Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3
Резултати 41 до 50 от 50

Тема: Боя/Покритие за бетонов под ?

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Боя/Покритие за бетонов под ?

Цитат Мнение на Stbd Преглед на публикациите
    Подготовката е задължително с водоструйка, изправна и силна, с "остра" дюза, а за пълнител е добре да се позлват инертни материали. Циментът не е такъв, силно активен е.
    Е те тогава нямаше водоструйки пък съм ходил доста години след това на мои обекти и всичко си беше на мястото. А в сегашния случай какво да накиснем отново с вода на прясната замазка и да я чакаме отново да съхне заради мераци уж да почистим по добре. Грунда напълно ще си свърши работата да слепи в монолитна маса някакви останали прахоляци към основата.

Написах точно какъв цимент се ползва за пълнител за да се получи необходимата здравина и устойчивост на химикали.Фосфатен цимент а не обикновен. И не напразно споменах че може и да се шпаклова защото лично съм го правил на резервоари на неутрализация на отпадни води от хим. производство.

Вярно е че може да се добавят и други инертни материали като например кварцов пясък но трябва да е с много малка едрина и идеално сепариран щото в место гладък под се може да се получи някакво подобие на шкурка. Но освен здравина няма да се получи химическа устойчивост.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    2,707
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    Мозайката отмениха ли я вече?Защото хич не и пука дали ще се заваря отгоре, дали някой ще реже желязо направо върху пода или ще избива лагери.Наистина трудоемко е, но все още има майстори, които могат да я направят така, че в този живот да няма притеснения за здравината на пода.
    Смятай я за отменена. За жив мозайкаджия кога си чувал последно? От десетина години такова нещо не се прави никъде масово, а самите майстори, които си разбираха от работата, изчезнаха много преди това.
    Дедовския способ за отделящ прахоляци бетон е водно стъкло. По-евтино от това не се сещам.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,843
    Точки (при гласуване)
    18

Мозаечните плочи с различни размери и цветове не са спирани никога от производство, и са антуални. Особено с вече многото разнообразни импрегнатори.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

Място
    Банско
    Публикации
    4,020
    Точки (при гласуване)
    17

Четейки всичко до тук, мисля че ще мина с нещо което да запечати порите на замазката да не пие и до там. Всичко друго май няма да върши работа.

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

С риск да ме оплюят мога да ти предложа още една също изпитана рецепта пак с цимент.
    Около половин торба цимент и 2-3 литра лепило С-200 се разбърква с вода до гъстотата на боза че и по рядко и после се разнася с метлата. Замазката или бетона трябва да са мокри. Количеството стига за две ръце на около 20 квадрата. За сега около 15 години ми държи на покрива на бетонна гаражна клетка. В место лепилото може да ползваш смолата от някой мръзнал латекс. Поуслушай се по някои складове за бои и може да го вземеш без пари. На такъв напълнителите и оцветите са се пресекли и сбили на дъното в твърда маса. Отливаш само течноста. Причината да се ползва в место лепилото е че неговия състав е по друг и крайния резултат също. Рецептата не е моя но пробвана от колеги в един друг форум и върши работа.

Публикации
    450
    Точки (при гласуване)
    6

Цитат Мнение на lov Преглед на публикациите
    С риск да ме оплюят мога да ти предложа още една също изпитана рецепта пак с цимент.
    Около половин торба цимент и 2-3 литра лепило С-200 се разбърква с вода до гъстотата на боза че и по рядко и после се разнася с метлата. Замазката или бетона трябва да са мокри. Количеството стига за две ръце на около 20 квадрата. За сега около 15 години ми държи на покрива на бетонна гаражна клетка. В место лепилото може да ползваш смолата от някой мръзнал латекс. Поуслушай се по някои складове за бои и може да го вземеш без пари. На такъв напълнителите и оцветите са се пресекли и сбили на дъното в твърда маса. Отливаш само течноста. Причината да се ползва в место лепилото е че неговия състав е по друг и крайния резултат също. Рецептата не е моя но пробвана от колеги в един друг форум и върши работа.
    И какво? Става водоустойчиво ли? И си залял бетоновия покрив на гаража? На външни условия? А стига бе.Може ли снимка? Просто... не ми се вярва да оцелее на външни условия

Публикации
    14
    Точки (при гласуване)
    0

Аз съм си с лепилото. Рецептата с пресечение латекс е от един друг форум и автора и е много наясно с бетоните и химическите процеси. Беше и дал много точно какво се получава и защо става водоустойчиво.
    И да ти снимам няма какво да видиш и разбереш. Пък ако щеш вярвай.Заповядай и провери на място ако искаш. Дори така ще може да видиш разликите защото от вътре съм го минал с вар и където стича по стените и има микропукнатини си личи просмукването.
    П.П. То по принцип вече се предлага много неща за уплътняване и водоустойчивост на бетоните и бетоновите покрития. Пластификатори и фиброармировка които вършат много добра работа но се слагат по време на отливането. Последните 5 години се занимавам по неволя с такива глупости на една къщичка. И ми се наложи да прочета и пробвам доста от тях. Къщичката е три етажа като 2-та са вкопани в скалата. От зад баира огромен и мечките слизат по задник от там. Та нали се сещаш за какви води говорим дето трябва да се боря. Това дренажи мембрани пластификатори най вече за водоплътност и импрегниране са ми като шега. Но както споменах по горе става но се прави на време а не после. А и като го запечаташ в последствие нещата са съвсем други.
    Последно редактиран от lov ; Вчера в 13:56

Място
    Варна
    Публикации
    176
    Точки (при гласуване)
    9

И мен ме беше страх да кажа от началото, ама....
    Четвърта година съм само (без цимент) с Ц200 на пода в навеса за колите - 35 квадрата. Гол бетон, който беше почнал да се рони. Разредих Ц200 с вода до консистенция на много рядка боза. Изливах и разнасях с метла. След това три дни ми лепнеше когато ходих по него и после спря. Наистина отгоре е покрит, но от трите страни - не. Много често го и мия заради боклуците и козина от каракачанката. Еми вече не се рони 4 години.
    Ако знаех преди да сложа и цимент със сигурност щеше да е още по-добре. Но нищо не ми пречи да го направя и с цимент лятото.
    Венцислав Петров
    Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
    Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
    0889 62 8четири 6четири

Място
    sf,sf
    Публикации
    5,843
    Точки (при гласуване)
    18

Ми така се е правило от памтивека, но само с циментово мляко, на открито и в агресивна среда също. Не е проблема в хидро нещо си или газенето с гума, а като падне чукчето за шлака.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,611
    Точки (при гласуване)
    66

Цитат Мнение на veskov Преглед на публикациите
    Не е проблема в хидро нещо си или газенето с гума, а като падне чукчето за шлака.
    Вреди от чукчето ги спасява само някаква гума. Ама ХИЧ не е евтино.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Страница 3 от 3 ПървиПърви 1 2 3

Сходни теми

1. Хидроизолация на стара бетонна плоча?
    От Теодор МБ във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 61
    Последно мнение: 09-03-19, 07:26
  2. Метална ограда с бетонна основа за лицевата част на имот
    От ivokbg във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 18
    Последно мнение: 12-10-18, 19:22
  3. Преместване бетонна гаражна клетка в рамките на София
    От gogosi във форум Ремонт, майстори и материали
    Отговори: 11
    Последно мнение: 30-09-18, 18:21
  4. Изливане на бетонна стъпка до/под основа