Обява

Свий
Няма добавени обяви.

СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

    За 5 кг.тел да изгори ,трябват поне 4-5 зареждания на 5 кг бутилка.В гаража където държа бутилките лятото гарантирам че температурата е над 42-45 градуса ,има поне 4-5 бутилки пълни различно, обикновенно преливам в по малки и рядко са пълни до макс.В пикапа често се случва лятото със седмици да стоят напълно заредени бутилки,гледам да ги покривам с нещо отгоре.В зарядната станция често предупреждават да не ги държим в колите.

    Преди време бях запоил със тинол клапаните на крановете от пожарогасителите.В последствие сложих правилните нови кранове,че и резервни имам.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #32
      От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

      На тази бутилка (червената) обемът и е 5 дм3, 15 кг е собственото и тегло. Имам и друга 7 дм3. И двете ще отидат в станция за пълнене и заверка, ще бъдат проверени, крана на червената сменен и напълнени. Въпреки, че са малки за смеси, двете напълнени ще ми стигат надявам се, поне докато събера пари за голяма. Мерак имам да си пусна машинката, да нацапам няколко ламарини, да попсувам заради своето незнание и тнт.
      Но, първо ще видя какво ще кажат в станцията за заверка и пълнене.
      LZ1DSM

      Коментар


      • #33
        От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

        Първоначално публикуван от beretta Преглед на мнение
        На тази бутилка (червената) обемът и е 5 дм3, 15 кг е собственото и тегло. Имам и друга 7 дм3. И двете ще отидат в станция за пълнене и заверка, ще бъдат проверени, крана на червената сменен и напълнени. Въпреки, че са малки за смеси, двете напълнени ще ми стигат надявам се, поне докато събера пари за голяма. Мерак имам да си пусна машинката, да нацапам няколко ламарини, да попсувам заради своето незнание и тнт.
        Но, първо ще видя какво ще кажат в станцията за заверка и пълнене.
        Собственото тегло не играе,побира 5 кг.течна фаза цо2
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #34
          От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

          Малко ъпдейт, прибрах се и почистих около крана, кранът НЕ запоен към бутилката. Това което почистих беше или гипс или любимият български херметик - блажна боя.
          LZ1DSM

          Коментар


          • #35
            От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

            Значи може да се пробваш да му навиеш нормален кран. Което обаче пак не е гаранция, че ще ти напълнят бутилката. Заради възрастта и.
            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

            Коментар


            • #36
              От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              ...Значи може да се пробваш да му навиеш нормален кран....
              Що , този ненормален ли е ?
              ..и изобщо ...
              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              ...Старата му технология е очевидна-заварения вентил.
              ...
              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              ...Грешния термин хванах от торбата... По-скоро са запоени....
              ...както си захванал грешните термини ...накрая от торбата ше извадиш най-дългия ... термин .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #37
                От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                Е, човека писа, че се е оказало гипс или нещо подобно....От снимка-толкова. А тия, дето съм виждал в метрото, вътре в мотрисите, определено си бяха замазани с метал. Освен някакво лепило от тия дето са с метален прах вътре да е било.

                За крана...ми май не е "нормален"
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:dh73es.jpg
Прегледи:1
Размер:256.0 КБ
ID:5814213
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                  Крана си е нормален,но не е предвиден на изхода да има съпротивление понеже е предвидено там да има фуния а не редуцир.

                  Стержена е уплътнен с нещо като азбест,коноп или нещо подобно.

                  Моя опит сочи че този кран става,но трябва да се развива на максимум инъче изпуска,къде по малко къде повече.

                  Отделно заради сондата е неудобство да я въртиш ,а да извадиш крана и махнеш сондата и пак да сложиш стария кран за да спестиш едни 30 лв.ми е трудно да го разбера.

                  Понеже прочетох че автора е взел на изплащане машината,ако си от Пловдив,ти предлагам безплатно да ти сваля крана ,да сложа нов или стария без сонда ,даже и бутилката ще ти напълня за спорта безплатно.Ако искаш и нови кранове имам,не са ми излишни,мога да ти сложа но са 25 или 30 лв.

                  А това както казах в началото ,някой да запоява кран ,стегнете се, голяма част от участниците с това си вадите хляба,кой ще тръгне да загрява кран и нам си колко кг.стомана за да калайдиса резбата.Дори това да стане,да предположим че целта на цялата държава е да калайдисва резбите на пожарогасителите в държавата,как по точно ще монтират уплътнителя на стержена ,да речем че предпазния клапан ще го монтират накрая,и кой ще нагрява и проверява съд под държавен надзор ,контрол и т.н в годините когато метала нямаше стойност дори за циганите.

                  И не на последно място,каква ще е целта на запояването на резбата на сглобка, която е предвидена да бъде разглобяема,ревизирана проверявана и ремонтирана .Защо ще запояваш цветно към черно като там никога по никакъв повод дори умишлено не може да се компрометира .

                  п.п Без да искам да подведа някой,мисля че живота на тези бутилки беше 30 г.от дата на производство.
                  Последно редактирано от Roninn; 18-05-19, 19:25.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #39
                    От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    И до ден днешен имам останали бутилки със този кран и ми ги зареждат без проблем.
                    Резбата е стандартна към редуцира и си става 1:1 без ядове
                    Моя е грешката, преди време ползвах бутилка от пожарогасител, понеже нямах друга и резбата беше по-малък диаметър.Предположих, че е някакъв стандарт при пожарогасителите, а и тази на снимката ми се видя по-малка от нормалната за ЦО редуцир.Иначе както си го написал, колега, работещото решение е смяна на кран, за да си е всичко както трябва.На мен никога не са ми отказвали зареждане на каквато и да е бутилка, а съм носил и доста чужди, но станцията където зареждам не е от най-образцовите, та не е добър критерий.

                    Коментар


                    • #40
                      От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                      Купих същия пожарогасител от съфорумец преди месец , заредиха ми го без проблем .

                      Коментар


                      • #41
                        От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Понеже прочетох че автора е взел на изплащане машината,ако си от Пловдив,ти предлагам безплатно да ти сваля крана ,да сложа нов или стария без сонда ,даже и бутилката ще ти напълня за спорта безплатно.Ако искаш и нови кранове имам,не са ми излишни,мога да ти сложа но са 25 или 30 лв.
                        Искрено благодаря за предложението.
                        От София съм обаче, задължително ще сменя крана, ще напълня и двете бутилки които имам.
                        Сезон на балове, кръщане, сватба, рожденни дни - всичко това издърпа много от бюджета. На заплата ще ходя до станцията за пълнене, пък и ще търся по-голяма бутилка.
                        LZ1DSM

                        Коментар


                        • #42
                          От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                          Две такива бутилки са предостатъчни , освен ако не организираш някакво производство.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #43
                            От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Две такива бутилки са предостатъчни , освен ако не организираш някакво производство.
                            Една такава стои вече 2 години на 50 атмосфери в гаража.
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • #44
                              Бутилка от пожарогасител с въглероден двуокис ще ми върши ли работа за газиране на вода или бира? И има ли разлика в газа за пожарогасител и този за хранителни цели?

                              Коментар


                              • #45
                                Първоначално публикуван от Балканджи Преглед на мнение
                                Бутилка от пожарогасител с въглероден двуокис ще ми върши ли работа за газиране на вода или бира? И има ли разлика в газа за пожарогасител и този за хранителни цели?
                                Да,и няма
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X