Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метчик 1/2 за ВиК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Метчик 1/2 за ВиК?

    Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
    Ако визираш 1/2 с 20 навивки, това е американска UNF резба ,60градуса и е с друг диаметър- 12,7мм. На повечето патронници за бормашини, тези до 13мм. резбата е такава.
    Диаметъра е 20мм. Метчика е с 4 режещи ръба, та лесно се мери. И е 20 навивки на 25,4мм.

    Колко трябва да е външния диаметър на водопроводна тръба 1/2 цола?

    Коментар


    • #17
      От: Метчик 1/2 за ВиК?

      Според поцинковането, към 21мм. Kак се води тази тръбна инчова резба с 20 навивки, че нещо не я намирам?

      Коментар


      • #18
        От: Метчик 1/2 за ВиК?

        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
        Според поцинковането, към 21мм. Kак се води тази тръбна инчова резба с 20 навивки, че нещо не я намирам?
        Навива се прекрасно във накаква гайка от труба с ал. вложка.

        Нещо се бъгна. Подозирам, че е 1М20D, ама и аз не намирам такава.

        Нещо такова:

        https://www.google.com/search?q=%D1%...w=1280&bih=657
        Последно редактирано от Пенчо; 16-05-19, 16:39.

        Коментар


        • #19
          От: Метчик 1/2 за ВиК?

          Означението 20 на пресфитингите от гугълския линк е за външния диаметър на тръбите за които се пресоват, за означението на щуцера не знам, може да е за диаметъра на маркуча.
          Последно редактирано от mitko 53; 16-05-19, 17:43.

          Коментар


          • #20
            От: Метчик 1/2 за ВиК?

            Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
            Означението 20 на пресфитингите от гугълския линк е за външния диаметър на тръбите за които се пресоват, за означението на щуцера не знам, може да е за диаметъра на маркуча.
            Факт е, че се навива без проблем тука:



            Коментар


            • #21
              От: Метчик 1/2 за ВиК?

              Нещо форума се шегува!!!

              Коментар


              • #22
                От: Метчик 1/2 за ВиК?

                Toзи фитинг от снимката на предната страница е със сигурност с вътрешна резба резба 14 навивки. На твоят метчик би трябвало да пише някакво означение, имам голямо количество метрични метчици и плашки и поне на метчиците се виждат ясно означенията. От инчовите имам само плашки G 1/2 ,3/4 и 1 цол. Прерових цялата таблица и не открих инчова тръбна 1/2(с D 20,955mm) 20 навивки.
                Последно редактирано от mitko 53; 16-05-19, 18:57.

                Коментар


                • #23
                  От: Метчик 1/2 за ВиК?

                  Благодаря на всички за съдействието. В крайна сметка май се размина без метчик. Каката се беше постарала през деня да доизчисти резбата от остатъците от ЦАМ и кълчища, които са ми убягнали снощи. Та тази вечер лека-полека един удължител изигра ролята на метчик и се надявам драмата да е приключила.
                  Профилактично ще сменя и другия удължител, че и той всякак е от същия говнолин.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Метчик 1/2 за ВиК?

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Профилактично ще сменя и другия удължител, че и той всякак е от същия говнолин.
                    Успех с намирането на такива от неговнолин...
                    Евентуално Дианабад - Юроком (ама "гаранция Франция").

                    ПП
                    За Пенчо и външният диаметър на цоловите тръби - дебелината на стените им е 1/8 цола. Т. е. външният диаметър на половин цол тръба, е 19,5 мм.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Метчик 1/2 за ВиК?

                      От Практикер(Пловдив) съм купувал не лоши удължители. Категорично не са ЦАМ. Прилича на покрит с хром месинг. Доста солидно ми се стори(с дебела стена) и не мисля, че ще имаш проблеми. Всичко от ЦАМ е голяма изцепка. От спестените 1-2лева понякога ти се скъсява животеца с месеци...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Метчик 1/2 за ВиК?

                        Не е до спестяване
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Метчик 1/2 за ВиК?

                          Мамата си е е**ло с тия удължители. Гледаш го месинг, масивен, читав. След 5-6 месеца се е спукал и е направил локвичка на стената.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Метчик 1/2 за ВиК?

                            За такива от ЦАМ не бях чувал до сега-явно е нова мода. У нас сменям поне по един такъв боклук годишно, защото изгнива отвътре. Но е желязо. Яде го ръждата и преди да потече тотал, започва да тече ръжда от него.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Метчик 1/2 за ВиК?

                              По- вероятно ръждата е от това дето тече вътре, а такива има от +20г, всякакви фитинги и кранове. Тръгнаха китайски, вече всякакви.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #30
                                От: Метчик 1/2 за ВиК?

                                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                                Б
                                Профилактично ще сменя и другия удължител, че и той всякак е от същия говнолин.
                                Писах го по-горе, но пак да кажа:
                                Когато развивате запекъл болт, и има опасност да го скъсате вътре-подходът е с много търпение.
                                Малко напред-малко назад. Пак малко напред и малко назад. С лек превес в силата на напъване към развиване, но съвсем лек. И колкото и да ви се струва, че вече се развива-пак с "чекия" напред-назад. Че нетърпението е най-лошия съветник в такъв момент. Ударния инструмент помага-удари в осево и радиално направление помагат много. Пръскане с разните проникващи масла ако не помогнат-поне не вредят.
                                И пак-малко по малко, богът на развиващия запекли болтове се нарича Търпение.
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X