Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

    Освен, че никъде не видях бюджет, не ми стана ясно защо трябва автомобила да е малък ?
    Малка кола е удобна само за градско, за да не се чудиш къде да паркираш заради една педя в повече, и то ако си под 1.70 и 70 кила, щото иначе е мазохизъм.
    Ако често се ползва магистрала всичко под 2 литра няма динамика, а ако целта е икономия пак не става, щото малките мотори със 140 харчат колкото 2.0, с тая разлика, че след по-дълъг преход като слезеш от малкият автомобил си като утрепан.
    Лек, тоест малък, автомобил със силен двигател освен за състезание, не знам за какво друго би бил нужен.
    Иначе има малки и леки автомобили, но който може да си ги позволи текущите разходи няма да са му проблем, което също обезсмисля друсането с малки колички по магистрали.

    Да попитам, каква е идеята на мероприятието ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #17
      От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

      Аз по начало не разбирам доводите. Някакви ускорения и спирания на магистрала? Аз винаги се стремя да си поддържам 110-120км/ч колко по-малко лавирам нагоре-надолу толкова по-малко се изморявам. Буквално толкова ЛЕК автомобил няма опция за дългите преходи заради това, че ще го духне вятъра, няма кила да си натисне окачването, няма да има и шумоизолация. Ще слизаш изнасилен от него.

      206 ГТИ РЦ ~1100кг 180коня асматик.

      Коментар


      • #18
        От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
        Буквално толкова ЛЕК автомобил няма опция за дългите преходи заради това, че ще го духне вятъра, няма кила да си натисне окачването, няма да има и шумоизолация. Ще слизаш изнасилен от него.
        206 ГТИ РЦ ~1100кг 180коня асматик.
        Ускоряват и спират експлозивно, къси скорости и високи обороти,возят по зле от магарешки каруци,влизат в завой като ютии ,главите в колата се миксират,ушите бучат,а излизането -драскаш по тавана като котка по ламаринен покрив-кола за младежи.............
        (Само едно лято устисках с едно такова шантаво Форд Ескортче и го разкарах на един мераклия от Чирпан.)

        Коментар


        • #19
          От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

          Ебаси описанието за автомобил насочен за каране, а не за возене. 100 точки.

          Коментар


          • #20
            От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

            Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
            Не е 150кс обаче е близко (към 125-130кс не е мерен) и е малко над 800кг и върви, валове 286 градуса, по-големи дюзи, итд.
            не е за магистрала обаче в града е ....

            [ATTACH=CONFIG]988342[/ATTACH]
            В София ли е Игниса? Доста интересен автомобил, който наистина е с подобен замисъл.

            Коментар


            • #21
              От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

              Да мой е, в Лозен
              Three witches watch three Swatch watches.
              Which witch watch which Swatch watch?

              Коментар


              • #22
                От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                Ти нищо не каза
                Не се сетих за по-евтина кола, която да отговаря на другите две изисквания и да бъде 700 кг (не че Lotus напълно отговаря де )..., но 700 кг толкова много вдигат летвата, че трябва неприлично висока сума пари, за да се прескочи.
                V70-T5 / GR 2,8 / XV1900A

                Коментар


                • #23
                  От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                  Пожелавам ти Audi RS3 , сЯ че е нЕкое кило в повече ще го преглътнеш .
                  Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                  Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                    Мммм дааа, значи като цяло ми е ясно, че за магистрално каране големия параход е най-комфортен. Обаче, освен магистрали ходя и катеря разни много стръмни планински пътища, асфалтови, но там големия параход вече си губи преимуществата.
                    Ако имах бюджет за Лотуса не бих се замислил. Карал съм такъв, който излиза от завода с двигател на Тойота 1.6 132 коня и много добре ми впасва, но дори и да е най-евтиния, пак е доста над моят бюджет.
                    Не търся нещо свръх мощно, защото не съм любител на високите скорости. Търся компактно, но сравнително комфортно за дълъг път, комфортно динамично, не искам да ме друса много много. Също така не ми се иска голям и екзотичен мотор. Турбо бензина вече съм готов да го преглътна. Но пак подчертавам, не искам някаква екзотика. Да може да се ремонтира и обслужва. Нямам против да е с малко по-високо окачване, нещо като много странния за мен Juke на Нисан. Гледам че има бензинови моторетки 1.6 по 190 коня. Не знам това творение на Рено ли е или на Нисан.
                    Също така ми се иска да си взема автомат.И тук се колебая между ZF 6 или 8 скоростен класически автомат, роботизиран DSG или вариатор.
                    Изобщо голям избор на автомобили, но трудно някой отговаря и на половината от критериите.
                    Специално към VAG съм предубеден, че там плащаш за нещо, което е надценено и не струва толкова, пък и на всичко отгоре качеството много често не е нищо особено.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                      Renault Clio III RS (197 коня, 2,0 бензин, атмосферно). Сравнително масово, сравнително евтино, доказано, доста къси скорости от 1 до 3, което го прави фън за планинско и същевремнно става и за магистрално. Малко по-тежко е (~1150 кила ми се върти в главата), но компенсира с повече мощност. Малко профанско идва на фона на другите обсъждани автомобили, но пък марката има традиция в този вид автомобили и знаят какво правят. Поддръжката е поносима, макар че няма почти нищо от стандартното Клио в него като чарколяк.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                        Opel Corsa OPC?
                        1.6 турбо бензин, 192 h.p.
                        Обаче е към тон и двеста.
                        Човек е ~70% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                          e, то и Хондето не е било 700кила

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda.JPG
Прегледи:1
Размер:32.4 КБ
ID:5814270
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #28
                            От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                            Едно Порше трябва да свърши работа.
                            Няколко пъти ме разминава едно черно такова, по завоите към Самоков - сякаш съм пътен знак. Интересното е, че човека си го кара много културно и не напряга никого.
                            Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                            Коментар


                            • #29
                              От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                              Дори и да имам такава възможност, някак си не се виждам да се метна точно в Порше. Дори и не съм сядал да покарам.
                              Мисля си, че една Тойота ГТ86 би била идеална. По-ниска е от това от което имам нужда и е доста по-тежичка. Но както някой от по-горе пишещите каза, неизбежно е във връзка с изискването колите да стават по-здрави и яки в случай на удар.
                              А и ГТ86 е със задно, което прави удоволствието от планинското каране още по-голямо.
                              Но двигателя не блести с нищо. Боксер с директно впръскване малко над 200 Н.м. въртящ момент и 200 к.с ама чак при 7000 оборота, а аз рядко минавам 4500 оборота, което значи че там ще е 120 - 130 коня.
                              И най-вероятно ако тоя боксер е пилен яко ще е сериозен маслояд. И като капак избора е изключително ограничен в Бг, трябва да се търси от вън.
                              Последно редактирано от stako; 21-05-19, 15:11.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Двигател 1.6 / 150 к.с. / тегло автомобил 700 кг

                                Общо-взето, темата отиде в ала-бала... Малка спортна кола, ама и да е комфортна и евтина Взимай едно турбодизелче максимално ново и си джиткай... Специално за пътуване в Гърция е грехота с бензинова кола!
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X