Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

    Здравейте!
    Рових в темите, но не срещнах подобна и за това реших да пусна една със следния проблем на който се натъкнах.
    Имам мултимедия - kenwood ddx4028bt която на задния си панел има съответната букса(13 пинова ако не се лъжа, но може и да бъркам) означена с NAV, в менюто също има опция навигация, а в документацията на самата мултимедия пише, че е съвместима с Kenwood KNA-G620T и KNA-G630 навигации. Реших да опитам и да й сложа малко по-стара навигация - KNA-G420, а в споследствие и KNA-G520. И двете са свалени работещи, но при мен не тръгнаха. Свързвах и двата навигационни модула както е по книжка, пък и няма как да го обърка човек - всеки цвят със съответния му, но без резултат - самата мултимедия при избор на опция NAV изобщо не тръгва навигацията и на син екран изписва - navigation missing... Измерих има напрежение до нав.модула, но въпреки всичко нямаше образ. Предположих, че е от кабелите, но втората навигация бе свалена работеща и при мен просто не тръгна.
    След това малко дълго обяснение, за което много се извинявам, искам да попитам следното:
    - Има ли някакви универсални навигационни модули и някой ползвал ли е такъв.
    - Възможно ли е да има такава несъвместимост в устройствата и двете са Kenwood и са с едни и същи букси?
    - Някой поставял ли си е мултимедия двоен дин от тези китайските андроид чудовища, които само къде не готвят и имат един куп дивотии по тях - и ако да дали е доволен?
    Благодаря предварително и се извинявам ако съм нарушил някое правило - било е неволно!
    -----
    Kia Sorento 2.5 170 к.с. 2008г.

  • #2
    От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

    Питай дали преди да се свалят не трябва да се ,,разведат" с автомобила, от който са свалени(софтуерно). Правеше се с разни стари, уж против кражба.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

      Има логика в думите ти, но има ли как да направя "развода" пост фактум или не?
      -----
      Kia Sorento 2.5 170 к.с. 2008г.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

        До колкото успях да изровя информация по темата - навигацията която официално дават да е съвместима с мултимедията DDX4028 е именно G620T (https://www.kenwood.com/cs/ce/kna/). В един форум пише, че разликата й с G520 е, че G620 се води с хард диск (ако правилно съм разбрал). Та интересно дали има шанс да се преработи G520 да тръгне на тази мултимедия? Не успях да разбера и да открия нищо по темата за "развода" на навигацията с автомобила - в упътването нищо не пише, а и по форумите също не открих.
        Последно редактирано от resco; 20-05-19, 12:53.
        -----
        Kia Sorento 2.5 170 к.с. 2008г.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

          Първоначално публикуван от resco Преглед на мнение
          Има логика в думите ти, но има ли как да направя "развода" пост фактум или не?
          Прави се от производителя на автомобила, не на навигацията. Представителите на автомобила би трябвало да знаят има или не, по вин.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

            Модула е поставян след това, не е поставен на заводска мултимедия! Именно за това ми се струва, че няма заключване.
            -----
            Kia Sorento 2.5 170 к.с. 2008г.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с навигационен модул за kenwood ddx4028bt

              След като не са фабрично с тези автомобили, това не е причината.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X