутия. При това положение когато се опитам да сменя, кутията(малкото лостче) започва да стърже (ужасно шумно) и влиза трудно в режим. Едва когато преместя на P позиция, малкото лостче може да влезе в режим. Също така като спра на място същото лостче от време на време се клати и издава доста силен шум. Потърсих във форума, а също така и в многото чуждестранни форуми, но може би не си формулирам търсенето както трябва и немога да намеря информация(освен че тресенето на лостчето е нормално дори и според Тойота ). Очаква ме след няколко дена дълго пътуване а след него ще влезе в сервиз, но на този етап искам да попитам може ли да я карам, само на бързи, да не вземе да стане някоя беля. Благодаря ви предварително.

  • #2
    От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

    Колега, отиди на сервиз.
    Мотора си предава вибрации до "малкото лостче" , особено на празен ход.Ако го държиш, наистина трепери, макар и малко.
    Смяна между режими H-N-L, би трябвало да е безпроблемна, и без странични шумове.
    Пробвал ли си да преместиш Крузера малко напред, или назад, ако не иска лесно да смени бързи/бавни?
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • #3
      От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

      Първоначално публикуван от Маркони Преглед на мнение
      Пробвал ли си да преместиш Крузера малко напред, или назад, ако не иска лесно да смени бързи/бавни?
      Да, превключва, дори и когато сменя N => P на автоматика пак влизат, но ако съм на D => N и се опитам да сменя започва да стърже и да заяжда, като наистина звукът е силен и усещам как лостът не иска да превключи, усещането е като на лош синхронизатор на ръчна скоростна кутия. Само да кажа, че проблемът е от N => L на раздатката. При смяна от H => N или обратно няма проблем.

      Коментар


      • #4
        От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

        Първоначално публикуван от r0ry Преглед на мнение
        Здравейте,

        ... Потърсих във форума, а също така и в многото чуждестранни форуми, но може би не си формулирам търсенето както трябва и немога да намеря информация(освен че тресенето на лостчето е нормално дори и според Тойота ). Очаква ме след няколко дена дълго пътуване а след него ще влезе в сервиз, но на този етап искам да попитам може ли да я карам, само на бързи, да не вземе да стане някоя беля. Благодаря ви предварително.
        Пробвай да търсиш с това "transfer case shaking prado 120"
        Писал си за пътуване, но не си конкретизирал - колко много багаж ще натовариш, денивелация, пътна настилка, очаква ли се да дърпаш някого от калта, ще дърпащ ли ремарке по баир, ще слизаш ли по лед....
        Ако на повечето от въпросите отговаряш с "Не", тогава "Бавни" не ти трябват и ако колата си върви нормално на "бързи", няма от какво да се притесняваш. Мисля дори че повечето собственици дори не ползват бавните изобщо, освен ако не излизат от пътя.

        ПС. Огледай дали няма някой разбит тампон на захващането на скор кутия..я така съветват в чуждоезичните форуми.

        Коментар


        • #5
          От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

          Доколкото си спомням - моята включваше бавните само на N или на P. А лоста на раздатката си тресеше доволно. Така беше от нова, та не мисля, че това е проблем. За шум - нищо не мога да кажа, не помня да е шумяла.
          Ако си от София, звънни ми един телефон и може да се разберем, да минеш да я погледна.
          http://www.nakladkibg.com
          накладки, спирачни дискове, съединители

          088 8613380

          Коментар


          • #6
            От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

            Благодаря за отговорите. Ще отида на сервиз след разходката .

            Коментар


            • #7
              От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

              Здрасти колега!
              Дай малко повече инфо за колата, на колко километра е, сменявано ли е маслото на скоростна кутия и раздатка, дали е модифицирана за офроуд, размер гуми, защити отдолу и въобще ако има някакви други странности, различно от стандартното оборудване.
              Най-вероятно, при загасен двигател, превключването на раздатката въобще не е проблем, подобно когато си на P или N.Ако е така, мисля, че проблемът е в кутията, а не в раздатката.
              Относно тресенето на малкия лост, тресене е едно, а равномерно вибриране друго, поне според мен, де.
              Както каза колегата large по-горе, виж състоянието на тампона на скоростната кутия, защото с годините гумата се отлепя от метала и погасяване на трептенията не се извършва.
              Също погледни има ли балансова тежест закрепена на отдясно на раздатката, като тази на снимката или следа където е била планката, стегната с двата болта.Твоята раздатка е различна като функции, но като корпус изглежда подобна, а мястото на баланса е същото за раздатки с ляво разположен кардан за предното задвижване.
              Мето
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:VF3AM balance weight.jpg
Прегледи:1
Размер:96.8 КБ
ID:5814327
              Последно редактирано от metotem; 21-05-19, 22:08.
              1999 4Runner 3RZ/ 4Runner 1KZT/ 4Runner 5VZ

              Коментар


              • #8
                От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

                Подкрепям горното мнение. За да стърже раздатката при превключване на бавни при положение N на кутията, проблема е в кутията. Поради някаква причина валовете увличат и за това стърже.
                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                Коментар


                • #9
                  От: ТЛК 120 2005 d4d, проблем с раздатката

                  Бих погледнал , първо , има ли въобще масло в раздатката
                  TLC: LJ70 2LT ; FJ80 3FE

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X