Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Боя/Покритие за бетонов под ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
    Kак аджеба обезпраи? В гаража/работилницата съм на гол бетон и постоянно отделя бял прах. Инак и аз го гледах този Бетон лак, но за момента не откривам откъде да го взема в Пловдив.

    Инак епоксидните и полиуретанови покрития са може би най-доброто, но цената е свръх висока. По моя преценка.
    След изливането на плочата, останаха много неравности, нормално. Намерих човек, който да шлайфа с машина. Не шлайфан бетон, той се прави с някакви втвърдители, просто да шлайфа плочата, за да я заравни. После изметох, измих с водоструйка( и стените ) и след като изсъхна, с валяк нанесох бетон-лака.

    Коментар


    • #32
      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

      Въщпрос - епоксидно или полиуретаново покритие ?

      п.п. в помещението ще се заварява, често с телоподаващо, електрожен и ВИГ. Ще се реже и с флекс, така че се двуомя още какво да правя и дали да не го грундирам просто. Сиреч да го запечата да не пие флуиди.
      Последно редактирано от I.Stoyanov; 20-05-19, 15:30.

      Коментар


      • #33
        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

        Пращам ти координати на фирма, занимаваща се с всякакви покрития. Не съм им ползвал услугите, но нищо не пречи да ги питаш.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #34
          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Пращам ти координати на фирма, занимаваща се с всякакви покрития. Не съм им ползвал услугите, но нищо не пречи да ги питаш.
          Може ли и на мен, че съм на ниво проект и консулт не ми е излишен?
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #35
            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Може ли и на мен, че съм на ниво проект и консулт не ми е излишен?
            Готово.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

              Моите 5 стотинки по темата. Епоксидно полиестерно или каквото и да е полимерно покритие е несъвместимо със заваръчни дейности. Не че ще се запали или нещо подобно но за много кратко време ще заприлича на лунен пейзаж от пръските разтопен метал. Иначе за гараж или работилница в която ще се правят само ремонтни дейности най доброто от време оно до ден днешен са подовете от епоксидна смола. технологията от преди 30-40 години до ден днешен се е доказала и така се правят промишлени подове където изискванията за натовареност и химическа устойчивост са високи. Сега не съм се ровил да видя какво предлагат защото може да има готови смеси на пазара. Като студент си докарвах парички е в една такава бригада която се занимаваше само с това. И понеже всичко тогава се смесваше на място мога да дам пропорциите както и технологията на нанасяне. Първо трябва да спомена че се ползва епоксидна смола а не полиестерна защото е по здрава и по устойчива химически.
              И така идеалното обеспрашаване не е никакъв проблем дори само старателното измитане е напълно достатъчно. Първо се грундира с грунд от епоксидна смола. Прави се като се разреди епоксидна смола със кореселин в отношение 1:1. нанася се обилно с валяк. Ако пода е много порест се прави второ грундиране след като първото е изсъхнало и втвърдило достатъчно. При добре проветряемо помещение след около 24 часа. Разредителя трябва да се изпари напълно за да може смолата да се втвърди. За основното покритие се смесва епоксидна смола с кисело устойчив /фосфатен/ цимент в тегловно отношение 1:1 до към 1:1,25 за цимента и не е много фатално неговото завижаване но не трябва да се прекалява. Така получената сме се обърква доста старателно и се оставя минимум 24 часа да отлежи. За това време ако има възможност също е добре да се пребърка по малко.. И преди самото нанасяне се добавя втвърдителя според вложеното количество смола в сместа.Обърква се отново добре като се следи да не почне по бурна реакция на втърдяване. В големи обеми и топло време има такава склонност да се само загрява от настъпилата реакция. Така че всичко трябва да ви е подготвено за работа и нямата много време да я държите разбъркана. Изсипва се на пода и се разнася със същите инструменти с които се правят саморазливните замазки. Налъми с пирони и иглен валяк и гребло с гребен. На тънък слой поради охлаждането от пода вече има прекалено много време да се разстеле спокойно добре. Пълното втърдяване и достигане на максимална якост е след около 24 часа но по добре е да се изчака поне две денонощия. Такива подове са изключително устойчиви на масла и киселини и до ден днешен се предпочитат на места за работа с агресивни химикали и масла. Достатъчно здрави са е ако не ги пробвате насила с чука. Но дори и да се случи нещо подобно по същата технология се ремонтира увредения участък.
              Надявам се да съм бил полезен но моля да не ме разпитвате за материалите кое от къде щото както писах с това съм се занимавал преди повече от 35 години а после само съм гледал че нищо не се е променило щото във 2 от фабриките които съм работил се правиха такива подове защото след проучване от към нови материали не се предложи нищо по добро.
              п.п Може и да се шпакловат стени с маламашка но тогава обезателно се забъркват по малко количества и се нанася на няколко пъти защото лесно стича. И се иска и масторлък щото не е като гипса.

              Коментар


              • #37
                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                Подготовката е задължително с водоструйка, изправна и силна, с "остра" дюза, а за пълнител е добре да се позлват инертни материали. Циментът не е такъв, силно активен е.

                Коментар


                • #38
                  От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                  Мозайката отмениха ли я вече?Защото хич не и пука дали ще се заваря отгоре, дали някой ще реже желязо направо върху пода или ще избива лагери.Наистина трудоемко е, но все още има майстори, които могат да я направят така, че в този живот да няма притеснения за здравината на пода.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                    Темата е за полимерно покритие, ако ще е мозайка, бих предложил доброкачествено замазване с бетонова смес - цимент, пясък, хубав чакъл, в правилна пропоция и с контрол на водата и втвърдяването. И без това ако основата е обичайната, полимерното покритие е застрашено и може да е нужно замазване.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      Мозайката отмениха ли я вече?Защото хич не и пука дали ще се заваря отгоре, дали някой ще реже желязо направо върху пода или ще избива лагери.Наистина трудоемко е, но все още има майстори, които могат да я направят така, че в този живот да няма притеснения за здравината на пода.
                      Не, но с нея и шлайфан бетон е скъпо, особено ако не е направено отначало. Макар, че с готови плочи и ръка, ако основата е наистина добра, не е чак, но пък е вечно.
                      Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                      Темата е за полимерно покритие, ако ще е мозайка, бих предложил доброкачествено замазване с бетонова смес - цимент, пясък, хубав чакъл, в правилна пропоция и с контрол на водата и втвърдяването. И без това ако основата е обичайната, полимерното покритие е застрашено и може да е нужно замазване.
                      Не отговаря на изискванията за работилница.
                      Последно редактирано от veskov; 20-05-19, 19:33.
                      А тези простотии се правят от името на всички ни.
                      Даника
                      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                      Коментар


                      • #41
                        От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                        Първоначално публикуван от Stbd Преглед на мнение
                        Подготовката е задължително с водоструйка, изправна и силна, с "остра" дюза, а за пълнител е добре да се позлват инертни материали. Циментът не е такъв, силно активен е.
                        Е те тогава нямаше водоструйки пък съм ходил доста години след това на мои обекти и всичко си беше на мястото. А в сегашния случай какво да накиснем отново с вода на прясната замазка и да я чакаме отново да съхне заради мераци уж да почистим по добре. Грунда напълно ще си свърши работата да слепи в монолитна маса някакви останали прахоляци към основата.

                        Написах точно какъв цимент се ползва за пълнител за да се получи необходимата здравина и устойчивост на химикали.Фосфатен цимент а не обикновен. И не напразно споменах че може и да се шпаклова защото лично съм го правил на резервоари на неутрализация на отпадни води от хим. производство.

                        Вярно е че може да се добавят и други инертни материали като например кварцов пясък но трябва да е с много малка едрина и идеално сепариран щото в место гладък под се може да се получи някакво подобие на шкурка. Но освен здравина няма да се получи химическа устойчивост.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                          Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                          Мозайката отмениха ли я вече?Защото хич не и пука дали ще се заваря отгоре, дали някой ще реже желязо направо върху пода или ще избива лагери.Наистина трудоемко е, но все още има майстори, които могат да я направят така, че в този живот да няма притеснения за здравината на пода.
                          Смятай я за отменена. За жив мозайкаджия кога си чувал последно? От десетина години такова нещо не се прави никъде масово, а самите майстори, които си разбираха от работата, изчезнаха много преди това.
                          Дедовския способ за отделящ прахоляци бетон е водно стъкло. По-евтино от това не се сещам.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                            Мозаечните плочи с различни размери и цветове не са спирани никога от производство, и са антуални. Особено с вече многото разнообразни импрегнатори.
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • #44
                              От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                              Четейки всичко до тук, мисля че ще мина с нещо което да запечати порите на замазката да не пие и до там. Всичко друго май няма да върши работа.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Боя/Покритие за бетонов под ?

                                С риск да ме оплюят мога да ти предложа още една също изпитана рецепта пак с цимент.
                                Около половин торба цимент и 2-3 литра лепило С-200 се разбърква с вода до гъстотата на боза че и по рядко и после се разнася с метлата. Замазката или бетона трябва да са мокри. Количеството стига за две ръце на около 20 квадрата. За сега около 15 години ми държи на покрива на бетонна гаражна клетка. В место лепилото може да ползваш смолата от някой мръзнал латекс. Поуслушай се по някои складове за бои и може да го вземеш без пари. На такъв напълнителите и оцветите са се пресекли и сбили на дъното в твърда маса. Отливаш само течноста. Причината да се ползва в место лепилото е че неговия състав е по друг и крайния резултат също. Рецептата не е моя но пробвана от колеги в един друг форум и върши работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X