Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Метчик 1/2 за ВиК?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Метчик 1/2 за ВиК?

    Един удължител от ЦАМ ми създаде главоболия. Изневиделица протече топла вода от стената. Оказа се, че за 7-8 години е корозирал дотолкова, че буквално се е разпаднал там, където е навит в коляното.
    Навитата част си остана вътре в коляното без никакъв шанс да бъда развита и извадена, което наложи няколкочасова операция в зъболекарски стил. С помощта на дремел, извито шило и пинсети парчетата, набити в резбата, като да бяха извадени.

    Вероятно обаче при операцията е пострадала и резбата на коляното, тъй като нов удължител не ще да се навие.
    Първото, което ми идва на ум, е резбата да се почисти с метчик. Тъй като нямам ВиК спец, който да разполага с такъв инструмент и да е навит да загуби време само за едно прокарване на резба, явно ще трябва да се купува метчик.
    Ама алтернативата е далеч по-неприятна и главоболна - разбиване на плочки и мазилка, подмяна на коляното с част от ППР тръба и лепене на същата на супер неудобно място + възстановяване на положението.

    Та, какъв метчик ми трябва? 1/2 х 20?
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    От: Метчик 1/2 за ВиК?

    Същия го ядох в събота. Леко изпилих върховете на резбата на удължителя и се нави макар и трудно. Успех !!

    Коментар


    • #3
      От: Метчик 1/2 за ВиК?

      Не знам колко нанвивки в цол е тръбната резба за 1/2, но със сигурност в магазините за метчици знаят.


      Що не пробваш с дремела да оформиш конус в началото на резбата. На вътрешната. Щом не започва да се навива-значи нещо съвсвм в началото пречи. И после малко напред-малко назад, малко напред-малко назад, накрая тефлон, и би трябвало да държи.
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Метчик 1/2 за ВиК?

        Предполагам е 1/2- 14 навивки. Ташев продава такива метчици, но са доста скъпи https://www.tashev-galving.com/44206...B1%D0%B0%2C+CS . Плашки имам такъв размер,но за съжаление с метчик не мога да услужа. Етон и една таблица с дименсиите на тръбните резби https://www.gewinde-normen.de/en/whi...pe-thread.html .

        Коментар


        • #5
          От: Метчик 1/2 за ВиК?

          То си пишело, ама снощи в суматохата нямало кой да види

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PHOTO_20190515_231233-001.jpg
Прегледи:1
Размер:189.8 КБ
ID:5814101
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: Метчик 1/2 за ВиК?

            Това 20 е диаметърът на полипропиленовата тръба след коляното- 20мм.

            Коментар


            • #7
              От: Метчик 1/2 за ВиК?

              Чаво, 1/2"-14 навивки е тръбната.
              Ще ти звънна да измислим как да дойдат при теб и метчика, и въртока.

              ----
              Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк

              Коментар


              • #8
                От: Метчик 1/2 за ВиК?

                Намери какъвто и да от старите поцинковани фитинги, нипел или парче тръба с резба.Техните резби са на конус. Навиваш няколко пъти и готово
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • #9
                  От: Метчик 1/2 за ВиК?

                  !/2 цол резбата е 14 навивки . Такива метчици има във всяка железария по десетина лева комплекта . Аз имам поне 3-4 комплекта ако искаш обади се ще ти дам да си свършиш работа .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Метчик 1/2 за ВиК?

                    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                    Намери какъвто и да от старите поцинковани фитинги, нипел или парче тръба с резба.Техните резби са на конус. Навиваш няколко пъти и готово
                    Ако пренатегне вероятността да спука фитинга е голяма.
                    Аз съм далече в момента до следобяд, Станьо май е най-бързото и близко решение.

                    ----
                    Изпратено от моят Ericsson T10 с помоща на Тъп&Талк

                    Коментар


                    • #11
                      От: Метчик 1/2 за ВиК?

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Намери какъвто и да от старите поцинковани фитинги, нипел или парче тръба с резба.Техните резби са на конус. Навиваш няколко пъти и готово
                      Новите ПП фитинги са с права резба старите поцинковани с конусна . Малко пренатягане и е спукал месинговата вложка .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Метчик 1/2 за ВиК?

                        Прави сте с Румбата, ама ръка, усет и Риск
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #13
                          От: Метчик 1/2 за ВиК?

                          Аз имам 1/2 х20..

                          Коментар


                          • #14
                            От: Метчик 1/2 за ВиК?

                            Това е пластмасова тръба с метална втулка според снимката. Шансът да се пръсне втулката е много голям. Ако е само за зачистване на старата резба, много внимателно може и да стане. За навиване на нова-никакъв шанс.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Метчик 1/2 за ВиК?

                              Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                              Аз имам 1/2 х20..
                              Ако визираш 1/2 с 20 навивки, това е американска UNF резба ,60градуса и е с друг диаметър- 12,7мм. На повечето патронници за бормашини, тези до 13мм. резбата е такава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X