Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Vespa Реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Vespa Реставрация

    Здравейте колеги, поради това, че форума е твърде беден относно информация за старите Веспи, отварям една нова тема и ако има интерес и колеги, които да се присъединят можем да ги разделим по модели. Вече виждам, че има тема за Vespa PK 50 S, от Faca която спи от дълго време. Относно реставрацията, в БГ е трудно, заради липсата на части, но не е невъзможно. Веспите в България не са култ, както например в Италия, Швейцария, Австрия и Германия, но култа идва с реставрацията. Аз живея в чужбина и от доста време имам възможност да следя и сравнявам ретро паради, изложения и др. и виждам, че в БГ има доста потенциал. Като идея за всички, които се чудят как да уплътнят свободното си време мога да кажа, че Веспа е може би най-простия, евтин, но култов проект, с който можете да се захванете. За повечето, да не кажа за всички олдтаймери на Веспа се произвеждат все още части. YouTube е пълен с клипове за ремонт и реставрация. По немските форуми има много инфо, езика не е проблем с Гугъл преводача. За проектите са нужни няколко специални инструменти, които всеки стругар/шлосер в БГ може да направи за смешни пари. Моят опит досега е със по-новите старци 1986-1993. В рамките на 4 години съм реставрирал напълно (рама, лак, мотор) 3 Веспи, PK50 XL, Cosa 200, сега в гаража лежи PK50 XL Automatik и чака сгоден момент. Ще се опитам да помагам навреме със съвети. Както се надявам на споделен опит и от други колеги.

    Ето видео от първият ми проект. Интересното при него е, че Веспата я купих почти на безценица от БГ
    https://www.youtube.com/watch?v=qsD5sRwdck0

    А с този не ми се разделяше, но бях принуден в името на прогреса...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_1853.JPG
Прегледи:1
Размер:184.8 КБ
ID:6157804

    Успех пожелавам на всички колеги и нека да напълним ретропарадите с малко повече Веспи...

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X