Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

    Купих Pajero 2 нов внос. При първоначалния оглед мотора работеше много добре и без никакви шумове. Проблемите дойдоха след смяна на маслото, което явно е било с добавка. Появи се почукване и реших че някой повдигач на клапан се обажда и ги смених и 12-те. Но за съжаление проблема остана. Дойде време да отворя мотора и нещата по буталата не бяха розови. Нещо някога е влизало в горивните камери и от 6 бутала 3 са толкова подбити, че първият компресионен сегмент не може да се извади. Буталата са STD и са си със щампа знака на Mitsubishi. Явно е закрепен просто за продажба.
    Реших да правя първи основен ремонт. Но се оказа трудно намирането на бутала +0.25. Намерих +0.50 Teikin и сегменти RIK, като общо около 600 лв за всички цилиндри.
    Моля по запознатите да предложат марка бутала и сегменти,евентуално и с намирането на такива.
    Къде да шлайфам глави и цилиндри?
    VIN: Jmb0rv430mj001287

  • #2
    От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

    Бих те посъветвал да търсиш цял мотор с документи, защото на твоя сигурно и биелите са криви. Може да вземеш цял десняк за донор. Тук има доста такива, дето са изгнили, но с читави двигатели. Предполагам ще ти излезе по-евтино, отколкото да правиш ремонт с несигурен резултат. P.S. Без много да се задълбочавам набързо прегледах два-три търговски сайта и ми излязоха няколко с цена около 1000 паунда. Сигурно има и по-евтини, просто не съм ровил. Заедно с транспорта около 600 паунда пак ще ти се върже колкото цената на основен ремонт. А ако разпродадеш останалото ще си избиеш част от парите. Поне аз бих постъпил така. Можеш да звъннеш на Лозан 0898780604. Има бая джипове за донори в двора, може да има и някое Паджеро като твойто.
    Последно редактирано от kuzdov; 18-05-19, 11:49.
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

      Благодаря за съвета,проблема е,че го разглобих преди да го регистрирам. Иначе и аз мислех направо друг мотор.

      Коментар


      • #4
        От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

        На 0.25мм ремонтни бутала поне аз не съм чул да има.
        Лагерите вървят през 0.25мм. буталата са през 0.50мм или някакъв размер около този.
        100лв. на цилиндър си е нормална цена за части.
        А къде да шлайфаш!?!? За София мога да кажа но от къде си?

        Коментар


        • #5
          От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

          Първоначално публикуван от stih4o Преглед на мнение
          Благодаря за съвета,проблема е,че го разглобих преди да го регистрирам. Иначе и аз мислех направо друг мотор.
          Няма проблем с регистрацията, стига да имаш документ (фактура или талон) за новия мотор.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

            От София съм, изпуснал съм да го напиша. И 0.50 да са поне марката читава ли е

            Коментар


            • #7
              От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

              Не разбрах, какво е състоянието на цилиндрите ?
              Има ли ръб или износване и мери ли го, та ше минаваш на ремонтен размер ?
              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

              Коментар


              • #8
                От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                Не разбрах, какво е състоянието на цилиндрите ?
                Има ли ръб или износване и мери ли го, та ше минаваш на ремонтен размер ?
                Нямат ръб цилиндрите, просто така или иначе ще се купуват бутала и смятам, че е по удачно да са първи ремонт. Защото колкото и да е от 1992 година ще има някакво износване дори минимално.

                Коментар


                • #9
                  От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                  То дали има или няма, ше покаже вътромера.
                  Ако няма кой знае кво износване просто пускай едни нови стандартни бутала и не се занимавай с глупости, освен ако не мислиш да го оставяш за внуците.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #10
                    От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                    Ако стои хонинга хич не ги пипай. Все ще бъде изкара още стотина хиляди, а джипа ще е изгнил преди да ги достигне
                    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                    Неизвестен мъдрец

                    Коментар


                    • #11
                      От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                      Поръчал съм и го чакам да дойде, да видим какво ще покаже

                      Коментар


                      • #12
                        От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Ако стои хонинга хич не ги пипай. Все ще бъде изкара още стотина хиляди, а джипа ще е изгнил преди да ги достигне
                        Само на един цилиндър личи хонинга, другите са гладки. Чакам да дойде вътромера да видим той какво ще покаже

                        Коментар


                        • #13
                          От: Основен ремонт Pajero 2 3.0 12v 150 к.с.

                          Моят съвет също е да потърсиш цял мотор или поне блока с вала и буталата. Частите, които ще купиш не се доближават като качество до оригиналните. П2 с 6G72 има навсякъде с изгнили рами и купета и здрав двигател. Още по-добре е да намериш 3.5 (6G74) със скорости, който е с пъти по-добър двигател във всяко отношение.
                          3.0 12v бучи и не върви, за сметка на това харчи.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X