Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ!!! Диви прасета!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ!!! Диви прасета!

    Първоначално публикуван от Donko74 Преглед на мнение
    Това звучи интересно. Ако се поставя вар тук-там ( не непрекъсната линия), дали би подействало? Нивата е дълга два километра и два в другия край...доста вар ще отиде.
    Иначе номера с пиратките съм го пробвал миналата година. Намерих някакви, които гърмяха като бомби. Май само плашех хората тръгнали на разходка, но не и прасетата. Пак имах към стотина декара отгледана царевица напълно унищожена. Но за първи път ми се случва да я унищожават още не поникнала.
    Обади се ,ще оправим този дребен проблем.
    0877 44I 88I
    Самурай 1,3
    Дискавъри ТД5

    Коментар


    • #32
      От: Помощ!!! Диви прасета!

      За хлорната вар - колкото е по-стара и смърдяща, толкова по-добре. Хубаво е да е влажна, мирише отвратително. Проливните дъждове я отмиват. Моите картофи бяха 10 дка и с 1-2 чувала спасявах реколтата. Намирах я от познати от ВиК. Това обаче беше преди 20 год. Сега май хлорират водата с други препарати.

      Коментар


      • #33
        От: Помощ!!! Диви прасета!

        Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
        Басди колко гад!!!
        Ама и стрелеца си го бива.
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • #34
          От: Помощ!!! Диви прасета!

          Тексаското клипче е по-скоро някакво извратено забавление. Не вярвам в Тексас летателен час да е порядък надолу от Европа, че да е икономически изгодно да се трепят вредителите по този начин. Ако трябва труповете да се събирата съвсем няма как да стане по този начин.

          Коментар


          • #35
            От: Помощ!!! Диви прасета!

            А пак в България и дивите прасета... И африканската чума наоколо...

            Коментар


            • #36
              От: Помощ!!! Диви прасета!

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Тексаското клипче е по-скоро някакво извратено забавление. Не вярвам в Тексас летателен час да е порядък надолу от Европа, че да е икономически изгодно да се трепят вредителите по този начин. Ако трябва труповете да се събирата съвсем няма как да стане по този начин.
              Заповядай- думкат ги от въртолети с картечници. Това за купона и за овладяване на тая напаст. Защото ...Her 2016 report estimated $44 million in damage to crops, livestock and timber across the state, while landowners reported another $71 million in non-crop losses from damage to wildlife food plots, streams, ponds, wetlands, equipment, unpaved roads, fire lanes and landscaping. -над 100 милиона щети на сезон.
              https://money.cnn.com/2017/07/14/sma...xas/index.html





              Тук пък плащат по $5 на прасе. Думкай колкото ти душа иска!
              https://www.google.com/amp/s/www.mys...l-13034168.php
              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

              Коментар


              • #37
                От: Помощ!!! Диви прасета!

                Толкоз прасета, дето се избиха в това клипче, сигурно не се отстрелват и за година в БГ.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: Помощ!!! Диви прасета!

                  Завиждам...толкова филе "Елена" на едно място...
                  HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ!!! Диви прасета!

                    Wild hog Texas пиши и гледай на воля,ако беше за забавление / не че не е ма идеята е друга / нямаше да е в тая тема.

                    Това е напаст,бият го с каквото могат,който може от каквото може,Австралия е същото.

                    https://youtu.be/W3crBYpN9UQ

                    Тоя с това цък цък .........ма вземи си една полуавтоматична,сложи и една оптика като света и бой,някои напреднали как каза брата ползват и пълен автомат,уреди за нощно виждане,заглушители и какво ли не,това 50 прасета за нищо го нямат хората,15 минути за двама пуцащи.

                    Клипове колко искаш,най-евтино става с пикапи и АТВта,чуеш ли някой да презарежда е Австралийско клипче,тук под 30 никой не си играе,някои бият с барабанните пълнители,онова което стои като голям ташак под пушката.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ!!! Диви прасета!

                      Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
                      Завиждам...толкова филе "Елена" на едно място...
                      И аз това щях да питам какво правят толкова много отстреляни прасета ? Поне един час отива трима човека които знаят какво правят с ножовете и секирата да разфасоваят качествено едно хайванче около 120 кила . На времето по ловните дружинки вървеше едно запитване за нашето мнение защо намалява дивеча . В общи линии единодушно се стигна до мнението че поради силно намалялата хранителна база съответно е намалял и дивеча . На времето на никой не му пукаше че прасетата изорали някъде стотина декара картофи или царевица .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ!!! Диви прасета!

                        Той първия селскостопански пояс до гората винаги си е бил рисков. Ако не са прасета, ще са мечки, вълци. Ако няма да изорат градините, ще нападнат овцете и т.н. Когато е много земята, това са нормални загуби. Ако обаче точно в тоя пояс попадат твоите единствени 100 декара, от които разчиташ да прибереш нещо, нещата стоят различно.
                        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ!!! Диви прасета!

                          Чувал съм, че бягат от ограда накачена с тенекии /да шумят/ и накачени срязани странично шишета с по малко белина във всяко, мирицмата ги отблъсквала /май същото, като споменатата вече хлорна вар!/
                          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ!!! Диви прасета!

                            Колега нямаш ли някои авер ловджия, два три шопара и покриваш разходите за картофи...
                            0-

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ!!! Диви прасета!

                              Може да се помисли за "капани"-тип яма,но как седи "законово" тази "защита"........................
                              После викайте "собствениците" да си приберат "стоката" и да платят щетите..................

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ!!! Диви прасета!

                                Първоначално публикуван от badboy86 Преглед на мнение
                                Колега нямаш ли някои авер ловджия, два три шопара и покриваш разходите за картофи...
                                Принципно не е проблем, но по закона на гадостта ще ги ,,лежиш като за човек", или поне толкова ще ти се върже. Виж, ако има някаква врътка с еврофондове, може направо в изровеното от тях да ги нахвърляш и после да събереш парата
                                Може и по един капсул детонатор да набута в семето за обиколните редове.
                                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                                Даника
                                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X