Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купувам Вартбург 311 или 312

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Купувам Вартбург 311 или 312

    Купувам въпросният автомобил ,по възможност с регистрация.
    За контакт 0888881389.

  • #2
    Такава беше първата ни кола. Преди 7 години търсих такава и намерих един Вартбург де-лукс от 1961, наследници на първи собственик (познавах го), състояние - като от витрината, на около 70к. Но не се разбраха и се разминахме.
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      Това лято видях един, поне на пръв поглед в доста запазено състояние. На улицата, пред една къща. Не е реставриран. Сякаш изкаран от някакъв гараж. Идея си нямам дали се продава. Не помня имаше ли рег. номера.

      Видях го за първи път Юни месец, а в началото на Октомври още си беше там.

      Контакт със собственика нямам. Но мога да кажа къде се намира - на 50-тина км от Пловдив. Евентуално да му търсиш собственика и да се разберете.

      Какво смяташ да правиш с такава машина? До колкото съм чувал, много трудно се намират части за тях.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • #4
        Остави части...тя самата машина е адски примитивна. Моторът е без водна помпа.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Объркал си се нещо. И 311, и 312 имат водна помпа. И термостат имат даже . Само дето радиатора и перката са от страната на купето. Отпред е кофата с чукчетата и наковалните.

        • santaclash
          santaclash коментира
          Редактиране на коментар
          312 има, 311-не. Сифонна система, с перка. Един дебел маркуч влиза отгоре на главата. Когато започват да слагат помпа, сменят и дизайна на перката, защото водната помпа е на нейния вал.

        • коко келеша
          коко келеша коментира
          Редактиране на коментар
          Поне погледни снимката, която съм качил преди да продължиш да упорстваш. Ще кача още една - от малката книжка на потребителите.

      • #5
        Имам познат дето държи под навеса си Вартбург 353. Не го е пипал от години. Ако на някой му трябва да свирка за координати.

        Коментар


        • #6
          Нагледно пособие

          Натиснете снимката за да я уголемите  Име:Untitled.png Прегледи:0 Размер:311.1 КБ ID:6669100

          П.П. Колата е пълна с невероятни решения, които могат да те метнат в музиката ако ги сравняваш със съвременните решения Някъде из мазето още имам гумички за спирачните цилиндърчета - поръчкови от Киселинчев
          Последно редактирано от коко келеша; 11-11-20, 17:29.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #7
            Имам такъв комби ,модел 1986 скоростите са долу,има си водна помпа и всичко.Но не се продава засега.Има регистрация
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #8
              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Имам такъв комби ,модел 1986 скоростите са долу,има си водна помпа и всичко.Но не се продава засега.Има регистрация
              Трудно, вероятно имаш 353W.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • #9
                Части имам два кашона поне, ама са за 353. Имам само добри спомени от варелчето. Най-вече равния под и горните скорости. Сядаш...вътре едно такова широко....рахатлък.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #10
                  Стъкълце предно-задно, стъкълце странично - предно-задно-ляво-дясно...Буталце 1-ви ремонт - един брой за трицилиндров двигател, чукче-наковалня ремонтен комплект - имаш ли такива неща в двата кашона?

                  Коментар


                  • #11
                    Стъкла предно и задно имам, за вратите май не. Оригинална плочка с кондензаторите и чукчетата комплект имаше чисто нова, но не помня дали не я сложих на колата точно преди да иде на желязо...трябва да погледна. Бутала нямам.

                    Последно редактирано от santaclash; 11-11-20, 18:45.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #12
                      За екипажа в танка

                      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:PB111155.jpg Прегледи:0 Размер:1.09 МБ ID:6669181

                      P.S. Всъщност се оказва, че и двамата сме прави наполовина. До към 1960-та година двигателите наистина са били без водна помпа.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Untitled-А.png
Прегледи:380
Размер:630.2 КБ
ID:6669200
                      Последно редактирано от коко келеша; 11-11-20, 19:48.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • santaclash
                        santaclash коментира
                        Редактиране на коментар
                        Аз съм сигурен, че тоя, дето съм го отварял, беше без помпа. Ама наистина може от някоя година нататък да са започнали да слагат. На 311 това си му е слабо място. Малко да избяга центровката, започва да прегрява. Страшен курник е по принцип, но за такъв клас кола има просто уникална возия.

                    • #13
                      С термосифонно охлаждане - без водна помпа са Вартбург 311-900. От 311-1000 нататък и 312 и 353 имат водна помпа. 900-кубиковите са с по-голям радиатор и голям диаметър на водните съединения. Двигател 1000 (992см3 да съм точен) пасва и на стария тип 900 при запазване на големия радиатор - в "Аз управлявам Вартбург" има снимка на такъв след монтаж на по-големия двигател. И спирачките на 311-1000 са усилени. На 900 предните са с едно, а на 1000 - с две цилиндърчета.

                      Коментар


                      • #14
                        Познавам монтьор в Габрово,който притежава няколко коли Вартбург,нов модел много добре запазени.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X