Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Magic III Compact

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Magic III Compact

    Лека кола, ежедневка, четери цилиндров мотор, механичен компресор, 160 коня, газово Фобос, Баракуда дюзи, Маджик 3 компакт изпарител, за пет години 100000 км. никакви ядове.

    Сега за проблема - от скоро при подаване на газ от ПХ, налягането на газта става много високо и минава на бензин. Записва грешка в газовото твърде високо налягане на газта. Проблема го прави до около 60 гр. на антифриза в изпарителя. После налягането пак е високо, но не толкова, че да запише грешка, и не прехвърля на бензин. За мен проблема е в изпарителя, ама приемам и други мнения.

    Въпроса е : нов изпарител или ремонт на стария.

    Някакви мнения за тези изпарители, плюсове, минуси...
    Най ме е страх от хора без мечти...

  • #2
    От: Magic III Compact

    Я да се абонирам, че ми се върти нещо подобно в главата с М111 или М271, според парите.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #3
      От: Magic III Compact

      Този за който съм писал е М271
      Най ме е страх от хора без мечти...

      Коментар


      • #4
        От: Magic III Compact

        Много хубав изпарител , надежден , мощен и безпроблемен. Единствения проблем е че буталцето с О пръстените се зацапва с мазни отлагания от хубавата газ и блокира - разглобяваш , почистваш , сглобяваш и забравяш за следващите 60-100 к.
        Фиат Купе
        Опел Фронтера В
        Мицубиши Паджеро Пинин

        Коментар


        • #5
          От: Magic III Compact

          Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
          Този за който съм писал е М271
          Щом е с компресор, значи е на W203, но за това като си решиш проблема.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #6
            От: Magic III Compact

            Това са добри новини.
            А само с почистване ли, да не се занимавам с ремонтни комплекти?
            ОК, ще пробвам...
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #7
              От: Magic III Compact

              Занимай се с ремонтни комплекти. За толкова време уплътненията се изпичат, след разглобяване ще протекат. Така че смени ги всички ама наистина всички за да не отваряш после пак. Менгеме много ще ти помогне в разглобяването но пипай леко щото всичко е алуминий и резбите не издържат много. Внимавай с коляното за антифриза, там също се изпича и малк ода го врътнеш при свалянето ще прокапе а в ремнотния комплект за него няма о пръстен. Иначе е разглобяемо и може да наемриш пръстен ама по добре да си го спестиш.

              Другия проблем ще ти е с какво да смажеш буталцето. Производителя пише каква смазка употребява ама тука няма да намериш. Хем високотемпературна хем устойчива на газта. Аз мазах с някаква силиконова и сякаш стана. Т.е. едно 30000 вече държи след ремонта.

              Като го затвориш първо закачаш само антифриза и караш така. Ако прокапе от дупките за газта, не е станало .

              Иначе е с доволно просто устройство, ремонтопригоден е много.

              Коментар


              • #8
                От: Magic III Compact

                Данке!
                Като остане време, ще го разглобя.
                Най ме е страх от хора без мечти...

                Коментар


                • #9
                  От: Magic III Compact

                  Буталото беше доста зле. Единия о-пръстен е скъсан. Буталото беше заклинело яко.
                  Нов ремонтен комплект - бутало плюс о-пръстени за навсякъде.
                  Основно почистване и сглобяване.
                  Сега държи налягане.
                  Буталото го смазах с грес за смазване на водачи на спирачни апарати.


                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Z8Bacz8.jpg
Прегледи:1
Размер:273.4 КБ
ID:5814822
                  Най ме е страх от хора без мечти...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Magic III Compact

                    Мда и при мен буталото беше същия гъз. Това прави българската газ с чешките бутала

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X