Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

    Здравейте,отскоро съм в оффроуда.Карах по-спортни коли .Но след 20год.шофиране минах на JEEP.Решила съм да слагам газ или метан.Изчетох всичко по темата...Утре ще говоря и с професионалисти...Знам,че слабия мотор не е много за метан,но изкушението си е голямо.А и доста обикалям..Гърция,Турция,Макефония..и т.н. ....Та се надявам да дадете мнение ...


  • #2
    От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

    Първоначално публикуван от gerganaradoslavova Преглед на мнение
    Здравейте,отскоро съм в оффроуда.Карах по-спортни коли .Но след 20год.шофиране минах на JEEP.Решила съм да слагам газ или метан.Изчетох всичко по темата...Утре ще говоря и с професионалисти...Знам,че слабия мотор не е много за метан,но изкушението си е голямо.А и доста обикалям..Гърция,Турция,Макефония..и т.н. ....Та се надявам да дадете мнение ...
    В Гърция, Турция и най паче Макефонията метан не съм виждАл.

    Ако ще джиткаш такси в големиО град само метан.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

      Благодаря!Не съм такси,любител съм !Да,ще видя въпроса с околните държави,а в Зап.Европа съм запозната.Става дума като цяло за този метан-заслужава ли си ?

      Коментар


      • #4
        От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

        Метанът си заслужава за таксита, автобуси, доставки и други такива МПС, които се карат в ограничен периметър около метанстанциите, а занимавката с метана е част от работата.

        Иначе или трябва да напълниш автомобила с бутилки за метан, което силно му ограничава полезността като личен автомобил, или да се примириш че метанът е за града и да зареждаш 2 пъти седмично. И двете стават ама са неоправдани и чисто инвестиционно.

        Коментар


        • #5
          От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

          Благодаря!Мисля да сложа газ-така или иначе цял живот карам газ.инжекцион...Но все пак трябва да проверя и другите опции..Минусите на метана май са много ,а разликата чисти финансово ,май не е чак толкова голяма..

          Коментар


          • #6
            От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

            И от 174кс. ще стане около 120кс. метана намаля мощноста на двигателя със около 30%

            Коментар


            • #7
              От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

              Първоначално публикуван от gerganaradoslavova Преглед на мнение
              Благодаря!Мисля да сложа газ-така или иначе цял живот карам газ.инжекцион...Но все пак трябва да проверя и другите опции..Минусите на метана май са много ,а разликата чисти финансово ,май не е чак толкова голяма..
              Разликата чисто финансово прави метана изгоден при професионална употреба и в някои екзотични случаи извън това.

              Иначе не.

              Коментар


              • #8
                Да,и това го мислех.С метана мощността пада с около 30%..А с малкото ми моторче... Докато с газта разликата е минимална.
                Благодаря ,отново! Везната е наклонена вече в полза на газта.




                Благодаря,отново! До сега карах 1.8-150к.с.Turbo(с чип около 170к.с.),но леко купе.Дори и това ме притеснявале при избора ми на нова кола .Тива огромно возило-с малък мотор...Но за първи Jeep ...лекичко !



                Първоначално публикуван от FABARM Преглед на мнение
                И от 174кс. ще стане около 120кс. метана намаля мощноста на двигателя със около 30%
                Да,това е основния минус.До сега карах 1.8 бенз.Turbo150к.с.(с чип към 170 к),но на много по-малко купе .Но на газ няма особена разл.в мощността.Това ме притесняваше при избора ми на нова кола.Но за първи Jeep ..лекичко ! :-)
                Последно редактирано от CarTest™; 20-05-19, 10:29.

                Коментар


                • #9
                  От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                  И аз съм за читав ГИ. Поне ще знаеш, че можеш да зареждаш на повече места и че няма да имаш кой-знае какви разлики в мощността.
                  Jeep WH 3.0 CRD
                  -2" RC lift suspension spacers

                  Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

                  Коментар


                  • #10
                    От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                    Още по-добре е ако е възможно бутилката да е отдолу. Така не е за сметка на полезния обем. Газ (LPG) има и в Гърция и в Турция и в Северна Македония.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                      Айо ще излизаш от страната пропан-бутан, ако ще си караш само в страната - метан .
                      Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                      За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                      A1+

                      Коментар


                      • #12
                        От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Още по-добре е ако е възможно бутилката да е отдолу. Така не е за сметка на полезния обем. Газ (LPG) има и в Гърция и в Турция и в Северна Македония.
                        В Гърция газ има ама цената беше последно 1.80 лв/л
                        В Гръцко само нафта от Българско и музиката да свири 1000 км съм напред при влизането.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                          И аз като ходя с Лендкруизера рядко зареждам нафта там, но с Мерцедеса се налага и пак е по-добре от на бензин.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                            Последната нафта ,която заредих в Гърция беше толкова зле(Шел) че колата не можеше да вдигне повече от 70. Добавих малко бензин и добавка и се пооправиха нещата.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #15
                              От: Patriot 2.4 бензин:АГУ или Метан ...?

                              Интересно. Бил съм там много пъти с всякакво МПС на всякакво гориво и съм зареждал, като проблеми категорично не съм имал. Обикновено хората придават на горивото това, че бараките им не са у норма. Чак 70 да не може да вдигне.. едва ли нафтата е крива.
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X