Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Регистрация М1 - изисквания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Регистрация М1 - изисквания

    Здравейте,
    Накратко, от 2017 имам бус регистриран като М1, Спринтер без стъкла и с преграда зад кабината. Така го купих, мина Кат, канал и го регистрирах. От тогава насам са ме спирали десетки пъти. Снощи колегата го спират полицай(не Кат) на околовръстното в София и го почват. Незаконна промяна в конструкцията, няма стъкла и т.н. Викаме патрул на Кат и те спираме от движение, сваляме номерата и се оправяй. Бусът пълен догоре с багаж. Как да е, разбрали се. Ясно как. На мен ми прилича на чиста схема за изнудване, но все пак искам да знам, дали пък аз не съм в нарушение, за да коригирам ситуацията.

    Въпросът ми е, къде да прочета какви са изискванията за МПС категория М1. В закона за ДвП е много бегло описано.
    Ще помоля само да дискутираме темата със регистрацията, за полицията всички сме наясно с какво се занимават.

    Поздрави
    I get High by going Down

  • #2
    От: Регистрация М1 - изисквания

    Първото и най-важно е 3500кг максимална обща маса. Как сме там?

    Коментар


    • #3
      От: Регистрация М1 - изисквания

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Първото и най-важно е 3500кг максимална обща маса. Как сме там?
      Не превишаваме. Кара се с Б категория, за това претенции нямат.
      I get High by going Down

      Коментар


      • #4
        От: Регистрация М1 - изисквания

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Първото и най-важно е 3500кг максимална обща маса. Как сме там?
        Няма нищо такова. Всички кемпери са М1, като не малка част от тях са от 3.5 до 5+ тона.

        Коментар


        • #5
          От: Регистрация М1 - изисквания

          Първоначално публикуван от skitnik Преглед на мнение
          Не превишаваме. Кара се с Б категория, за това претенции нямат.
          Светльо, Спринтера ти по-скоро звучи като N1, защото нямаш прозорци назад и пространството назад е отделено от кабината. M1 си е лек/ пътнически автомобил, с М1 се обозначават и всички кемпери (изписва се М1 - специален автомобил). Най-лесно според мен е да го пререгистрираш или на N1 (това ще е най-лесно) или на M1 - специален, но тогава задната част трябва да покаже някакви признаци за нещо като кемпер.

          Коментар


          • #6
            От: Регистрация М1 - изисквания

            Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
            Светльо,.. за нещо като кемпер.
            Просто не ми се занимава с Кат и пререгистрации отново, ако няма нужда. Аз в момента плащам и по-висок данък и нямам никаква облага от това, че е лек автомобил. Затова ми трябват изискванията....
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Регистрация М1 - изисквания

              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
              Няма нищо такова. Всички кемпери са М1, като не малка част от тях са от 3.5 до 5+ тона.

              Може ли снимка на талон, където поле J e M1, a F1 и/ли F2 е над 3500. Не, че не ти вярвам, но ще спечеля един бас.

              Коментар


              • #8
                От: Регистрация М1 - изисквания

                За нуждите на одобряването на типа, превозните средства се делят на следните категории, обозначени с латински букви: 1. (изм. - ДВ, бр. 79 от 2005 г., изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) категория L - моторни превозни средства, определени в чл. 4 от Регламент (ЕС) № 168/2013;
                2. (изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) категория М - моторни превозни средства, проектирани и конструирани основно за превоз на пътници и техния багаж:

                а) категория М1 - превозни средства от категория М с не повече от 8 места за сядане, без мястото за сядане на водача; в превозните средства от категория М1 няма място за стоящи пътници; броят на местата за сядане може да бъде ограничен до едно (мястото за сядане на водача);

                б) категория М2 - превозни средства от категория М с повече от 8 места за сядане, без мястото за сядане на водача, с технически допустима максимална маса не повече от 5 t; в превозните средства от категория М2, освен местата за сядане, може да има място за стоящи пътници;
                в) категория М3 - превозни средства от категория М с повече от 8 места за сядане, без мястото за сядане на водача, с технически допустима максимална маса над 5 t; в превозните средства от категория М3 може да има място за стоящи пътници;
                3. (изм. - ДВ, бр. 9 от 2017 г., в сила от 26.01.2017 г.) категория N - моторни превозни средства, проектирани и конструирани основно за превоз на товари:
                а) категория N1 - превозни средства от категория N с технически допустима максимална маса не повече от 3,5 t;
                б) категория N2 - превозни средства от категория N с технически допустима максимална маса над 3,5 t, но не повече от 12 t;
                в) категория N3 - превозни средства от категория N с технически допустима максимална маса над 12 t;

                Разликата между N1 и М1 е проведена на друго ниво. Да се сложат граници на класовете-т.е. местата и тонажа. Над 8 места в друг клас, над Х тона-в друг клас. Класът се дава от производителя или в мястото на първа регистрация. КАТ тук работа нямат. Ако бусът е дошъл отвън М1, КАТ не може по своя воля да го запише N1. И обратно. Само по реда на промяна на конструкцията и така е навсякъде в Европа. Машината трябва да е каквато пише в талона- цвят, оси, маса, брой места, брой врати, ВИН. Ченгето на пътя няма никаква работа да се занимава с неща, които са извън документите за регистрация. Може само да гледа дали това, което вижда пред себе си, съответства на това, което пише в талона. Категорията "на око" няма как да се определи, защото тя не е свързана с ясна конструктивна особеност. Голям брой машини попадат и в двата класа и всъщност класът може да е какъвто си го поискаш от производителя. Няма изисквания за странични стъкла, обособено товарно отделение и т.н. Товаропътническите са и с 5-6 места, и с обособено товарно.
                Колегата ти ги е нахранил ненужно.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Регистрация М1 - изисквания

                  Кемпери има и N1 специален. Изискванията най-добре в Технотест. Промяна на категорията е около 350 лв.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Регистрация М1 - изисквания

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                    Няма нищо такова. Всички кемпери са М1, като не малка част от тях са от 3.5 до 5+ тона.
                    Може ли снимка на талон, където поле J e M1, a F1 и/ли F2 е над 3500. Не, че не ти вярвам, но ще спечеля един бас.
                    Издействан, ето, заповядай
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M1_Camper.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5814180
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #11
                      От: Регистрация М1 - изисквания

                      Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                      ...
                      Разликата между N1 и М1 е проведена на друго ниво. Да се сложат граници на класовете-т.е. местата и тонажа. Над 8 места в друг клас, над Х тона-в друг клас. Класът се дава от производителя или в мястото на първа регистрация. КАТ тук работа нямат. Ако бусът е дошъл отвън М1, КАТ не може по своя воля да го запише N1. И обратно. Само по реда на промяна на конструкцията и така е навсякъде в Европа. Машината трябва да е каквато пише в талона- цвят, оси, маса, брой места, брой врати, ВИН. Ченгето на пътя няма никаква работа да се занимава с неща, които са извън документите за регистрация. Може само да гледа дали това, което вижда пред себе си, съответства на това, което пише в талона. Категорията "на око" няма как да се определи, защото тя не е свързана с ясна конструктивна особеност. Голям брой машини попадат и в двата класа и всъщност класът може да е какъвто си го поискаш от производителя. Няма изисквания за странични стъкла, обособено товарно отделение и т.н. Товаропътническите са и с 5-6 места, и с обособено товарно.
                      Колегата ти ги е нахранил ненужно.
                      Принципно е така, но реалността в България, често е друга. В случая с одебеленият текст от твоят пост - може, може. Примери много.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Регистрация М1 - изисквания

                        Яро. М1 ли е?
                        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Регистрация М1 - изисквания

                          Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                          Яро. М1 ли е?
                          Да, не се ли вижда на снимката по-горе при теб?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Регистрация М1 - изисквания

                            Скитник, остави милиционерите, дреме им на ... за категорията, просяци! Кажи аджеба, колко места за пътници има отбелязани в талона ти!? Ако са 2+1, другия път им натикай закона в задниците!
                            мисля, да зема а се замисля...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Регистрация М1 - изисквания

                              Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                              Издействан, ето, заповядай
                              Сърдечно благодаря.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X