Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

    Едно време през 90-те имах Хонда CRX 1.6 бензин, беше 150 коня от първата генерация произведена 1992 г и колата тежеше към 800 кг. С нея съм стигал от София до Егейско море, до Аспровалта за 3 часа каране. Не броя 2 часа чакане на границата. Но пътя от София до Кулата беше без магистрала, а и от другата страна също беше обикновен първокласен път. Не съм карал с повече от 110 км/ч, където го е позволявал пътя. Вярно с почти никакъв трафик. Но това купе с този двигател хем набираше като оса, хем катереше баирите с лекота, хем не харчеше повече от 5.5 л / 100 км.
    Та на въпроса, търся си нещо такова, лекичко, 160 коня не голяма кубатура, 4 цилиндъра, бензин без турбина, пъргаво и икономично.
    Сега с магистралата до Кулата нещата стоят така. В активната лента се навръзват камиони и МПС-та които се движат със 70 км/ч, в изпреварващата летят изтребители със 170 км/ч. Ако решиш да изпреварваш трябва да си с нещо леко и пъргаво, да поизпреваря 2 -3 тира или 5-6 МПС-та и да се пъхна в дясно, преди някое двутонно БМВ с 400 коня или такова Ауди да е минало през мен. Така или иначе още на два км, преди да са ме застигнали почват да мигат със светкавиците.
    Гледах Сузуки Суивт Спорт 1.6 но то е 130 коня и е 1200 кг. Става, но e доста далеч от CRX-a.
    Та съм отворен за някакви идеи.
    Последно редактирано от stako; 17-05-19, 10:42.

  • #2
    От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

    Разгледай Фиеста ST с Дуратек мотора. 2.0 и 150 к.с.
    Тъпото - не е двоен wishbone. Отзад е греда, което променя нещата със завоите.

    Интересна е темата, но не са много колите около тези коне с тези килограми.

    Коментар


    • #3
      От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

      Такова съотношение може да се намери при някои така наречени hot hatch-ове, но те са далеч от 800кг...
      Въобще от последните 10г трудно може да се намери толкова лек автомобил с прилична мощност.
      Hyundai Galloper 3.0 V6

      0885 44 60 16

      Коментар


      • #4
        От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

        Гледам, че mini cooper има с такива данни с по 160 коня, ама са скъпи.

        Коментар


        • #5
          От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

          Е ...то има и Джон Купъри с над 200, но са турбо мотори. И въпреки всичко дори и последните 2018 година модели, купъра си остава с картинг поведението, което го прави забавен автомобил.

          Коментар


          • #6
            От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

            Купъра се надплаща, може би както е политиката при БМВ за някакъв си премиум. Но никак не ми допада таблото, нещо с което не ми се прави компромис.

            Коментар


            • #7
              От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

              От самото създаване до днес Mx-5 е създадена с идеята да бъде лека и добра в завоите. Mx-5 NB има 1.8 145 коня, който e с 6 степенна ръчка. В тази си версия повечето са с Торсен.
              Има 1.6 110кс, но е с по-късо предавателно число на дифа и всички много го хвалят. Не е мега резачката, но е от тези автомобили, които ги усещаш леки.

              Коментар


              • #8
                От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                S2000

                Коментар


                • #9
                  От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                  Црх-а ти е бил над 1т. Може да стане 800кг. ама след много тунинг! Съвременна такава машина с твоите изисквания, мисля, че няма! Всичко, което днес е малко и бързо е турбо и никак не леко! Примерно Фиат 500 1.3Т 150к.с 2019г. само с предно тежи 1320кг.
                  мисля, да зема а се замисля...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                    Не е 150кс обаче е близко (към 125-130кс не е мерен) и е малко над 800кг и върви, валове 286 градуса, по-големи дюзи, итд.
                    не е за магистрала обаче в града е ....

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sport.jpg
Прегледи:1
Размер:74.2 КБ
ID:5814184
                    Three witches watch three Swatch watches.
                    Which witch watch which Swatch watch?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                      Точно за MX5 говориш в първия пост.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                        Освен да си намериш пак такава ...
                        Съвременните автомобили са тежки заради безопастност - просто купетата трябва да издържат повече пък това значи и по-голяма маса.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                          Некой Голф 1-ка ГТИ, Пежо 205 и подобни.
                          110 к.с. на 800 кила

                          При Голф 2 (не ГТИ) килата са маааалко отгоре но има 2.0/16В 136 коня
                          ГТИ там е със суперчарджър.
                          Последно редактирано от rosen_offroad; 18-05-19, 12:28.
                          Land Rover Discovery II, V8 4.0
                          VW Golf VI variant
                          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                          Коментар


                          • #14
                            От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                            Ако не е проблем да е двуместна колата - Lotus Elise (725 kg), Opel Speedster (930 kg)
                            V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                            Коментар


                            • #15
                              От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                              Първоначално публикуван от Postman Преглед на мнение
                              Ако не е проблем да е двуместна колата - Lotus Elise (725 kg)
                              Ти нищо не каза
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X