Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

    Здравейте, имам проблем с перката на радиатора на климатика, не спира да работи.Дали някой е имал подобен проблем, за да ме ориентира за проблема.

  • #2
    От: Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

    Първоначално публикуван от yanikus Преглед на мнение
    Здравейте, имам проблем с перката на радиатора на климатика, не спира да работи.Дали някой е имал подобен проблем, за да ме ориентира за проблема.
    Вероятно е записана грешка от превишена температура в двигателя. Грешката се чисти и вентилатора спира. Но, не е лошо да се разбере, що е прегрял( или що показва, че има грешка).

    Коментар


    • #3
      От: Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

      Ако става въпрос за перката на радиатора то тя не се ли се върти постоянно и при евентуално загряване да увеличава оборотите?
      L.R. Discovery 2 TD5
      Suzuki SV1000

      Коментар


      • #4
        От: Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

        Има друга перка/вентилатор отпред пред радиатора на климатика и зад предната решетка. Този вентилатор работи винаги когато работи климатика и над определена температура на околната среди и се вклиячва и при загряване на двигателя, за да помага на основната перка вътре, която е с вискосъединител и се върти постоянно.
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #5
          От: Land Rover Discovery 2 проблем перка климатик

          !Благодаря на колегата за ориентацията към проблема, вече е решен!А причината е че зимата не бях затворил хубаво капачката на разширителния съд и вероятно падналото ниво на охладителна течност е довела до грешката.

          Коментар


          • #6
            Здравей Колега. Как си реши проблема с перката, че и на мен върти постоянно, а не показва никаква грешка?

            Коментар


            • #7
              Здравейте, изключиен или повреден сензор за температура и в този случай е даден контакт, при което се активира перката постоянно докато не се изисти грешката в моторния компютър. Някакъв вид превантивна защита. Поздрави
              Диагностика на Land Rover и Rover - GSM нула 888 67 44 две две

              Коментар


              • #8
                Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
                Здравейте, изключиен или повреден сензор за температура и в този случай е даден контакт, при което се активира перката постоянно докато не се изисти грешката в моторния компютър. Някакъв вид превантивна защита. Поздрави
                Да прав си Колега, датчикът за температурата е бил сменян и не е била изчистена грешката. Майсторът е изчисти и перката спря да се върти

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X