Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Питане за масло

    Здравейте предстой ми смяна на масло и обмислям сам да си го сменям та да попитам колко литра масло събира фронтера б 2,2 тди и каква марка и вискозитет е за предпочитане. Благодаря !!!!

  • #2
    От: Питане за масло

    Първоначално публикуван от Костадин Иванов Преглед на мнение
    Здравейте предстой ми смяна на масло и обмислям сам да си го сменям та да попитам колко литра масло събира фронтера б 2,2 тди и каква марка и вискозитет е за предпочитане. Благодаря !!!!
    Има цели теми само за маслата, иначе накратко, полусинтетика 10W40, марка според финансите, GM е евтино и прилично масло, аз лично карам с оригинален Castrol 0W40 пълна синтетика, но цената му хич няма да ти хареса, една туба от 5 литра ти е достатъчно, събира 4 литра и нещо, не си спомням наизуст колко беше точно.

    Коментар


    • #3
      От: Питане за масло

      5,5
      МИСЛЕНЕ МУ Е МАЙКАТА

      Коментар


      • #4
        От: Питане за масло

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        ... аз лично карам с оригинален Castrol 0W40 пълна синтетика, но цената му хич няма да ти хареса, ...
        5л = 90 лв ... донади още малко и налей Amsoil ...

        Коментар


        • #5
          От: Питане за масло

          ...

          Коментар


          • #6
            От: Питане за масло

            Първоначално публикуван от royce Преглед на мнение
            5л = 90 лв ... донади още малко и налей Amsoil ...

            Карах с Amsoil 10W40, имаме колега предлагащ оригинални към темата за търговските представители, за съжаление само при Amsoil, не знам защо маслото си го харчеше и се налагаше да доливам, смених го с Кастрол 0W40 и никакъв проблем с разхода на масло, при GM 10W40 също ми беше в норми а и е много евтин.
            Последно редактирано от Еделвайс; 19-05-19, 17:44. Причина: Пояснение

            Коментар


            • #7
              От: Питане за масло

              Има и 5-30 ГМ според мен резонен за 2,2дти

              Коментар


              • #8
                От: Питане за масло

                Вземи си 6 литра GM 10W40 за около 50 лева, моята се чувства добре с него - за 12/13К си стои все на горната черта на пръчката!
                Honda XL600LM, 1987
                Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                Коментар


                • #9
                  От: Питане за масло

                  Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                  Карах с Amsoil 10W40, имаме колега предлагащ оригинални към темата за търговските представители, за съжаление само при Amsoil, не знам защо маслото си го харчеше и се налагаше да доливам, смених го с Кастрол 0W40 и никакъв проблем с разхода на масло, при GM 10W40 също ми беше в норми а и е много евтин.
                  С маслото на колегата карах 2 смени, сега взех същото масло но от пловдивски те бпартс, маслото е различно на цвят и консистенция, двигателят работи по-шумно и го гори доволно много. С маслото на колегата не е горило повече от половин литър за смяна, а това за 6,5 литра си е нормално мисля.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #10
                    От: Питане за масло

                    Защото Amsoil ти измива двигателя отвътре, за разлика от другите боклуци. Първите една две семни с него, ще го вадиш на катран. След това нито разход, нито ще потъмнява. А двигателя ще ти бъде на сълза чист.
                    Отделно гледайте спецификацията на маслтото за конкретният двигател.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Питане за масло

                      Значи само Амсоил-а е добър??? Не е заяждане просто се твърдят някакви крайности дето са интересни. Е точно заради такива теми, винаги по възможност наливам оригинално масло! Просто може да има добри и лоши, но няма никакви критерий за оценка. Някой му се спорило, друг му се е чуло, трети пък е сигурен че е налял правилното.
                      Втория вариант е гледам каталог на производител Мобил/Кастрол примерно и каквото дава това наливам. Иначе се губи идеята.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Питане за масло

                        Споровете за маслото на двигателя, са много странно нещо... и всеки е убеден в правотата си, все едно двигателя му с думи му казва дали го кефи определено масло, или не Шумовете и горенето на маслото могат да са признаци от какво ли не и да нямат нищо общо с определената марка. А това, че маслото седи бистро дълго време хич не е добре особено ако пък е дизел двигателя
                        По мои съображения (не казвам, че съм прав) отдавна не сипвам масло на GM, заложил съм на френското Motul. Каквато и световна марка да избереш няма да сбъркаш и разбира се, ако го купиш от читав магазин, а не от онзи на пазара.
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • #13
                          От: Питане за масло

                          Истината е да попаднеш наистина на оригинално масло, и от там вече според спецификацията на съответния двигател.

                          Мислех да пробвам пак на Amsoil но не 10W40 от което имах разход на масло, а със 0W40 - 100% синтетика, 35 лева е една кварта - 945мл, доста скъпо масло, но това което ме спря да го купя за проба, е че това масло трябва да се смени на 5000 мили или на 6 месеца, което настъпи първо, това последното директно ме отказа, супер дупер скъпо масло и накрая дори да съм изминал 1000 километра на 6-тия месец ще трябва да го сменям, е това защо и то за 100% синтетика?

                          SERVICE LIFE

                          Change AMSOIL Extreme Power 0W-40 100% Synthetic Motor Oil at 5,000 miles, six months or the original equipment manufacturer (OEM)-recommended interval, whichever comes first.

                          • API SN, SM…
                          • ACEA A3/B3, A3/B4

                          Коментар


                          • #14
                            От: Питане за масло

                            В друга тема си ги сменят на 30000(на нови коли, защото производителя така им казал) , написах, че това е лудост, и ме нападнаха повечето
                            Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Питане за масло

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              Значи само Амсоил-а е добър??? Не е заяждане просто се твърдят някакви крайности дето са интересни. Е точно заради такива теми, винаги по възможност наливам оригинално масло! Просто може да има добри и лоши, но няма никакви критерий за оценка. Някой му се спорило, друг му се е чуло, трети пък е сигурен че е налял правилното.
                              Втория вариант е гледам каталог на производител Мобил/Кастрол примерно и каквото дава това наливам. Иначе се губи идеята.
                              Това което се предлага на пазара от другите марки в бг,Амсойл е в пъти по-добро. Най-малкото защото е 100% пълна синтетика. Европейските марки,произведени в ЕС, имат поне 6-10% рециклирани съставки, старо отработено масло. По спомен, ЕС законодателството ги задължава да е минимум 6% БЕЗ максимум. И пак ти го бутат за пълна синтетика. Кеф!
                              В САЩ, пише ли 100% синтетика, не може да е 99.99%, щото потребителите само това и чакат, да изкарат много бЪрже едни милиони.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X