Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен
Резултати 21 до 40 от 43

Тема: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    12,128
    Точки (при гласуване)
    39

По подразбиране От: СО2 пожарогасител за....СО2 за телоподаващо.

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    Май гледаме различни снимки,това според мен е 5 кг.бутилка и кара няколко десетки по 2 часа с цо2

За аргон коргон сторгон и всякакви производни с газова фаза е малка.
    На мен ми се вижда нещо като 40-50 см висока, не знам колко кубика се води.

Моята резервната е нещо като 80 см, ако не и метър, и ме е страх да я закача на заварячката.
    Не, че в домашни условия заварявам много де, но все пак.

А като заварчик не работя вече две и кусур години, малко ми липсва, но сега съм на друго-по приятно (поне за мен) поприще. Което не изключва заваряването, но все пак не е като всеки ден да топиш по 15 кг тел. Там и газта идваше по тръба, а бутилката беше 20 метра висока, и като свърши газта я зареждаше камион.
    Има ли желание-има и начин!

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Старши участник | +ПЛ || ТП |* МСС *
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Kirilpm Преглед на публикациите
    за да ти я заредят и за да можеш да завиеш редуцир вентила към бутилката ти трябва друг кран..
    И до ден днешен имам останали бутилки със този кран и ми ги зареждат без проблем.
    Резбата е стандартна към редуцира и си става 1:1 без ядове
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 г.
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на Кольо Преглед на публикациите

Моята резервната е нещо като 80 см, ако не и метър, и ме е страх да я закача на заварячката.

А като заварчик не работя вече две и кусур години, малко ми липсва, но сега съм на друго-по приятно (поне за мен) поприще. Което не изключва заваряването, но все пак не е като всеки ден да топиш по 15 кг тел. Там и газта идваше по тръба, а бутилката беше 20 метра висока, и като свърши газта я зареждаше камион.
    Със същата бутилка карам две седмици че и повече.Зависи какво правя

Тази е същата 5 кг.
    Последно редактиран от Roninn ; 16-05-19 в 21:51
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,092
    Точки (при гласуване)
    7

Осъзнайте се, как ще пускате пожарогасител да изфирясва...Две плодови млека от магазина, една платнена торба- като си пусне газта вътре, се получава сух лед. Смесено с млякото, в една по-дълбока купичка става...чуден сладолед.
    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,999
    Точки (при гласуване)
    67

Стандартна пожарогасителна бутилка като тая е 5кг, и май се водеше 7 литра. Ако смес или аргон - побирала уж 1 кубичен метър (или поне за топлкова си плащам). Някога смятах колко CO2 газ с атмосферно налягане излизат от нея, ама съм забравил. Беше доста.

С CO2 дори да е наполовина като обем, пак изкарва много. Сега, дали ще изгори 15кг тел - по-скоро не. Но 5кг ще изгори със сигурност. При домашно ползване (пък и не само, също и при нормална железарска работа дето не е само заваряване) 5кг тел не е хич малко.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Място
    София
    Публикации
    7,500
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на Ясен Преглед на публикациите
    Че не е течен над 31.1 градуса е сигурно. Но явно някак си живее в бутилките.
    То 31 градуса - ясно . Ама при какво налягане ?
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Кольо е офлайн
    Цървул...
    Старши участник | Организатор |
    | ОС || +ПЛ || ДВиП |
    Публикации
    12,128
    Точки (при гласуване)
    39

Е, то е ясно, че течност след като се изпари заема доата по-голям обем отколкото само компресиран газ, но все пак...

Аз говоря от собствен опит. Като сложа малката бутилка и съм на тръни кога ще свърши. С голямата съм спокоен доста време.
    Абе въпрос на лично усещане е. И колко често се заварява.
    Сегашната ми бутилка е купувана преди повече от година. Голяма със смес. То и толкова заварявам вкъщи де. Но определено когато сложа малката-не ми е комфортно, и окото ми е все в редуцир-вентила.

Работя с нещо като 12-15 литра в минута.
    Има ли желание-има и начин!

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,999
    Точки (при гласуване)
    67

При смес си е така. Без постоянно поддържана още една пълна не си е работа с малка. Но с CO2 нищо чудно да изкара сравнимо време с голямата ти бутилка със смес.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Ясен е офлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    48,809
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на Vlado_Ts Преглед на публикациите
    То 31 градуса - ясно . Ама при какво налягане ?
    При 70-ина бара му е критичната точка ама това е интересно дотолкова че над тия 31 градуса и да го мачкаш - все тая, не се втечнява.

Е, то е ясно, че течност след като се изпари заема доата по-голям обем отколкото само компресиран газ
    Не е винаги ясно, затова питам патили.
    Denmark would be interested in purchasing the United States in its entirety, with the exception of its government

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    33,999
    Точки (при гласуване)
    67

При температури под 30 градуса, бутилката поддържа налягане около 70 бара докато не свърши течната фаза. После намалява.

Над 30 градуса просто ще вдигне налягане, ама не знам с колко (нали надкритичен флуид или там квото беше), но явно при CO2 процеса е плавен. В противен случай поне половината CO2 пожарогасители да са дали фира. Поне до към 40 градуса май не вдига достатъчно за да избие предпазителя. Като гледам и как карат бутилки в открити камиони даже лятото, вероятно и поне до 50 няма проблем. А пък количеството флуид вътре си е все същото, независимо течност или не.

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

За 5 кг.тел да изгори ,трябват поне 4-5 зареждания на 5 кг бутилка.В гаража където държа бутилките лятото гарантирам че температурата е над 42-45 градуса ,има поне 4-5 бутилки пълни различно, обикновенно преливам в по малки и рядко са пълни до макс.В пикапа често се случва лятото със седмици да стоят напълно заредени бутилки,гледам да ги покривам с нещо отгоре.В зарядната станция често предупреждават да не ги държим в колите.

Преди време бях запоил със тинол клапаните на крановете от пожарогасителите.В последствие сложих правилните нови кранове,че и резервни имам.

Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    12

На тази бутилка (червената) обемът и е 5 дм3, 15 кг е собственото и тегло. Имам и друга 7 дм3. И двете ще отидат в станция за пълнене и заверка, ще бъдат проверени, крана на червената сменен и напълнени. Въпреки, че са малки за смеси, двете напълнени ще ми стигат надявам се, поне докато събера пари за голяма. Мерак имам да си пусна машинката, да нацапам няколко ламарини, да попсувам заради своето незнание и тнт.
    Но, първо ще видя какво ще кажат в станцията за заверка и пълнене.
    LZ1DSM

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

Цитат Мнение на beretta Преглед на публикациите
    На тази бутилка (червената) обемът и е 5 дм3, 15 кг е собственото и тегло. Имам и друга 7 дм3. И двете ще отидат в станция за пълнене и заверка, ще бъдат проверени, крана на червената сменен и напълнени. Въпреки, че са малки за смеси, двете напълнени ще ми стигат надявам се, поне докато събера пари за голяма. Мерак имам да си пусна машинката, да нацапам няколко ламарини, да попсувам заради своето незнание и тнт.
    Но, първо ще видя какво ще кажат в станцията за заверка и пълнене.
    Собственото тегло не играе,побира 5 кг.течна фаза цо2

Публикации
    44
    Точки (при гласуване)
    12

Малко ъпдейт, прибрах се и почистих около крана, кранът НЕ запоен към бутилката. Това което почистих беше или гипс или любимият български херметик - блажна боя.
    LZ1DSM

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,092
    Точки (при гласуване)
    7

Значи може да се пробваш да му навиеш нормален кран. Което обаче пак не е гаранция, че ще ти напълнят бутилката. Заради възрастта и.

Място
    София
    Публикации
    7,500
    Точки (при гласуване)
    28

Цитат Мнение на santaclash Преглед на публикациите
    ...Значи може да се пробваш да му навиеш нормален кран....
    Що , този ненормален ли е ?
    ..и изобщо ...
    ...Старата му технология е очевидна-заварения вентил.
    ...
    ...Грешния термин хванах от торбата... По-скоро са запоени....
    ...както си захванал грешните термини ...накрая от торбата ше извадиш най-дългия ... термин .
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

Място
    Sofia de Janeiro
    Публикации
    3,092
    Точки (при гласуване)
    7

Е, човека писа, че се е оказало гипс или нещо подобно....От снимка-толкова. А тия, дето съм виждал в метрото, вътре в мотрисите, определено си бяха замазани с метал. Освен някакво лепило от тия дето са с метален прах вътре да е било.

За крана...ми май не е "нормален"
    Име:  dh73es.jpg
Прегледи: 113
Размер:  256.0 Кб

Roninn е офлайн
    Анатолий Пейчинов
    Място
    Пловдив
    Публикации
    8,297
    Точки (при гласуване)
    23

Крана си е нормален,но не е предвиден на изхода да има съпротивление понеже е предвидено там да има фуния а не редуцир.

Стержена е уплътнен с нещо като азбест,коноп или нещо подобно.

Моя опит сочи че този кран става,но трябва да се развива на максимум инъче изпуска,къде по малко къде повече.

Отделно заради сондата е неудобство да я въртиш ,а да извадиш крана и махнеш сондата и пак да сложиш стария кран за да спестиш едни 30 лв.ми е трудно да го разбера.

Понеже прочетох че автора е взел на изплащане машината,ако си от Пловдив,ти предлагам безплатно да ти сваля крана ,да сложа нов или стария без сонда ,даже и бутилката ще ти напълня за спорта безплатно.Ако искаш и нови кранове имам,не са ми излишни,мога да ти сложа но са 25 или 30 лв.

А това както казах в началото ,някой да запоява кран ,стегнете се, голяма част от участниците с това си вадите хляба,кой ще тръгне да загрява кран и нам си колко кг.стомана за да калайдиса резбата.Дори това да стане,да предположим че целта на цялата държава е да калайдисва резбите на пожарогасителите в държавата,как по точно ще монтират уплътнителя на стержена ,да речем че предпазния клапан ще го монтират накрая,и кой ще нагрява и проверява съд под държавен надзор ,контрол и т.н в годините когато метала нямаше стойност дори за циганите.

И не на последно място,каква ще е целта на запояването на резбата на сглобка, която е предвидена да бъде разглобяема,ревизирана проверявана и ремонтирана .Защо ще запояваш цветно към черно като там никога по никакъв повод дори умишлено не може да се компрометира .

п.п Без да искам да подведа някой,мисля че живота на тези бутилки беше 30 г.от дата на производство.
    Последно редактиран от Roninn ; 18-05-19 в 19:25

Публикации
    1,279
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на Roninn Преглед на публикациите
    И до ден днешен имам останали бутилки със този кран и ми ги зареждат без проблем.
    Резбата е стандартна към редуцира и си става 1:1 без ядове
    Моя е грешката, преди време ползвах бутилка от пожарогасител, понеже нямах друга и резбата беше по-малък диаметър.Предположих, че е някакъв стандарт при пожарогасителите, а и тази на снимката ми се видя по-малка от нормалната за ЦО редуцир.Иначе както си го написал, колега, работещото решение е смяна на кран, за да си е всичко както трябва.На мен никога не са ми отказвали зареждане на каквато и да е бутилка, а съм носил и доста чужди, но станцията където зареждам не е от най-образцовите, та не е добър критерий.

Публикации
    174
    Точки (при гласуване)
    11

Купих същия пожарогасител от съфорумец преди месец , заредиха ми го без проблем .

Страница 2 от 3 ПървиПърви 1 2 3 ПоследенПоследен

Сходни теми

1. бутилка от пожарогасител
    От slk_mercedes във форум Въжета, крикове и инструменти
    Отговори: 1
    Последно мнение: 05-06-12, 23:38
  2. Без пожарогасител
    От Wattie във форум Спам, чат дискусии, всичко което не е за останалите форуми!
    Отговори: 79
    Последно мнение: 28-01-12, 11:52
  3. Автоматичен пожарогасител
    От axlastro във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 25
    Последно мнение: 06-10-11, 21:11
  4. Kia Sportage пожарогасител?
    От Glow във форум DAEWOO KIA
    Отговори: 13
    Последно мнение: 27-02-11, 19:39

Тагове в Темата

Правила за публикация