Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя/Покритие за бетонов под ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

    Първоначално публикуван от lov Преглед на мнение
    С риск да ме оплюят мога да ти предложа още една също изпитана рецепта пак с цимент.
    Около половин торба цимент и 2-3 литра лепило С-200 се разбърква с вода до гъстотата на боза че и по рядко и после се разнася с метлата. Замазката или бетона трябва да са мокри. Количеството стига за две ръце на около 20 квадрата. За сега около 15 години ми държи на покрива на бетонна гаражна клетка. В место лепилото може да ползваш смолата от някой мръзнал латекс. Поуслушай се по някои складове за бои и може да го вземеш без пари. На такъв напълнителите и оцветите са се пресекли и сбили на дъното в твърда маса. Отливаш само течноста. Причината да се ползва в место лепилото е че неговия състав е по друг и крайния резултат също. Рецептата не е моя но пробвана от колеги в един друг форум и върши работа.
    И какво? Става водоустойчиво ли? И си залял бетоновия покрив на гаража? На външни условия? А стига бе.Може ли снимка? Просто... не ми се вярва да оцелее на външни условия

    Коментар


    • #47
      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

      Аз съм си с лепилото. Рецептата с пресечение латекс е от един друг форум и автора и е много наясно с бетоните и химическите процеси. Беше и дал много точно какво се получава и защо става водоустойчиво.
      И да ти снимам няма какво да видиш и разбереш. Пък ако щеш вярвай.Заповядай и провери на място ако искаш. Дори така ще може да видиш разликите защото от вътре съм го минал с вар и където стича по стените и има микропукнатини си личи просмукването.
      П.П. То по принцип вече се предлага много неща за уплътняване и водоустойчивост на бетоните и бетоновите покрития. Пластификатори и фиброармировка които вършат много добра работа но се слагат по време на отливането. Последните 5 години се занимавам по неволя с такива глупости на една къщичка. И ми се наложи да прочета и пробвам доста от тях. Къщичката е три етажа като 2-та са вкопани в скалата. От зад баира огромен и мечките слизат по задник от там. Та нали се сещаш за какви води говорим дето трябва да се боря. Това дренажи мембрани пластификатори най вече за водоплътност и импрегниране са ми като шега. Но както споменах по горе става но се прави на време а не после. А и като го запечаташ в последствие нещата са съвсем други.
      Последно редактирано от lov; 21-05-19, 13:56.

      Коментар


      • #48
        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

        И мен ме беше страх да кажа от началото, ама....
        Четвърта година съм само (без цимент) с Ц200 на пода в навеса за колите - 35 квадрата. Гол бетон, който беше почнал да се рони. Разредих Ц200 с вода до консистенция на много рядка боза. Изливах и разнасях с метла. След това три дни ми лепнеше когато ходих по него и после спря. Наистина отгоре е покрит, но от трите страни - не. Много често го и мия заради боклуците и козина от каракачанката. Еми вече не се рони 4 години.
        Ако знаех преди да сложа и цимент със сигурност щеше да е още по-добре. Но нищо не ми пречи да го направя и с цимент лятото.
        Венцислав Петров
        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
        0889 62 8четири 6четири

        Коментар


        • #49
          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

          Ми така се е правило от памтивека, но само с циментово мляко, на открито и в агресивна среда също. Не е проблема в хидро нещо си или газенето с гума, а като падне чукчето за шлака.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #50
            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Не е проблема в хидро нещо си или газенето с гума, а като падне чукчето за шлака.
            Вреди от чукчето ги спасява само някаква гума. Ама ХИЧ не е евтино.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #51
              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Вреди от чукчето ги спасява само някаква гума. Ама ХИЧ не е евтино.
              Не е, така е!
              Но пак не държи ако заваряш, режеш с флекса.

              Днес бях намясто в Izobul Пазарджик на място. Много отзивчиви и дружелюбни лЮде. Ако е надебело, разбирай над 1мм - нито полиуретан, нито епоксид върши работа.
              При тънко покритие на 2 ръце, като импрегнатор - става. Ообаче колко ще е дълготрайно неможаха да се ангажират хората.
              Изказаха мнебие, че с импрегнатор на бетон, ще стане най-вероятно същото, но без цвят.

              Та те тъй, сега го мъдря още.Така или иначе имам още 20тина дни да мисля, докато изсъхне като хората замазката.

              Коментар


              • #52
                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                Разпитвай и решавай, някои последващи дейности изискват влажна основа.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #53
                  От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                  Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                  Разпитвай и решавай, някои последващи дейности изискват влажна основа.
                  Влагата вече май е под 60% поне видимо. А и дебелината на най-дебелото е 25-30мм. Та мисля че вече не е достатъчно влажно за последващи операции

                  Все ми се искаше да е боя. Но в крайна сметка и грунд/импрегнатор ще върши работа.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                    Ето импрегнатор на Сика W703.
                    Засига изглежда е това което се търси, ще видим за напред.

                    Благодаря на всички включили се в темата

                    Коментар


                    • #55
                      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                      Хм... в крайна сметка викаш се избра импрегренатор.
                      Аз вчера излях поредния грунд върху бетона.Даже не съм се старал и с четката.Направо лисвам от кофата и разнасям с метлата.
                      Според мен и ти и аз правим абсолютно едно и също нещо.А именно запечатваме горния слой на бетона.
                      Просто ти го правиш със Сиката а аз с розовия грунд.Мойто струва около 60 лв за 50 литра... Нанасям поне 3 ръце... накрая пак придобива един такъв кафеникав вид.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                        Демек скъпо?
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #57
                          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                          Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                          Хм... в крайна сметка викаш се избра импрегренатор.
                          Аз вчера излях поредния грунд върху бетона.Даже не съм се старал и с четката.Направо лисвам от кофата и разнасям с метлата.
                          Според мен и ти и аз правим абсолютно едно и също нещо.А именно запечатваме горния слой на бетона.
                          Просто ти го правиш със Сиката а аз с розовия грунд.Мойто струва около 60 лв за 50 литра... Нанасям поне 3 ръце... накрая пак придобива един такъв кафеникав вид.
                          Аз минах 3 ръце и спря да пие. Това е към 20 и някой лев за 5кг. туба. За 16-18кв.м. Изразходих половината туба.
                          Ще я пазя да не замръзва и някога ще опресня покритието. Колкото кара толкоз. Видях и епоксидна боя на какво става от пръските на ъглошлайфа, за телоподаващото не ми се мисли. Пусто бях без телефон да снимам.
                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Демек скъпо?
                          Аз мисля че за 50ст./кв.м за гладка повърхност е добра цена. Ще видим колко ще кара. На пръв поглед правих тест на бетонно стъпало импрегнирано с това преди 24ч.. От снощи до ся стои една капачка вода разлята отгоре и не попива.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                            На 3-4 ръце розов грунд е нашия склад.Вече започна тежка екплоатация.Не е мръднал.Но трябва да уточня че няма тежки машини отгоре.Човешки крак тъпче тътрят се кашони и други и лека кола отгоре.
                            Според мен ще изкара. Да мисля че Сиката е отлична просто е по скъпо.Но по същество си е същото.Като разлея се разпени малко и попива.
                            На водна основа.Прониква ...абе не е дълбоко но прониква.Няма прах а това беше нашето основно изискване

                            Коментар


                            • #59
                              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                              Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
                              На 3-4 ръце розов грунд е нашия склад.Вече започна тежка екплоатация.Не е мръднал.Но трябва да уточня че няма тежки машини отгоре.Човешки крак тъпче тътрят се кашони и други и лека кола отгоре.
                              Според мен ще изкара. Да мисля че Сиката е отлична просто е по скъпо.Но по същество си е същото.Като разлея се разпени малко и попива.
                              На водна основа.Прониква ...абе не е дълбоко но прониква.Няма прах а това беше нашето основно изискване
                              А кога нанасяш другите ръце колега. Аз минах 3 пъти през 20тина мин. и спря да пие. Сега го видях - станало е точно това което искам - изглежда матово с лек блясък. Доста твърдо стои и има усещането че е споило замазката. Въпроса е дали да го мажа още?

                              Иначе точно това търсех като ефект - бетонен гладък под като стъкло, който не поема мърсотия и прах и не се рони. А колко ще кара - като поживеем ще видим

                              Коментар


                              • #60
                                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                                Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                                А кога нанасяш другите ръце колега. Аз минах 3 пъти през 20тина мин. и спря да пие. Сега го видях - станало е точно това което искам - изглежда матово с лек блясък. Доста твърдо стои и има усещането че е споило замазката. Въпроса е дали да го мажа още?
                                Ами майстора който прави подовете така ми каза.Първата ръка да е повече разредена и по възможност с топла вода.Като поизъхне караш втората.Третата след поне 24 часа.Щото то иначе се води че просто пода е непрекъснато напоен.
                                Възможно е импрегренатора да е по калпав от грунда.Или ефекта му да е по слаб.Това нещо зависи от това колко дълбоко в бетона ще проникне.Колкото по навътре толкоз по добре.И по тази логика водата прониква повече а изкуствените създават някакъв филм отгоре който може да се отлепи. Мислех да чопля бетона да проверя колко е навлязъл ама... ама ме домързя

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X