Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Питане за масло

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Питане за масло

    Мотул и тук го тачат,а за Амсойл лошо няма да чуеш.

    За първи път виждам Амсойл да се препоръчва на 5000 или 6 месеца,обикновено това е двойно и горница,но и това 0-40 тук го водят Европейска формула,знам ли ги какво са измислили.

    Амсойла си е много добро масло,6 месеца мама е болна,това масло на 10 000 мили си дава нормални резултати ма милите тукашни,там ако ги тракаш в задръстване ммммммм малко се изненадвам и за първи път виждам това 6 месеца баси
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: Питане за масло

      Пинципно е една година или препоръчителният интервал от производителят на автомобила. Тук става въпрос за по-натоварен двигател явно и за това е късият интервал. Аз съм доволен от АМС ойл 10в40, но не и от пловдивският. Доста масал съм вземал от тях, но това беше последното. Много мразя да ме правят на прост за жълти стотинки. Даже точно в този момент ще си поръчам отново от колегата.
      ПП @ Павел Василев има AMSOIL 0W-40 Signature Series, на което пише защита до 25к мили или една година. защо не караш с него?
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
      Ford Fiesta 1.4 Tdci

      Коментар


      • #18
        От: Питане за масло

        Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
        ...но това което ме спря да го купя за проба, е че това масло трябва да се смени на 5000 мили или на 6 месеца, което настъпи първо, това последното директно ме отказа, супер дупер скъпо масло и накрая дори да съм изминал 1000 километра на 6-тия месец ще трябва да го сменям, е това защо и то за 100% синтетика?

        SERVICE LIFE

        Change AMSOIL Extreme Power 0W-40 100% Synthetic Motor Oil at 5,000 miles, six months or the original equipment manufacturer (OEM)-recommended interval, whichever comes first.

        • API SN, SM…
        • ACEA A3/B3, A3/B4
        Тука има два моментаинтересни,даже три.
        -Extreme Power e от International-only продуктовата гама на амсоил. Няма го галиба на щатския пазар(?).
        https://www.amsoil.com/international...lproducts.aspx
        -Горецитираната препоръка е прекалено консервативна,презастраховат се хората ,щото не знаят на пазара Х с какво прекрасно гориво ще се кара машината
        -и двата продукта биха издаянили без проблем интервал >10К км. и повече от година при нормални условия ...


        Характеристики могат се видят тука:
        https://www.amsoil.com/lit/internati...I3405_P400.pdf

        и стр.4:

        https://www.amsoil.com/lit/databulletins/g2880.pdf

        Анализ на свежо масло SS 0w-40:
        https://www.oil-club.ru/forum/topic/...ovaya-formula/

        25 000 мили обаче са някак прекалено оптимистична препоръка дори и при този висок алкален резерв и синт.бази на SS 0w-40.Ако са предимно магистрални,може и да може пък.

        Коментар


        • #19
          От: Питане за масло

          Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
          ....ПП @ Павел Василев има AMSOIL 0W-40 Signature Series, на което пише защита до 25к мили или една година. защо не караш с него?...
          Ти ако правиш годишен пробег от 3 000 мили , ше караш ли с него ?
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #20
            От: Питане за масло

            Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
            Това което се предлага на пазара от другите марки в бг,Амсойл е в пъти по-добро. Най-малкото защото е 100% пълна синтетика. Европейските марки,произведени в ЕС, имат поне 6-10% рециклирани съставки, старо отработено масло. По спомен, ЕС законодателството ги задължава да е минимум 6% БЕЗ максимум. И пак ти го бутат за пълна синтетика. Кеф!
            В САЩ, пише ли 100% синтетика, не може да е 99.99%, щото потребителите само това и чакат, да изкарат много бЪрже едни милиони.
            Точно в Америка беше май делото на Мобил срещу Кастрол за надписа пълна синтетика. Имаше и тук тема по въпроса. Та май далеч не е толкова строг контрола.

            Горе никъде не я видях препоръката за 6000 мили и 6 месеца. Extreme Power 0w40 пише 25 000 мили - 40 хиляди километра. И покрива лонг лайф стандартите на автомобилните марки, които са около 25 - 30 хиляди километра. Демек по-консервативни от на самия производител на маслото.

            При severe service - 15 хиляди мили, което е малко над 24 хиляди километра. Толкова е сервизния интервал за България на някои марки автомобили за long life масла. Явно с презастраховане, че тук ще са на тежка служба колите
            Последно редактирано от nissan_gr; 21-05-19, 15:43.

            Коментар


            • #21
              От: Питане за масло

              Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
              В друга тема си ги сменят на 30000(на нови коли, защото производителя така им казал) , написах, че това е лудост, и ме нападнаха повечето
              И тук ли продължаваш? Без да си имал такава кола, без да си сменял така масло, без да си минал стотици хиляди километри по този начин на смяна на масло, си позволяваш да определяш хората и да ги обиждаш на "луди", само защото на теб ти се струва, че те не са прави. Айде стига вече, укрОти се!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                От: Питане за масло

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                И тук ли продължаваш? Без да си имал такава кола, без да си сменял така масло, без да си минал стотици хиляди километри по този начин на смяна на масло, си позволяваш да определяш хората и да ги обиждаш на "луди", само защото на теб ти се струва, че те не са прави. Айде стига вече, укрОти се!
                Така е. Най-вече без познания по материята, но тогава категоричните мнения не са никак уместни.

                Коментар


                • #23
                  От: Питане за масло

                  Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                  И тук ли продължаваш? Без да си имал такава кола, без да си сменял така масло, без да си минал стотици хиляди километри по този начин на смяна на масло, си позволяваш да определяш хората и да ги обиждаш на "луди", само защото на теб ти се струва, че те не са прави. Айде стига вече, укрОти се!
                  Тука темата поне е за масло кротнал съм се ,и вече съм стигнал до извода ,че масло от местния пазар не
                  Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Питане за масло

                    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                    Така е. Най-вече без познания по материята, но тогава категоричните мнения не са никак уместни.
                    За това е форума ,да се обсъдят нещата ,ако някой каже глупост ,други го коригират
                    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Питане за масло

                      Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
                      За това е форума ,да се обсъдят нещата ,ако някой каже глупост ,други го коригират
                      Съгласен. Моите възражения са срещу прекалено категоричните мнения, без да са подкрепени с познания, аргументи, източници и т.н.

                      Аз също си сменям маслата доста преди препоръчания пробег, но това си е заради моя собствена параноя И съзнавам, че не е необходимо

                      Аз и по павета не карам, ама не казвам, че трябва всички така да правят
                      Последно редактирано от nissan_gr; 21-05-19, 16:09.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Питане за масло

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Ти ако правиш годишен пробег от 3 000 мили , ше караш ли с него ?
                        Защо да не карам с него, ситираното от мен масло е на цена 14 долара за литър в щатите, тук е 25 лв. Доколкото знам маслата нямат минимален пробег(освен брейк ин маслата), така че не виждам проблем. Всичко се определя от готовността да платиш за нещо едни пари повече. Аз карам с АМС ойл 10в40 и въртя по 15к км на година цената ме устройва и за сега ще карам така.
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X